support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Nová Toyota Yaris 2012 facelifting - nová tvár mestského krpca

09.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Toyota len nedávno ukázala svetu úplne novú podobu svojho malého mestského modelu, ktorý si aj u nás získal veľmi veľkú popularitu. V súčasnosti sa predáva jeho druhá generácia, ktorú už ale koncom tohto leta nahradí tretia, ktorú si teraz v skratke predstavíme.

Druhá najmenšia Toyota v ponuke mala vždy zaujať skôr nežnejšie pohlavie a ani v prípade tejto novinky to nebude inak. Nechceme tým samozrejme naznačiť, že by sa chlapom nemala páčiť, no iste uznáte, že za volantom takéhoto mestského približovadla vyzerá žena oveľa lepšie. Z prvých fotografií je zrejmé, že nový Yaris prebral z hybridného konceptu uvedeného na tohtoročnom ženevskom autosalóne relatívne dosť prvkov, čo hodnotíme veľmi pozitívne. Automobilka v tomto prípade maximálne uplatnila svoj nový dizajnový jazyk, ktorého budeme postupom času svedkami aj pri ostatných modeloch. Vzhľad novej Toyoty Yaris môže na jednu stranu pôsobiť trochu robustnejšie, no na strane druhej sa novej „yariske“ nedá uprieť vyváženosť tvarov a to najmä v bočnej časti. Model tak pôsobí vyspelejšie a elegantnejšie.

Čo sa týka pohonných agregátov, tu ešte oficiálne informácie nemáme. Očakávame však, že najväčšou novinkou bude hybridný variant HSD vybavená pokrokovým systémom Toyoty a 1,3 litrovým motorom. V ponuke nebudú určite chýbať také stálice ako trojvalec 1,0 l s výkonom 69 koní, či štvorvalec 1,3 s výkonom 100 koní. S istotou môžeme tvrdiť, že chýbať nebude ani naftový agregát, aj keď táto verzia nie je práve automobilkou príliš preferovaná.

Našou poslednou zastávkou bude interiér, v ktorom sa odohrala jedna veľmi významná zmena v porovnaní s predošlými dvoma generáciami. Ukazovatele rýchlosti, otáčok a paliva už nie sú digitálne, ale analógové a taktiež už nie sú umiestnené v strede, ale na strane šoféra. Ťažko v súčasnosti povedať prečo sa Toyota pre podobné riešenie takto rázne rozhodla, mnoho majiteľov týchto modelov si práve digitálne ukazovatele pochvaľovalo, no určite sa našli aj takí, ktorých práve tento prvok od kúpy odradil. Interiér však pôsobí veľmi uhladene, presne tak, ako by sme od malého mestského modelu očakávali.

Nová Toyota Yaris svojim vzhľadom naozaj zabodovala a o záujemcov určite nebude mať núdzu, najmä keď si jej vzhľad porovnáme s konkurenciou.

nová toyota yaris 2012

nová toyota yaris 2012

nová toyota yaris 2012

nová toyota yaris 2012

nová toyota yaris 2012

nová toyota yaris 2012

Váš názor na nového mestkého krpca Toyota Yaris pre rok 2012 ?


Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS:

GLOBAL AUTO NEWS


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 30376x    hodnotenie: 1.6/5, 7 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt