support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda Norifumiho červená Honda Accord Tourer TSX v štýle stance logo honda

Norifumiho červená Honda Accord Tourer TSX v štýle stance

23.Sep.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V priebehu v 80-tych rokoch minulého storočia sa stal americký trh pre Hondu veľmi významný. Automobilka na tento trh priniesla prémiovú značku Acura a na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že dnes sa modelu tejto značky budeme venovať. Nenechajte sa však pomýliť, napriek výraznému písmenu A na prednej maske, sa pozrieme na Norifumiho Hondu Accord Tourer, ktorá predstavuje spojenie dvoch motoristických svetov.

Honda Accord Tourer vo svojej americkej verzii a s ďalším tuningom


Modely automobilky Honda určené pre domáci japonský trh a americký trh sú celkom dosť odlišné. Norifumiho tuning projekt je o to zaujímavejší, že v sebe kombinuje americkú aj japonskú verziu modelu Accord. Teda, aby sme boli presní, v USA sa tento model predáva ako Acura TSX Sport Wagon. A keďže ide o kombi, pokojne by takto upravená Honda mohla zastúpiť aj funkciu rodinného auta.

Japonský nadšenec tuningu Norifumi si svoju Hondu Accord Tourer kúpil pred siedmimi rokmi. Vtedy išlo o sériové vozidlo s bielym perleťovým lakom karosérie. Táto podoba mu však dlho nezostala a Honda určená pre domáci japonský trh sa začala postupne meniť na svojho súkmeňovca z amerického trhu. Nastal teda akýsi prerod na Acuru TSX a to so všetkým, čo k tomu patrí. Prvou zásadnou zmenou bol nový lak karosérie, ide o červený odtieň Milano Red, ktorý je tiež určený len pre americké modely.

honda accord tourer stance tuning

Výmena masky za americkú so znakom Acura a červený lak je iba začiatkom. Toto štýlovo spracované kombi dostalo celý rad ďalších sériových dielov určených pre americké modely. V tomto smere ide prakticky o dokonalú konverziu obohatenú o kvalitné úpravy, ktoré ulahodia oku aj tým najnáročnejším obdivovateľom tuningu. Zamerajme sa teda na tuning tohto japonského kombi s americkým výrazom. Za vizuálnymi úpravami stojí dielňa HKS F-Con IS. Každopádne nejde o žiadnu revolúciu, Accord Tourer dostal upravený predný a zadný nárazník. Obdivovať môžeme aj 18-palcové disky Arcane Legend, ktoré sa vďaka novým pružinám „zahryzávajú“ až do blatníkov. Bezo zmien nezostala ani brzdová sústava. Disky poodhaľujú výrazné brzdové strmene StopTech, ktoré sa starajú o vyšší brzdný účinok a to najmä s ohľadom na ďalšie úpravy.

honda accord tourer stance tuning

Tu sa už dostávame k priestoru pod prednou kapotou, kde kraľuje 2.4-litrový atmosférický štvorvalec. Nateraz však tento agregát dostal iba miernejšie úpravy zahŕňajúce nový vzduchový filter, upravenú elektroniku a nasávanie. Motor je po vizuálnej stránke vo výbornom stave a svojim leskom vás doslova oslní. Už čoskoro však Norifumi plánuje pridať ďalšie performance úpravy, po ktorých sa výkon tohto agregátu vyšplhá až nad hodnotu 300 koní.

honda accord tourer stance tuning

Našou poslednou zastávkou bude interiér, ktorý rovnako ako zovňajšok prešiel dokonalou konverziou z Hondy na Acuru. Model TSX by ste s volantom na pravej strane hľadali len ťažko a v tomto ide o celkom unikátny projekt. Okrem originálnych Acura dielov sem pribudli aj športové sedadlá Statum, set hliníkových pedálov a opomenúť nemôžeme ani čierne kožené čalúnenie s lesklým štepovaním. My by sme sa teda zviezli...

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

honda accord tourer stance tuning

Tvoj názor na takto upravenú Hondu Accord Tourer?


Viac informácií o upravených autách Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3224x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt