support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissanWillov vydarený kúsok – Nissan Skyline R32 GTS-T z roku 89 ! logo nissan

Willov vydarený kúsok – Nissan Skyline R32 GTS-T z roku 89 !

23.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nissan Skyline R32
Nissan začal výrobu svetoznámeho Skyline v roku 1952. Prvý Skyline mal 1.5l motor a výkon 44kW. Výroba tohto automobilu pokračuje až dodnes a Nissan prinesie na trh úplne nový Skyline GTR v roku 2007.

Teraz by som vám chcel predstaviť Nissan Skyline R32 GTS-T r.v. 1989.

Tento Skyline bol dovezený z Japonska a jeho nový majiteľ - Will, mal pre neho veľké plány. Sériový GTS-T je poháňaný RB20DET elektrárňou ktorej výkon je 156kW. RB20 je celkom slušná platforma na stavbu rýchleho auta ale Nissan má k dispozícii výkonnejšie motory takže Will sa rozhodol ako prvé vymeniť sériový motor za RB25DET monštrum, ktoré pochádza z R33 r.v. 1994.

Tento 2,5 litrový single-turbo inline 6-valec má sériový výkon 206kW. K novému motoru sa Will rozhodol pridať aj novú turbínu typu Garrett GT30R, custom-vyrobené nerezové "top-mount" turbo zvody, Tial 38mm wastegate na presnú kontrolu tlaku a HKS SSQV ventil.


Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


GT30R turbína vytvára veľké tlaky pre ktoré je sériové vstrekovanie veľmi limitujúce, takže Will vylepšil vstrekovanie paliva s novými Kinetic Motorsports 440cc vstrekovačmi paliva, Keeplabs custom top feed fuelrail (palivová trubka), Walbro 255lph pumpa paliva, Aeromotive Regulator paliva a kvapalinou plnený budík na meranie tlaku paliva. Nasávanie bolo tiež vylepšené s Greddy Intake Manifold (nasávacie zvody), predný montovaný medzichladič typu HKS Type-S s custom-vyrobeným potrubím, 90mm Q45 Throttle Body (škrtiaca klapka) a Z32 MAF sensor. Časť výfuku bola vylepšená s 80mm Keeplabs custom tepelne-obalenou downpipe, ktorá je pripojená na rovný 80mm nerezový catback výfuk.

Nissan Skyline R32
Všetky tieto modifikácie sú nepoužiteľné bez poriadnej riadiacej jednotky na kontrolu paliva, časovania a tlaku turba. Will sa rozhodol použiť MINES tunovanú Z32 TT riadiacu jednotku, ktorej vstrekovanie paliva je nastaviteľný cez Apex'i SAFC II.

Nastavenie tlaku turba kontroluje Apex'i AVC-R elektronický boost controller.

Podvozok sedí na Tein HA coilover setup a predné tlmiče sú spevnené s MINES prednou skrut. bar. Will si pre svojho miláčika vybral Work VS-KF elektróny (17x10 vpredu, 18x10.5 vzadu) ktoré sú obuté do Kumho Ecsta SPT pneumatík (215/40/17 vpredu, 235/35/18 vzadu).

Modifikáciám sa neušiel ani interiér. Will vymenil sériové sedačky za kvalitné, červené JIC Magic Alcantara sedačky, Nardi kožený volant, Nardi páková guľa, Cusco 21-7 upevnená ochranná klietka. Pre zabavenie Will nainštaloval Pioneer AVIC-D1 navigačný systém a všetky sériové reproduktory boli vymenené za repráky značky Focal. Na kontrolu motora boli nainštalované 3 Defi BF budíky (tlak turba, tlak oleja, teplota vody).

Auto bolo prestriekané na Keeplabs custom matnú čiernu farbu, blatníky boli upravené kvôli širokým Work elektronóm a exteriér bol dokončený Final Konnexion First Contact body kitom ktorý bol len nedávno nainštalovaný a ešte nie je nastriekaný. Sériové predné žiarovky boli vymenené za Xenonové výbojky. Výkon motora je približne 480k (402k pri prenose výkonu na kolesá) v 14PSI.

V blízkej budúcnosti Will plánuje dať celé auto prestriekať na lesklú metalizovanú čiernu farbu.

V tejto galérii si môžete pozrieť Willovu R32-ku:


Toto auto bolo aj na jarnom zraze vo Vacouveri, o ktorom si môžete prečítať tu:

Club Revscene


Tak čo poviete na tuning auta Nissan Skyline R32 GTS-T od Willa? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto úprave vám radi poskytneme. Zoznam ostatných článkov o upravených autách značky Nissan nájdete tu:

Nissan tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Johny
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 87340x    hodnotenie: 82/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt