support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Nové a kvalitnejšie motorové zapaľovacie sviečky Denso Iridium TT do auta logo sviecky

Nové a kvalitnejšie motorové zapaľovacie sviečky Denso Iridium TT do auta

10.Mar.2020
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Výmena sviečok v motore patrí medzi úkony nevyhnutnej údržby a jej interval je potrebné dodržiavať podľa pokynov výrobcu. Ak chcete dosiahnuť ešte efektívnejšie fungovanie vášho motora, nemalo by vám byť ľahostajné, aké motorové sviečky vyberiete. Predstavíme vám najpokročilejší model motorových sviečok od svetoznámeho výrobcu Denso.

Zapaľovacie motorové Sviečky Denso Iridium TT patria k tým najlepším na svete


Motorové sviečky Denso Iridium TT je celkom nový typ zapaľovacích sviečok, ktoré sú výsledkom náročného vývoja a množstva skúseností tohto producenta. Ako už samotný názov napovedá, v prípade týchto sviečok bola opäť uplatnená technológia TT (Twin-Tip), ktorá sa dokáže postarať o efektívnejší chod motora a teda aj o úsporu paliva. Sviečka sa vyznačuje extra tenkou stredovou elektródou s hrúbkou len 0,4 mm. Zaujímavosťou je, že ide o najmenšiu sériovo vyrábanú elektródu na svete.

Druhá elektróda zapaľovacej sviečky Denso Iridium TT je vyrobená z platiny a má hrúbku len 0,7 mm. Vďaka spolupráci týchto dvoch elektród sa môžete spoľahnúť na mimoriadne silnú iskru a teda aj bezproblémové vzplanutie palivovej zmesi. Ako je to vôbec možné? Väčším priestorom a technológiou použitých elektród sa podarilo docieliť, že iskra sa šíri vo väčšej miere v okruhu celých 360°. Týmto spôsobom je výrazne zlepšená zápalnosť, čo sa pozitívne prejavuje na spaľovacom procese.

Kľúčovou výhodou týchto motorových sviečok je fakt, že prispievajú k nižšej spotrebe, k zníženiu emisií a tiež nižšiemu zaťaženiu motora. Zároveň ide o najpokrokovejšie zapaľovacie sviečky na trhu.

Investíciou do zapaľovacích sviečok Denso Iridium TT zároveň ušetríte. Výrobca podrobil tieto sviečky náročnému a dlhodobému testovaniu. Pri sviečkach Denso Iridium TT je uvádzaná garantovaná životnosť až 120 000 km bez toho, aby sviečky akokoľvek stratili svoje pôvodné vlastnosti. Výhodou je, že tieto sviečky sú dostupný pre celý rad modelov rôznych značiek, dopriať ich teda môžete aj svojmu autu.Zapaľovacie sviečky Denso TT a ich výhody:
- Extra tenké elektródy
- Výrazne zlepšujú zápalnosť
- Kvalitné spracovanie
- Silná zapaľovacia iskra
- Dlhá životnosť
- Dostupné pre množstvo modelov rôznych značiek

motorova sviecka denso tt

Hlavné výhody zapaľovacích sviečok Denso TT:

Nižšie emisie - zlepšená schopnosť zapáliť zmes vedie k nižšej kolísavosti pri spaľovaní, čo vedie k nižšej spotrebe a k výrazne nižším emisiám CO, CO2 a CH.

Spotreba paliva – TT zapaľovacie sviečky majú excelentnú schopnosť zapáliť zmes, ktoré zabezpečujú vysoko kvalitné spaľovanie a chudšiu zmes, čo má za následok menej nespálenej zmesi v porovnaní so štandardnými sviečkami. Testy ukázali, že sviečky Denso TT v porovnaní so štandardnými sviečkami znižujú spotrebu paliva až o 5 percent, čo znamená, že pravidelné a dlhšie cesty sa stanú ekonomickejšími.

Navrhnuté pre studené štarty – spolu s nižším napätím potrebným pre naštartovanie vášho motora, dosiahnu TT zapaľovacie sviečky rýchlejší silnejší štart i v extrémne studených podmienkach. Výnimočne tenká centrálna elektróda s priemerom 0,4mm v porovnaní s priemerom elektródy – 2,5mm vyprodukuje podstatne silnejšiu iskru a špeciálne pri nízkych teplotách disponujú lepším výkonom zapaľovania.

Zjednotený sortiment – kompletný sortiment zapaľovacích sviečok Denso TT obsahuje 7 položiek, ktoré spolu pokryjú až 80 percent európskych automobilov. Všetky bežné modely z európskej, ázijskej aj americkej produkcie sú tak pokryté.

DENSO IRIDIUM TT - prezentačné video:Rozdiel medzi bežnou motorovou zapal. sviečkou a sviečkou IRIDIUM TT od Denso:DENSO TT


motorova zapalovacia sviecka denso iridium tt cena

Objednať tieto nové sviečky rady TT značky DENSO si môžete tu.

Do poznámky prosíme uviesť značku, model, motorizáciu a rok výroby vášho auta. Ďalej uveďte v poznámke o aký počet sviečok DENSO TT (v kusoch) máte záujem:

katalog
Zapaľovacie sviečky DENSO TT

TUNING WEBSHOP - ZAPAĽOVACIE SVIEČKY DENSO IRIDIUM


Ostatné zapaľovacie sviečky Denso Iridium si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 26. Pri jednorazových objednávkach nad 150,- € s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)denso logo

Ak chcete viac informácií ohľadom zapaľovacích sviečok DENSO, tak navštívte našu podstránku:

DENSO


Viac informácií k možným úpravám Vášho motora v aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR TUNINGViac informácií k možným úpravám Vášho motora v aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorových sviečkach nájdete tu:

ZAPAĽOVACIE SVIEČKY DO MOTORAVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2732x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt