support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Supersprint a jeho brutálny zvuk na Nissane 350Z Supersprint a jeho brutálny zvuk na Nissane 350Z Supersprint a jeho brutálny zvuk na Nissane 350Z

Supersprint a jeho brutálny zvuk na Nissane 350Z

01.Jul.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnes sme pripravili do sekcie našich noviniek opäť niečo pre fajnšmekrov výkonového tuningu. Talianska firma Supersprint sa zaoberá výrobou a úpravami kvalitných výfukových komponentov pre rozmanitú škálu automobilov. Pre Nissan 350Z pripravila tento krát novinku v podobe kompletného výfukového systému.

Niečo málo o sériovke:

Na výrobu najnovšieho typu s písmenom Z v označení sa automobilka Nissan dôkladne pripravovala už v závere minulého storočia. Zážihový vidlicový 6-valec od Nissanu má zdvihový objem 3498 cm3, ventilový rozvod 2xDOHC, najväčší výkon 206kW/280k pri 6200ot./min., krútiaci moment 363 Nm pri 4800ot./min. Pri takýchto parametroch je samozrejmé zrýchlenie z 0-100 za 5,9 sek. a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250km/h. Cez ručne ovládanú 6-stupňovú prevodovku, sa pomocou kardanového hriadeľa prenáša sila na kolesá zadnej nápravy. O bezpečné spomalenie sa starajú kotúčové brzdy Brembo s ventilovanými kotúčmi. Prezeranie vonkajšieho vzhľadu aj interiéru tohto vozidla dáva vodičovi dychtivému po dravej jazde nádej, že mu v Nissane osedlali dostihového žrebca a nie kočiarovú kobylu.

"Z“-ko v úprave Supersprint:

Nový supersprinťácky výfukový systém sa skladá zo siedmich samostatných dielov. Zákazník si môže vybrať medzi dvoma druhmi koncového tlmiča výfuku – s oválnymi alebo kruhovými koncovkami. Montážou tohto kitu sa zvýši výkon motora zhruba o 6 kW / 8 koní. Výrobca však silne odporúča skombinovať výmenu výfukového systému spolu s úpravou elektroniky ECU, teda riadiacej jednotky. Ich výfukový systém ponúka totiž oveľa vyššie kapacity na zväčšenie výkonu Nissanu. Tieto sa dajú ale pri týchto nadupaných „sériovkách“ využiť až pri modifikácii ďalších nadviazaných komponentom celého systému. Samozrejmým, aj keď len podružným efektom je sýty zvuk sústavy. Nové nerezové potrubie s priemerom 70mm začína už samotným zvodným potrubím od motora. Okrem spojovacích častí obsahuje aj vysokopriepustný kovový katalyzátor, stredný rezonátor a priečny koncový tlmič výfuku z dvomi vyústeniami priemeru 100mm. Supersprint ponúka aj alternatívne zakončenie tlmiča oválnymi koncovkami o veľkosti 120x80mm.

Modifikovaný zadok a spodok Nissanu 350Z od Supersprintu vyzerá takto:

preview
preview
previewJednotlivé časti výfukového systému:Diagram zmien výkonnostných parametrov na Z-tku si stiahnite tu:

preview
download
[ 431 KB ]


V ponuke máme nasledovné typy:

PopisMOC s DPH
- zvodné potrubie, ľavá + pravá strana: 45.890,-Sk / sada (2 ks)
- spojovacie potrubie, ľavá + pravá strana pre sériové zvody: 9.030,-Sk / sada (2 ks)
- predné potrubie s športovým katalyzátorom, ľavá + pravá strana: 69.750,-Sk / sada (2 ks)
- predné potrubie, ľavá + pravá strana bez katalyzátorov: 4.470,-Sk / sada (2 ks)
- „Y“ spojka „2 in 1“: 7.540,-Sk / ks
- stredný rezonátor výfuku: 15.420,-Sk / ks
- zadný tlmič výfuku s koncovkami 2x100mm, okrúhle: 36.730,-Sk / ks
- zadný tlmič výfuku s koncovkami 2x120x80mm, elipsovité: 38.190,-Sk / ks


Dodacie lehoty na Supersprint výrobky sa pohybujú od 10 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri všetkých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu:

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma SUPERSPRINT sa už takmer 50 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných výfukových systémov a komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. Tento ciel bol a je ťahúňom pre každý produkt Supersprint od prvého, ktorý bol navrhnutý až po tie navrhnuté pre budúcnosť. Ak si kúpite Supersprint výfuk môžete si byt istý za máte tu najlepšiu kvalitu aká sa dá zohnať. Firma sídli v meste Mantova pri Verone v severnom Taliansku. Bola založená v roku 1955. Je známa svojou veľmi vysokou kvalitou výroby a špičkovým dizajnom svojich výfukových komponentov. Táto firma nikdy neprodukovala systémy a výfuky pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa jedná o výkonnostnú stránku alebo o dizajn. Supersprint je špecialistom IBA na výfukové komponenty, najmä pre koncové, stredné a prídavné výfukové tlmiče, vysokovýkonné zvodné potrubia, modifikované a závodné katalyzátory, spojovacie rúry, adaptéry a samozrejme aj najvýkonnejšie kompletné systémy. Všetky ich výrobky (okrem rely systémov) sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu zopár fotiek z továrne a vývojového oddelenia Supersprint:Kvalita návrhu Supersprintu ja zvýšená kvalitou konštrukcie:

Koncový produkt Supersprint odzrkadľuje pýchu celej organizácie. Každý systém je vyrobený aby bol minimálne tak dobrý ako je najvyšší štandard v priemysle. Ak sa pozriete na výfuk Supersprint tak môžete vidieť pozornosť venovanú každému detailu, kvalite materiálu, precíznym spojom a vynikajúcemu výsledku. Je jasne že Supersprint vyrába jedny z najlepších výfukových systémov na svet. Môžete cítiť a počuť tu kvalitu teraz a na veľa ďalších rokov.

Jednotlivé časti výfukového systému:

preview
preview
previewZávodné systémy Supersprint:

Pre víkendovú športovú jazdu na závodných dráhach alebo na zriedkavé klubové závody mame katalyzátory nahradzujúce tlmiče a trubky a sú dostupne pre ešte lepší výkon. Tieto systémy obsahujú všetky dôležité súčasti na meranie plynov a môžu byt kombinovane s našimi rovnými náhradami výfukov bez všetkých tlmičov pre závodný zvuk a výkon. Závodné systémy triedy A s väčšími trubkami sú doporučené výhradne na závodné použitie pre auta vybavene špeciálne upravenými motormi. Tieto systémy nie sú legálne na použitie v bežnej cestnej premávke, ale môžu byt veľmi ľahko nehradene sériovým výfukovým potrubím používaným pre každodenné jazdenie.

Zopár ilustračných závodných výfukových komponentov máme pre vás tu:Technické údaje a parametre:

ZVODY A POTRUBIA:

1) CNC frézované zvodné príruby z 13 až 15mm hrubej ocele odolné voči prehriatiu.
2) Nerezové potrubie alebo chrómované hrubostenné oceľové trubky z 1,5mm hrubou stenou ťahané a ohýbané na CNC ohýbacom stroji.
3) Zvodné potrubia perfektne spájané s výfukmi na motore pre čo najlepšie prúdenie plynov. Dĺžka a priemer sú navrhnuté pre čo najlepšie výkony.
4) Kĺby medzi trubkami sú ručne zvárané.
5) Posuvné spojky sú vyrobené pre perfektné spoje zaručujúce nepodfukovanie výfuku.
6) Úchytky sú umiestnené tak aby presne sadli na povodne sériové miesta.
7) Otvor pre Lambda sondu ja umiestnený na mieste kde bol aj na sériovom potrubí.
8) CNC frézované kĺby a príruby ku katalyzátoru a stredovému tlmiču pre čo najpresnejší spoj.ŠPORTOVÉ TLMIČE A VÝFUKY:

1) Presná výroba kĺbov a presné umiestene úchytiek na jednoduchú montáž.
2) Prívodná trubka je z hrubostenného nerezu 1.5 mm hrubého materiálu.
3) Kvalitné a trvácne zvuk absorbujúce materiály.
4) Plne priechodný návrh tlmiča s voľným prietokom vzduchu v „Y“ tvare vnútornej trubky.
5) Hliníkom potiahnutý oceľový tlmič z 1.5 mm hrubej steny.
6) Vnútorný perforovaný obal je z nerezovej ocele 1,2-1,5mm hrubého materiálu.
7) Koncovky sú vyrobené z nerezovej ocele 1,0mm hrubého materiálu so zahnutými koncami do vnútra a vyrábajú sa v 19 rôznych typoch.
8) Horné konce tlmiča sú z nerezovej ocele.


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguWallpaper "Supersprint NISSAN 350Z" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Produkty firmy Supersprint si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte vy na túto novinku dravých hračiek do terénu? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na Angličtinu alebo dokonca Taliančinu tak sa mrknite aj na stránky:

SUPERSPRINT


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11901x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt