support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Alfa Romeo Novitec Alfa Romeo 159 – nabrúsený Talian logo Alfa Romeo

Novitec Alfa Romeo 159 – nabrúsený Talian

08.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nestáva sa často, aby sme mali možnosť pokochať sa nejakým upraveným autom z talianskej produkcie. Samozrejme existuje neúrekom ľudí, ktorí si svojich talianskych miláčikov upravujú sami. Ináč povedané, nie je samozrejmosťou, že sa tuningové firmy zaoberajú talianskymi autami v tak veľkej miere, ako to býva napríklad pri nemeckých vozidlách. Tak či onak, autá južanskej produkcie nie sú o nič menej zaujímavé, práve naopak. Ich zvodný temperament, ladné krivky, ukážkové vystupovanie a divoký výzor, asi takto by sa dali charakterizovať talianske autá. Stačí spomenúť značky ako Fiat, Ferrari, či Alfa Romeo a každému sa hneď vyjasní. Možno sa mnohí, pri vyslovení slov Nemec a Talian v jednej vete, zľaknú. Ide predovšetkým o to, že nemecký tuning je charakteristický nekompromisným prístupom, kdežto Taliani sú skôr známi jemným prístupom k veci. Buďme už konkrétni, nemecký tuningový profesionál Novitec sa najnovšie pustil do talianskeho klenotu s označením Alfa Romeo 159.

ALFA ROMEO 159


Alfa Romeo 159
Ako by sa dal taliansky automobilový svet charakterizovať jedným slovom. Automobilka Alfa Romeo (člen Fiat Group) bola odjakživa symbolom nielen civilných vozidiel, ale poklôn sa jej dostávalo aj zo sveta profesionálnych automobilových závodov.

Alfa Romeo je jednou zo svetových automobiliek, ktorá kladie obrovský dôraz na dizajn. Talianski dizajnéri sú všeobecne najlepšími dizajnérmi na svete.

Amerika je známa silnými motormi, Európa sa môže pochváliť dokonalým dizajnom. Jedným z dôkazov je aj nová Alfa Romeo 159.

Hlavnou prednosťou Alfy Romeo nie je iba dokonale jemný a ladný dizajn, ale pochváliť sa môže aj pohonnými jednotkami, troma benzínovými a dvoma dízlovými.

Najsilnejším motorom z ponuky je benzínová 3,2-litrová V6-tka so sériovým výkonom 260 konských síl pri nie malých 6200 ot./minútu a 322 Nm. Bezchybný dizajn, vysoký výkon, čo si človek môže viac želať?

NOVITEC ALFA ROMEO 159


Novitec Alfa Romeo 159
Ako ste si stihli všimnúť, nemeckí tuneri sú charakteristickí razantným prístupom k tuningu, resp. nemecké úpravy sa vyznačujú výraznými krivkami a častokrát ostrými hranami. Taliani sú presní opak, ich filozofia je nápaditý dizajn, plynulé línie a „ladné“ krivky. Je celkom zaujímavé sledovať, čo vznikne spojením týchto dvoch, pomerne odlišných „kultúr“.

Automobily Alfa Romeo sú typické svojim mračiacim sa výrazom a práve táto črta sa stala základom pre úpravu konkrétne prednej časti 159-tky. Úpravcovia očividne chceli zachovať ten skrytý zmysel talianskeho dizajnu a tak veľký zásah do prednej časti neurobili. Jediné, čo pochádza od firmy Novitec je predný spojler pod nárazník.

Vyznačuje sa jednoduchým prevedením, no dostatočne výrazným na to, aby tvoril jeden celok s celým predným nárazníkom a dominantná je aj dvojica bočných podlhovastých otvorov. Možno sa sem hodí veta -> krásne sa ešte viac krásnym urobiť nedá ;).

Dostalo sa aj na bočnú časť auta, kde dominujú nové prahové nástavce.

Aj v tomto prípade ide o pomerne jednoduché prevedenie, ktoré však svojimi krivkami perfektne ladí s celkovým dizajnom boku auta. Alfa Romeo 159 je už od základu športovo vyzerajúcim autom a tieto prahy sa k tomuto výzoru skutočne hodia.

Novitec Alfa Romeo 159
Ani zadné partie auta neostali „na ocot“ a obdarené tak boli novým športovým difúzorom. Dizajn zadnej časti tohto auta Alfa Romeo je už v sériovom stave pomerne športovo ladený, preto maličký „dodatok“ v podobe tohto difúzora nemôže pokaziť nič. Práve naopak, v kombinácii s dvojicou oválnych koncoviek športového výfuku s priemerom úctyhodných 85 mm, je dosiahnutý maximálny pôžitok z úpravy, resp. z konečného výsledku. A nezabudnime taktiež na zvukový zážitok :).

Posledným krokom úpravcov z firmy Novitec, bol upgrade motorovej časti vozidla. Ako prvé nasledovalo zvýšenie výkonu sériového 20-ventilového turbodízla JTDm s objemom 2,4-litra, ktorý produkoval sériový výkon 200 koní (147 kW). Po inštalácii riadiacej jednotky Powerrail III, ktorá zlepšuje trakciu a akceleráciu u motorov Common-rail Diesel, vzrástol výkon tohto najvýkonnejšieho dízla z produkcie Alfa Romeo pre model 159, na 229 konských síl (169 kW).

Samozrejmosťou bol aj Novitec športový podvozok so znížením svetlej výšky v rozmedzí 3575 mm. Posledným drievkom do tuningovej vatry boli disky. Lepšiu voľbu, ako model N9, firma Novitec zvoliť nemohla.

Dokonalý dizajn s dokonalým farebným prevedením pre toto auto. Ide o 10-lúčové zdvojené disky s rozmermi 8,5 x 20", obuté do nízkoprofilových pneumatík Pirelli o rozmeroch 255/30 R20.Alfa Romeo 159 upravené nemeckou firmou Novitec:Čo hovoríte na túto úpravu Alfa Romeo 159 od Novitecu? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Alfa Romeo nájdete v zozname našich článkov tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18171x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt