support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Nissan 370Z od Team Emotion - Kevinova japonská kráska z Texasu logo nissan

Nissan 370Z od Team Emotion - Kevinova japonská kráska z Texasu

11.Aug.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Japonské vozidlá sa v USA už roky tešia veľkej obľube. Iné to nie je ani medzi mladými, kde na zozname želaní obsadzujú japonské športové modely popredné priečky. Zvlášť populárne sú tieto vozidlá práve v Texase. Odtiaľto pochádza aj Kevinov Nissan 370Z, ktorý sa dostal pod ruky chalanom z Team Emotion. Spravili z neho úžasnú mašinu s originálnym štýlom, drastickým znížením a parádnymi doplnkami.

Kevin z texaského mesta Grand Preirie vlastní svoj Nissan už štyri roky a za ten čas ho stále neomrzel. Navyše, jeho auto prešlo za posledné štyri roky mnohými úpravami, ktoré ho dostali do dnešnej podoby. Je to jeho srdcová záležitosť. Do športových modelov Z od japonskej automobilky sa zamiloval vtedy, keď jeho otec vlastnil Nissan 350Z. Ten zostal doteraz v rodine a v súčasnosti ho vlastní Kevinov brat. Reč bude ale o nablýskanom bielom Nissane 370Z, ktorý je doslova prešpikovaný skvelou technikou.

Kevinov Nissan 370Z: decentne vyladený zovňajšok a drastické zníženie


Začať nemôžeme inak ako vzhľadom, ten je na jednej strane poriadne odlišný od sériového prevedenia, no na druhej strane sú úpravy veľmi vkusné. Kevin a Team Emotion stavili na sadu vylepšenia Top Secret, ktorú tvorí karbónový predný spojler, kryty B-stĺpikov a výraznejšie bočné prahy. Nechýba ani karbónový spojler vzadu a štýlové nálepky. Čo vás ale nepochybne zaujme na tomto aute najviac, sú jeho kolesá. Voľba v tomto prípade padla na 20-palcové disky Work VS-XX s výrazným chrómovým límcom a stredovou časťou v originálnom modrom prevedení. Dodajme, že obuté sú na ne športové pneumatiky Hankook Ventus V12 s rozmermi 245/30 vpredu a 285/30 vzadu. V podvozkovej časti sa toho zmenilo veľmi veľa, o čom aj svedčí extrémne nízka svetlá výška. Použité boli pružiny Stance Gr+, výmeny sa dočkali zároveň pôvodné ramená a tyčky stabilizátora.

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

Kameň na kameni neostal ani pod kapotou, pozornosť v Team Emotion venovali najmä výfukovej sústave a nasávaniu. Záležať si dali aj na kozmetickej úprave a blok 3.7-litrového šesťvalca zdobí efektný karbónový kryt. Od Top Secret pribudlo titánové výfukové potrubie a na značku HKS sa úpravcovia spoľahli pri vylepšovaní sacieho potrubia. Výmeny sa dočkali aj pôvodné vzpery kapoty, ktoré boli nahradené diskrétnym pneumatickým ramenom od Z1 Motorsports. A aký je celkový výsledok úprav? Maximálny výkon zodpovedajúci hodnote 300 konských síl a aj opticky veľmi vkusne prepracovaný priestor pod prednou kapotou.

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

Nissan 370Z má interiér inšpirovaný športovými špeciálmi


Posledným miestom kam nazrieme je interiér. Ten si úpravca nechal tiež prepracovať podľa svojich predstáv a výsledkom je kokpit plný športových doplnkov. Medzi najdôležitejšie úpravy tejto časti môžeme zaradiť škrupinové sedadlá Bride Zeta III, zadnú spevňujúcu vzperu a športový volant. Ten je dokonca vďaka špeciálnemu systému rýchlo odnímať. Zaujme tiež titánová hlava radiacej páky.

Kevin môže byť na svoj individualizovaný Nissan 370Z právom hrdý, so samotnými úpravami mu síce pomáhal Team Emotion, čo ale nemôžeme vôbec považovať za negatívum. Biely Nissan 370Z čaká ešte určite veľa dní v Kevinovej garáži a nepochybujeme o tom, že majiteľ ešte nejaké ďalšie úpravy vymyslí.

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

nissan 370z disky work vsxx low stance style tuning

Nissan 370Z v úprave od Kevina zo štátu Texas (USA):Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Váš názor na celkovú tuningovú úpravu pre Nissan 350Z od amerického tunera Kevina ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4405x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt