support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Brianov Nissan 350Z Turbo Rebirthed - veľkolepý návrat na scénu logo nissan

Brianov Nissan 350Z Turbo Rebirthed - veľkolepý návrat na scénu

23.May.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Brian patrí medzi skalných priaznivcov značky Nissan a dnes sa pozrieme na jeho úchvatné 350Z, ktoré je spracované do tých najmenších detailov. Majiteľ tohto auta je zároveň skvelým príkladom toho, ako sa netreba vzdávať a ísť si za svojimi cieľmi, aj keď nejde vždy všetko podľa plánov.

Nissan 350Z nie je Brianovým prvým projektom. Krátko po tom, ako sa nasťahoval do Arizony mu jeho Nissan 300ZX, ktorý bol mimochodom tiež veľmi pekne upravený, niekto ukradol. Vzhľadom na silné puto, ktoré k svojmu autu mal, bol z tejto situácie dosť zdrvený. Začal si teda vyberať ďalšie auto a od začiatku mal jasno v tom, že to bude opäť Nissan. Voľba padla konkrétne na 350Z, ďalším úpravám už potom nič nestálo v ceste. Hoci Nissan 350Z patrí medzi veľmi často upravované autá, ten Brianov sa medzi ostatnými určite nestratí.

Nissan 350Z budí rešpekt poriadnym bodykitom


Už na prvý pohľad upúta výrazne rozšírenými blatníkmi Star Dast, zaujímavým matným lakom a výrazným bodykitom. Len ťažko by ste hľadali časť zovňajška, ktorej sa úpravy úplne vyhli. Nový je predný nárazník JP Vizage, bočné prahy Amuse Superleggera, predná karbónová kapota VIS. Od rovnakého výrobcu je aj kryt strechy a kryt tiahnuci sa od strechy po veko batožinového priestoru. Nechýba samozrejme poriadne GT krídlo od Garage Mak a kreatívne spracovaný zadný nárazník doplnený o karbónový difúzor Garage Kagatoni. Brian zapracoval aj na svetlách, vpredu si svoje miesto našla HID súprava, LED hmlovky a tiež denné svietenie. Zadnej časti zas modernejší charakter dodávajú LED svetlá. Pochváliť môžeme aj výber diskov, 19-palcové Forgestar F14 v červenom prevedení tomuto autu jednoducho seknú.

nissan 350z brian stance rebirth tuning

Brianove úpravy neboli samozrejme len o vzhľade. Pod prednou kapotou tohto športového modelu bije poriadne posilnený motor VQ35DE, ktorý sa môže pochváliť výkonom 527 koní. Kvôli úpravám muselo byť prepracované usadenie motora, ktorý okrem toho, že bezchybne funguje, tak aj veľmi dobre vyzerá. Úpravca pohonnú jednotku obdaroval novými piestami CP, 850cc vstrekovačmi DW, novou elektronikou, turbokitom Powerlab, ktorý spolupracuje s turbodúchadlom Precisioncea 6266. S tým súvisí aj implementácia blow-off ventilu a wastegate od Tial. Prepracované bolo aj nasávanie a chladiaci systém, za zmienku určite stojí aj titánová výfuková sústava Tomei Expreme Ti s diaľkovo ovládateľnou klapkou.

nissan 350z brian stance rebirth tuning

Hrdý majiteľ Nissanu 350Z venoval dostatok pozornosti aj podvozku, sem pribudol vzduchový systém Accuair, vzduchové vankúše a kompletne bolo prepracované uloženie náprav. Nechýbajú ani nové stabilizátory a silentbloky. Použité boli aj rozširovacie podložky, aby kolesá lepšie vynikli pri rozšírených blatníkoch. V súvislosti s vyšším výkonom bolo potrebné aj posilniť brzdy. O spoľahlivé spomalenie sa starajú brzdy Brembo, pričom Brian investoval aj do oceľových brzdových hadičiek.

nissan 350z brian stance rebirth tuning

Interiér Nissanu 350Z je vybavený ochranným rámom Enjuku, nechýbajú tu ani športové sedadlá Sparco Chrono Road s bezpečnostnými pásmi Takata Drift 3. Zetko je ďalej vybavené športovým volantom Nardi, ktorý sa dá v prípade potreby rýchlo odmontovať vďaka upevneniu NRG. V interiéri jednoznačne prevažuje karbón, nájdete ho na paneloch dverí a pokrýva stredovú konzolu, okrem toho je veľmi dobre zladený čiernou alcantarou. V týchto partiách pribudli tiež nové budíky, displej multimediálneho systému a Brianovmu stroju nechýba ani poriadne silná audio sústava s reproduktormi Alpine.

nissan 350z brian stance rebirth tuning

A čo plánuje Brian do budúcnosti? Ako sám vraví, úpravy sú pre neho nekonečnou cestou a aktuálne špekuluje nad zmenou farby karosérie a novými, ešte väčšími kolesami.

nissan 350z brian stance rebirth tuning

nissan 350z brian stance rebirth tuning

nissan 350z brian stance rebirth tuning

nissan 350z brian stance rebirth tuning

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Ako hodnotíte celkovú "rebirth" stance úpravu pre Nissan 350Z od Briana ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Viac tém o upravených autách v štýle stance vám radi poskytneme. Zoznam článkov na tému stance nájdete tu:

STANCE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3076x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt