support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Takashiho Nissan Silvia S15 z teamu D/L/K - premenlivá japonská krása logo nissan

Takashiho Nissan Silvia S15 z teamu D/L/K - premenlivá japonská krása

18.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Sú tuneri, ktorí sa s úpravami držia pri zemi, t.j. v rámci obmedzeného rozpočtu. Sú však aj takí, ktorí chcú pútať pozornosť za každú cenu a šokovať extrémnejšími úpravami a nekompromisne si idú za svojimi predstavami. A presne to je aj prípad Takashiho, ktorému je podľa jeho vlastných slov jedno čo si o jeho aute myslí okolie. Úpravy spravil úplne podľa seba a svojej Silvii venoval stovky až tisíce hodín. Výsledok je mimoriadne na oko zaujímavý a aj pre uší hlasný. Veď pozerajte a načúvajte ďalej...

Na naše pomery je Takashiho Nissan Silvia S15 upravená možno až trochu extrémne, v Japonsku je však tento štýl nesmierne populárny. Svojim hlasným prejavom a trochu kontroverzným vzhľadom púta pozornosť všade kam príde. Takashi je častým účastníkom rôznych zrazov, kde sa toto auto obvykle teší veľkej pozornosti. Takashi a jeho tím zvaný D/L/K svoje umenie predvádza vo veľkom štýle a toto auto poznajú do poslednej skrutky.

Ozajstnou perličkou totiž zostáva fakt, že za ostatných sedem rokov, čo je Takashi majiteľom Silvie S15, prešlo toto auto už piatimi veľkými zmenami. A pod veľkými zmenami máme na mysli prelakovanie, výmenu kolies, výmenu bodykitu a nejakú tú úpravičku aj pod kapotou. Pozeráme sa teda na piate, najaktuálnejšie „vydanie“ tohto auta.

Takashiho Nissan Silvia sedí naširoko a nízko


Zvonku vyzerá Takashiho Silvia S15 ako poriadne nazúrená šelma, to bolo aj majiteľovým cieľom, preto na bodykite poriadne so svojím tímom D/L/K poriadne zapracoval a rozšíril ho. Bodykit, ktorý na tejto Silvii vidíte je absolútny unikát a bol navrhnutý špeciálne len pre toto auto. Rozšíreniu karosérie samozrejme prispôsobil aj blatníky a bočnú líniu vozidla. Všetko navyše prebiehalo vo veľkom, Takashi má skrátka rád extrémne úpravy, lákajú ho a sú preňho veľkou výzvou. Silvia stojí na upravenom šasi, čo otvorilo dvere ďalším modifikáciám.

nissan silvia s15 dlk stance style tuning takashi

Agresivitu sršiacu z celého auta ešte umocňujú 18-palcové kolesá s odklonom (offset) -37 vpredu a -57 vzadu. Odklon kolies pôsobí naozaj extrémne a to už nehovoríme o svetlej výške, ktorá je oproti štandardnej verzii o poriadny kus nižšia.

Takashi aplikoval pruženie od 326 Power, podotýkame ale, že svetlá výška nie je nastaviteľná a ide o statickú sadu. Nezabudnime ani na pneumatiky, spomínaný tuner sa rozhodol pre Achilles ATR, ktoré sú v Japonsku veľmi obľúbené najmä pre svoju dobrú rozťažnosť. Použité 18-palcové pneumatiky majú rozmer 215/35.

nissan silvia s15 dlk stance style tuning takashi

Takashi pre Nissan Silvia chystá ďalšie extrémne úpravy


Pri pohľade na toto auto sa priam núka poznamenať, že na bežnú jazdu sa vôbec nehodí. To je ale omyl! Takashi s ním totiž precestoval celé Japonsko a z tohto road tripu má aj dôkladnú fotodokumentáciu ako dôkaz. Kvalita ciest v Japonsku je síce nepochybne niekoľkonásobne lepšia než u nás, ale aj tak ide pri takomto nastavení podvozku o mimoriadny výkon.

Ak by sme mohli, určite by sme radi nahliadli pod kapotu. To je však zatiaľ trinásta komnata a Takashi presne neprezradil čo sa tu skrýva, ale vieme, že toto auto má upravenú riadiacu jednotku a ešte pred časom mu bola na mieru vyrobená športová výfuková sústava. Motor je prepĺňaný a bol vymenený aj kľukový hriadeľ.

nissan silvia s15 dlk stance style tuning takashi

Interiéru sa úpravca samozrejme tiež nevyhol, ako správny športiak musí mať toto auto vnútri bezpečnostnú klietku, miesto sériového volantu pribudol volant Nardo a ukazovatele preplňovania. Ak sa pýtate čo do budúcnosti, tak vedzte že Takashi spolu s D/L/K pre túto športovú Japonku určite niečo vymyslia. Takashi v súčasnosti špekuluje nad výmenou celého motora za poriadny dvanásťvalec. To potom bude ešte len extrém...

nissan silvia s15 dlk stance style tuning takashi

nissan silvia s15 dlk stance style tuning takashi

nissan silvia s15 dlk stance style tuning takashi

Stance úprava Nissan Silvia S15 od Takashiho z Japonska:



Čo si myslíte o úprave Nissan Silvia S15 v stance-štýle od japonského tunera Takashi-ho ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning



Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6291x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt