support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Nissan Skyline GT-R s podvozkami KW Clubsport a KW Coilover Variant 3 logo nissan

Nissan Skyline GT-R s podvozkami KW Clubsport a KW Coilover Variant 3

23.Mar.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pri vyslovení slovného spojenia Nissan Skyline GT-R prebehne drvivej väčšine ľudí mrazivý pot po tele. Pre toto auto sa vyvíjajú neuveriteľné množstvá high performance dielov, či už určených do motora, podvozku, interiéru alebo len na skrášlenie exteriéru. Posledným „príspevkom“ je nemecký podvozkový špecialista KW Automotive, ktorý pre toto žihadlo vyvinul kompletný športový podvozok s viacerými bonusmi.

NISSAN GT-R - KW AUTOMOTIVE


Bolo len otázkou času, kedy sa vyronia prvé performance, resp. tuningové diely pre toto beštiálne GT-R. Prvenstvo je, samozrejme, v rukách Japoncov, ktorí sú na vysoko výkonné úpravy doslova stvorení, no pozadu neostala ani Európa, ktorá svojimi dielmi dokazuje, že aj ona vie ako na úpravy automobilov.

Najnovším zástupcom Európy je nemecká tuningová firma KW Automotive, ktorej náplňou práce je vývoj a výroba superkvalitných podvozkových častí ako aj celých podvozkových kitov pre rôznu škálu automobilov. Ich posledným počinom je podvozkový kit pre nový Nissan Skyline GT-R, ktorý sa tak nestal iba japonskou záležitosťou.

Firma KW Automotive preňho pripravila dvojicu podvozkových setov pozostávajúcich zo znížených pružín a tlmičov s nastaviteľnou tuhosťou série KW Clubsport a KW Coilover Variant 3.

- KW Clubsport je ideálnym riešením pre športovo založených majiteľov automobilov, konkrétne tohto Skylinu GT-R, ktorí chcú, aby sa ich Nissan na trati cítil ako doma.

- KW Coilover Variant 3 je zameraný na výkonovo založených šoférov, ktorý viac kladú dôraz na komfort v každodennom používaní ich tátoša.

Nissan GTR Kw Suspension


V obidvoch variantách je možné nastaviť si tuhosť a trakciu tlmičov, vďaka čomu sa podvozok auta dokonale prispôsobí cestným podmienkam a auto tak získa dôležité vlastnosti bezpečnosti prejazdom zákrut. Pružiny a tlmiče KW sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele technológiou Inox Line, ktorá zaručí ich dlhú životnosť.

Súčasťou tohto podvozkového kitu pre nový Nissan Skyline GT-R je aj nedávna novinka z dielne KW Automotive – Hydraulic Lift System, v skratke HLS. O tomto sofistikovanom systéme sme vás informovali v našom staršom článku venovanom tejto novinke, no v skratke ide o výškovo nastaviteľný podvozok, pomocou ktorého sa dá automobil dvihnúť v priebehu pár sekúnd, napríklad pri prejazde spomaľovačov.

Pri novom Nissane Skyline GT-R je tento systém označený ako HLS 4 a umožňuje dvihnúť auto o 45 mm, čo majiteľ využije najmä pri prejazdoch rôznych nerovností na ceste.

Pri predstavovaní tejto novinky od KW Automotive sa doslova žiadalo, aby auto bolo na predstavenie patrične pripravené. KW Automotive sa preto rozhodol vymeniť ešte zopár dielov na aute tak, aby pekne reprezentovalo predstavenie podvozkových komponentov. Auto tak dostalo vertikálne otváranie dverí LSD, set podspojlerov lakovaných vo farbe masky auta, obutie v podobe 20-palcových diskov OZ Superleggera s pneumatikami Dunlop, sedačky Recaro a šesťbodové športové pásy Schroth.

Nissan GTR Kw Suspension
KW tlmice pruziny

Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológií. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácií pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových v novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológií odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti zo športových sérií ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Čo hovoríte na kvalitu výrobkov značky KW ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tlmičom firmy KW vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7749x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt