support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan %title% logo nissan

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 05/2012

13.May.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Power magazine 05/2012, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktorý vyšiel už tento mesiac !!!

časopis power magazine

NISSAN 350Z - DRIFT SPEC ´DRAGON´ - URAGÁN Z MORAVY


Toto auto ste mohli vidieť v marcovom čísle 03/2012 POWER Magazine

Meno Rudolf Neisser je medzi fanúšikmi driftu v Čechách a na Slovensku dobre známe. Teda, lepšie povedané – bolo. Rudi bol jedným z priekopníkov driftu a v rokoch 2006 a 2007 ho bolo vidno na všetkých driftových akciách na území bývalej spoločnej republiky.

Potom sa však po Rudim akoby zľahla zem. Večne usmiaty a vždy dobre naladený sympaťák sa zrazu akoby vyparil. Svoju bielu M3 predal Honzovi Balážovi, ktorý si na nej vybudoval povesť skvelého agresívneho jazdca. Rudimu s manželkou pribudli rodičovské povinnosti a motoršport bol na nejaký čas odstavený na vedľajšiu koľaj. Jeho vodičské začiatky sú však späté s iným, dnes už unikátnym autom – v 18-tich mu rodičia pomohli k Alfe Romeo Alfeta GTV 2000. Neskôr vystriedal množstvo áut, no vášeň pre motoršport ho priviedla k BMW. Už vtedy, keď predával M3, Rudi presne vedel, aké bude jeho ďalšie driftové auto. Paradoxne, pod plachtou na dvore už v tom čase čakal na svoju chvíľu ťuknutý Nissan 350Z. A trvalo to celé tri roky, kým z neho Rudi stiahol plachtu a začal z neho stavať stroj, o akom celý ten čas sníval. Celé to, samozrejme, dôkladne pripravoval a počas celej dlhej pauzy zhromažďoval diely na Nissan. Ako sa vraví – šťastie praje pripraveným.

Možno sa pýtate ako ja, prečo si presvedčený fanúšik BMW zadováži Nissan. Odpoveď je jednoduchá – je to pekné auto a dá sa skvelo upravovať, najmä pre jazdu dverami napred. Rudi si poň bol až v Belgicku a vzal so sebou kamoša, ktorý takisto zháňal "zetko", ktoré napokon kúpil vo Francúzsku. Ako mi Rudi napísal: „Byl to krásný třídenní výlet plný drifterských snů“.

nissan 350z drift dragon

Po rozobratí bolo auto zbavené všetkého nepotrebného, aby konečná váha auta bola čo najnižšia. To sa podarilo dokonale, keďže 350-ka je oproti sériovej predlohe ľahšia o celých 400 kg. Na karosérii sa zrejme najviac podpísal Rudiho kamoš z renomovanej firmy Carbonmax. Všetky uhlíkové diely – a nie je ich na aute málo – má na svedomí práve on. Nárazníky, kapoty, nadstavce prahov aj prítlačné krídlo – všetky tieto dielce nesú značku Carbonmax a sú vyrobené na mieru. Ako vidno, tvár auta sa výrazne zmenila. A zrejme padla do oka mnohým, Rudi totiž získal zákazku na podobnú prestavbu ďalšej 350Z. Do odstrojenej karosérie sa nasťahovala plnohodnotná bezpečnostná výbava, ako sa na poriadny závoďák patrí. Rudi navaril ochranný rám podľa prílohy J, ktorý doplnil škrupinovými sedadlami Sparco a päťbodovými pásmi značky Raceland. Výbavu dopĺňa odsadený volant Sportline z brúsenej kože a hydraulická ručná brzda vlastnej výroby, resp. poskladaná z bežne dostupných komponentov. V kabíne nie je nič zbytočné nazvyš, pobrali sa i koberce, dverné obklady sú nahradené nádhernými karbónovými kúskami.

nissan 350z drift dragon

280 koní sériovky je pre driftové preteky i v našich končinách len tak-tak. Rudi v rámci možností nechal motor poladiť – namontoval kit priameho sania, ladené zvody a výfukovú sústavu, odľahčený zotrvačník s keramickou spojkou pre rýchlejšiu odozvu a nakoniec sa na riadiacu jednotku pozrel Marek z MM Racing v Bratislave. Motor bol pred úpravou mierne podvyživený, nemal ani sériový výkon - predsa len, nebol nový. Po úprave bolo nameraný výkon 285 koní, no výrazne sa zlepšil najmä priebeh výkonu a krútiaceho momentu v celom spektre otáčok. Podvozok prešiel značnou prestavbou, ktorá je pre drift nevyhnutná. Nastaviteľné pruženie pochádza od firmy D2 Racing Sport, nechýbajú ani nastaviteľné ramená a úprava riadenia pre zväčšenie uhla maximálneho vytočenia kolies. Pôvodné brzdy Brembo sú dostatočne účinné, takže nebolo dôvod ich meniť. Dôležitá zmena sa udiala na zadnej náprave. Pôvodný samosvorný diferenciál nahradil náš hrdina špeciálnym 1,5 – cestným samosvorom od firmy KAAZ. Ten má okrem silnejšej svornosti kratší stály prevod 4,1:1. Výber kolies nebol jednoduchý, ale zvíťazil driftérsky dizajn diskov ROTA Wheels. Sú vyhotovené v červenom chróme a ich rozmer je 8,5x18.

nissan 350z drift dragon

Rudiho Nissan mal premiéru vlani na Carat Tuning party v Piešťanoch. Bolo vidieť, že jazdec sa s autom iba zoznamuje, ale napriek tomu predviedol niekoľko naozaj efektných jázd. V sezóne 2012 sa tento pretekár plánuje zúčastňovať najmä slovenských pretekov, takže sa máte na čo tešiť. Na záver chcel Rudi poďakovať všetkým, ktorí mu so stavbou pomáhali a najmä rodine, ktorá ho niekoľko desiatok večerov nevidela doma.

nissan 350z drift dragon

nissan 350z drift dragon

časopis power magazine

Váš názor na toto auto Nissan 350Z Drift DRAGON od tunera Ruda ? Nech sa páči, hlasujte


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: POWER MAGAZINE
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4241x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt