support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo severnvalleymotorsport Nissan GT-R Alpha Omega vs. R35 1200R The Hulk - rýchlostné rekordy na 1 míľu logo ams performance

Nissan GT-R Alpha Omega vs. R35 1200R The Hulk - rýchlostné rekordy na 1 míľu

30.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Motoristický svet nie je len o veľavážených projektoch a tendencii dosahovať stále lepšie a lepšie výsledky. Ale ak už vznikne naozaj brutálny projekt, jeho tvorcovia sa častokrát uchyľujú k „testovacím“ jazdám, na ktorých preveria potenciál takto upravenej mašiny. Vo výsledku sa vo väčšine prípadov jedná o rôzne súboje, tzn. šprinty či individuálne merané šprinty, ktorých výsledkami sú výstupy v podobe najlepší čas na štvrť míle, či najrýchlejšie kolo na trati – jednoducho povedané svetové rýchlostné rekordy.

Pred pár týždňami vo svete brutálnych projektov zarezonovali dve konkrétne mená – AMS Alpha Omega a The Hulk. Za týmito pomenovaniami sa skrývajú upravené športiaky Nissan GT-R, ktoré si to tak nepriamo rozdávajú na šprintérských dráhach a ktoré majú na svojich kontách konkrétne svetové rýchlostné rekordy.

Nissan GT-R The HULK 1200R - SEVERNVALLEY MOTORSPORT


Pod menom The Hulk sa skrýva beštia s výkonom 1250 konských síl zahalená v krikľavo zelenom šate. Za týmto beštiálnym projektom stojí britský špecialista na japonské GT-Rka firma Severnvalley Motorsport, ktorá sa tak rozhodla, že si postaví rekordu hodné GT-R. A tak sa aj stalo – úpravca si vybavil jedno nádherné strieborné GT-R a list úprav sa mohol zostavovať. Je nutné povedať, že jeho dĺžka je neúmerne dlhá tomu, čo poznáme z našich končín a jeho obsah je pre nás viac menej krvilačný.

Firmy ako Severnvalley Motorsport sa do svojich úprav púšťajú s maximálnym odhodlaním a nejedná sa o žiadne prízemné tuningové či stylingové úpravy, ale performance zásahy, ktoré prevádzajú sa nám bežným ľuďom ani nesnívajú. Celá technika tohto GT-R bola prekopaná pre požiadavky finálneho čísla – 1250 konských síl. Objem motor bol upravený na hodnotu 4,2 litra, osadené boli kované vnútornosti, prekopané bolo celé chladenie vrátanie rozvodu elektriny, zapaľovania a palivového systému, osadený kompletný výfukový systém, výrazne posilnená prevodovka a spojkové ústrojenstvo, skrátka performance list obsahuje obrovské množstvo úprav a zásahov.

Zásahom prešiel tiež podvozok ako aj exteriér a interiér, kde nájdeme množstvo užitočných vecí ako kompletný športový podvozkový kit, posilnené stabilizátory, silnejší brzdový systém, 20 palcové disky Volks a množstvo iného. Výsledkom celého tohto snaženia je svetový rýchlostný rekord a titul najrýchlejšie GT-R na svete s maximálkou 218 mph (350 km/h) ! Tento oficiálny rekord bol stanovený na vojenskej základni v anglickom Norfolk, ktorý bol aj oficiálne potvrdený systémom Racelogic Vbox.

nissan gtr hulk severnvalley motorsport

nissan gtr hulk severnvalley motorsport

nissan gtr hulk severnvalley motorsport

severnvalley motorsport

Nissan GTR (1200R) "The HULK" v úprave od Severnvalley Motorsport:NISSAN GT-R Severnvalley Motorsport - 1 míľa s cieľovou rýchlosťou 350km/h :Nissan GT-R R35 AMS Alpha Omega


Až do chvíle, kým sa na scéne neobjavil nový borec, ktorý si zmyslel, že prekoná svetový rekord ešte o niečo viac a stane sa tak oficiálne najrýchlejším GT-R na svete – AMS Alpha Omega GT-R. Auto bolo vytvorené americkou tuningovou firmou zaoberajúcou sa výhradne performance projektami, ktorým sa podarilo postaviť veľmi špecifické GT-R s dostupným výkonom a teraz držte, 1600 koní !!! Nie, auto nevyzerá ako dragster, nemá jedno miesto na sedenie spolu s volantom – auto je vážny streetkiller, o ktorom by nikto nepovedal, že dokáže vyvinúť až takýto ohromný výkon.

AMS pred meraním najprv nastavilo auto na hodnotu 1050 konských síl, s ktorou bola dosiahnutá rýchlosť 221 mph (355 km/h). Pred ďalším pokusom bol výkon Alphy Omegy dvihnutý o ďalších 200 koní na hodnotu 1250 koní, s ktorým auto dosiahlo svetový rýchlostný rekord s hodnotou 233 mph (374 km/h) ! Ak zalovíte v pamäti tak zistíte, že len málo superšportov sa dokáže vyrovnať takto nadupanému GT-Rku, ktorého prezývajú tiež trefným menom Supercar Killer (napríklad Koenigsegg CCX, Pagani Zonda C12, Porsche Carrera GT a veľa veľa iných). List modifikácií tejto beštie je ako pri Hulkovi neúprosne dlhý a rozsiahly. Auto prešlo kompletnou performance prestavbou, do ktorej boli okrem firmy AMS zapojení aj ostatní performance velikáni ako HKS, JRZ, Ferrea, Willal, Cobb atď, ktorý spolu s AMS dodali diely od nového shortblocku, cez kované vnútornosti, turbo upgrade, športový podvozok až po ochrannú klietku. Sami to vidíte, ak sa chce, tak sa dá všetko!

Vzhľadom na rivalitu týchto GT-R môžeme s istotou očakávať, že AMS neostane pri výkone 1250 koní, ak majú k dispozícii podstatne väčšiu porciu. Rýchlostný rekord sa bude pravdepodobne meniť … :)

nissan gtr ams alpha omega

nissan gtr ams alpha omega

nissan gtr ams alpha omega

ams performance logo

NISSAN GT-R ALPHA OMEGA - rýchlostný rekord na 1 míľu s cieľovou rýchlosťou takmer 375 km/h:Váš názor na tieto upravené športiaky Nissan GT-R od úpravcov AMS Performance a SevernValleyMotorsport ?Viac informácií o tunerskej firme AMS Performance vám radi poskytneme. Zoznam článkov tohto úpravcu nájdete tu:

AMS PERFORMANCE tuning


Viac informácií o tunerskej firme Severnvalley vám radi poskytneme. Zoznam článkov tohto úpravcu nájdete tu:

SEVERNVALLEY MOTORSPORT tuning


Viac informácií k úpravám vozidiel značky Nissan nájdete na našej podstránke:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5391x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt