support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan cobra technology & lifestyle logo nissan

Nissan Cube Cobra Technology & Lifestyle – kubistický prejav cítenia

14.Aug.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už neraz sme sa bavili o tom, že tuningové a stylingové úpravy sa týkajú takmer každého auta, ktoré na svete môžme stretnúť. A je pritom úplne jedno, ako vyzerá, resp. či je niečim zvláštne alebo výnimočné. Napríklad taký Nissan Cube, ktorý sa stal terčom nemeckého úpravcu Cobra N+ Technology & Lifestyle. To je auto, ktoré by mnohí z vás ani nechceli nikdy naživo stretnúť a iní by sa naňho dokázali dívať a pozorovať ho aj celé hodiny. Nissan Cube je iný, je nevšedný a hlavne netypický. Človek musí byť naňho skrátka pripravený.

Cube sa už predáva nejaký ten rok a za sebou má už dve faceliftové verzie, ktoré sú diametrálne odlišné, no zároveň majú veľmi veľa spoločného. Kubistický dizjan tohto jedinca, ktorý je navyše doplnený o veľké množstvo detailov je viac než len nevšedný, no na druhej strane ani nie tak odporný. Stačí mu len prísť na chuť. Je priestranný a iný – to je Nissan Cube.

Pod prednou kapotou sa nachádza 1,6 litrový štvorvalec s maximálnym výkonom 110 koní (81 kW) a 153 Nm. Nie je to zrovna trhač asfaltu, no do mesta je tento agregát ako stvorený. Pri troche snahy je vie byť celkom svižný a zároveň aj úsporný.

Ako je u firmy Cobra N+, resp. Cobra Technology & Lifestyle zvykom, snaží sa okrem dobre vyzerajúcich častí karosérií vyvíjať aj bezpečnostné prvky, konkrétne ochranné rámy karosérie. Pre túto „kocku“ na štyroch kolesách si úpravca pripravil predný ochranný rám vyrobený zo 48 mm hrubej nerezovej rúry. Zákazník má pritom na výber, buď klasický ohnutý rám alebo ochranná rúra pod predným nárazníkom. V obidvoch prípadoch je nárazník chránený voči väčším oderkom, napríklad pri parkovaní v blízkosti obrubníkov. Taktiež bočná časť auta dostala ochranné prvky v podobe 68 mm hrubých nerezových rúr, ktorý majú navyše plastové nášľapy pre jednoduchšie nastupovanie a vystupovanie.

Zadok auta bol obdarený dvojitou koncovkou športového výfuku a úpravca má ešte v ponuke aj znížený podvozok o 30 mm a 16 až 17 palcové disky. Aj takýto odvážny dizajnérsky kúsok je možné individualizovať v ešte väčšej miere.

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

nissan cube tuning cobra technology & lifestyle

V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy Cobra Technology & Lifestyle si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,77 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na úpravu Nissan Cube od Cobra Technology & Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4418x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt