support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan cobra technology & lifestyle logo nissan

Nissan Qashqai a jeho zvýšená bezpečnosť od Cobra Technology & Lifestyle

18.Oct.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma Cobra Lifestyle & Technology nám priniesla už množstvo doplnkov pre najrôznejšie tipy vozidiel, najmä však pre SUV autá. Hlavnou náplňou tejto firmy nie je len „obloženie“ auta nerezovými trúbkami, ale zaistenie karosérie proti poškodeniu a najmä ochrana chodcov. Najnovším modelom je obľúbený Nissan Qashqai.

Nissan Qashqai netreba nijak zvlášť predstavovať, pretože jeho reklamy v televízii sú viac než časté. Tento mestský crossover zaujal najmä svojim netradičným a zároveň špecifickým dizajnom, dobrou ponukou motorov, zaujímavým interiérom a schopnosťou pohybovať sa v teréne ako aj v hustej premávke. Jeho najsilnejší dvojlitrový dízlový motor dCi s výkonom 150 koní je dostatočne húževnatý na to, aby každú situáciu vo vozidle premenil na zážitok. To je nový Nissan Qashqai.

Každému je jasné, že chodci sú pred veľkými autami, ako napr. SUV chránení oveľa menej, než pred osobnými vozidlami. Firma Cobra N+ je tu preto, aby túto záležitosť vyriešila. Preto si pre Nissan Qashqai pripravila firma Cobra Lifestyle & Technology set ochranných prvkov, ktoré nielenže majú výrazne „zjemniť“ náraz chodca s vozidlom, ale taktiež chránia auto, resp. karosériu pred poškodením inými situáciami (napríklad v teréne) a zároveň mu dodávajú špecifický ´look styling´.

Všetky diely tohto setu sú vyrobené z leštenej nehrdzavejúcej ocele, čo zabezpečí nielen efektný dizajn, ale taktiež dlhoročnú trvácnosť. Predná časť bola obdarená ochranným rámom s priemerom 60mm a so zabudovaným LED denným svietením, ktorý je doplnený chrómovou maskou chladiča a krytmi spätných zrkadiel z rovnakého materiálu. Ďalším prvkom Cobra N+ setu sú bočné ochranné prvky z 80mm silnej rúry, ktoré majú uľahčiť nastupovanie a vystupovanie do a z vozidla, a zároveň chránia prahy auta pred poškriabaním alebo iným poškodením. Ochranný prvok nájdeme aj v zadnej časti vozidla, ktorý chráni pred poškodením zadného nárazníka.

Firma Cobra N+ pripravila tiež set diskov Cobra vo veľkostiach od 17 do 20 palcov. Stropom sú dvadsaťpalcové disky Cobra N CN14 v rozmere 8,5Jx20.

nissan qashqai tuning cobra technology & lifestyle

nissan qashqai tuning cobra technology & lifestyle

nissan qashqai tuning cobra technology & lifestyle

nissan qashqai tuning cobra technology & lifestyle

V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:logo cobra technology & lifestyle


Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy Cobra Technology & Lifestyle si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,77 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na úpravu Nissan Qashqai od Cobra Technology & Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8443x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt