support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Nissan 260Z - japonská klasika v stance štýle od Miguela logo nissan

Nissan 260Z - japonská klasika v stance štýle od Miguela

02.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V tomto článku vám nepredstavíme žiadnu modernú japonskú káru, ale pozrieme sa na krásny klasický model zo sedemdesiatych rokov minulého storočia, ktorý sa zlatým písmom zapísal do histórie svetového automobilového priemyslu. Na cestách ich už nie je veľa a vidieť 260-ku v takomto výnimočnom stave môžeme prirovnať k malému zázraku. Svetlomodrý Nissan 260Z, ktorého hrdým majiteľom je Miguel z Kalifornie, oslávi tento rok už svoje 38. narodeniny. Takýto už veteránsky vek jej však bez akýchkoľvek výhrad pristane!

Miguelov nápad pustiť sa do tejto klasiky neprišiel zo dňa na deň a najmä nájsť vyhovujúci kúsok nebolo práve jednoduché. Teraz už hrdý majiteľ tejto krásnej klasiky hľadal ten svoj vytúžený kúsok takmer tri roky. Požiadavky na výber mal síce presné, no nájsť vyhovujúci kúsok už bolo omnoho ťažšie a ako dlhoročný obdivovateľ japonských klasických áut sa nechcel uspokojiť len tak s hocičím. Miguel za ten čas videl rôzne kúsky v rôznych stavoch. Od takých, ktoré boli určené už len na náhradné diely, až po navonok pekne vyzerajúce exempláre s prehrdzaveným podvozkom. Dospieť k nejakému kompromisu však Miguel nechcel, tak jednoducho trpezlivo hľadal ďalej – a ako by sme mohli romanticky poznamenať – svoju lásku napokon aj našiel.

NISSAN 260Z OD MIGUELA - AKO TO CELÉ ZAČALO?


Počas hľadania mal Miguel dosť času na premýšľanie, ako túto krásavicu v rokoch skrášliť, napokon sa mu do rúk dostal svetlomodrý kúsok vyrobený v roku 1974, ktorý bol v presne takom stave ako si jeho budúci majiteľ predstavoval. Miguel tak nemal príliš veľa práce s opravou a renováciou, no tak či onak, nemôžeme povedať, že by sa jej úplne vyhol. Ak chcete predsa viac než 35-ročné auto uviesť do perfektného stavu, vyžaduje si to množstvo práce a do tej majiteľovi rozhodne chuť nechýbala. Zámerom bolo prinavrátiť tejto japonskej kráske lesk a vyťažiť z nej maximum, čo sa týka jazdných vlastností. Miguel sa však nechcel púšťať do nejakých zložitých a drastických úprav. Karoséria je prevedená v klasickom štýle, krivky Nissanu 260Z ostali aj po zásahoch maximálne čisté a pôsobia veľmi elegantným dojmom. Práca pôsobí o to lepšie, že zároveň zvýraznila aj športové ambície tohto modelu.

nissan 260z chrómové disky ccw classics low stance style tuning

NISSAN 260Z - ZMENY VONKU AJ ZVNÚTRA


S jasnou predstavou sa teda majiteľ pustil do úprav tejto japonskej krásky. Sústredil sa pritom najmä na podvozok, kde nájdeme nové tlmiče a pružiny Function&Form a taktiež odolnejšie polyuretánové silentbloky a prvky riadenia. Nissan 260Z sa tak priblížil trochu bližšie k zemi, čo len umocňuje jeho športový charakter. Vybrať vhodné disky na takýto typ auta nemusí byť práve najjednoduchšie, no Miguel v tomto prípade trafil do čierneho, keď vybral 16-palcové chrómové disky CCW Classics. Postarať sa bolo potrebné aj o správne obutie, výber resp. voľba napokon padla na pneumatiky s rozmerom 205/40 R16.

nissan 260z chrómové disky ccw classics low stance style tuning

Zoznam úprav zovňajška síce siahodlhý nie je, zato úpravy je pekne vidieť už aj na prvý pohľad. Čierne rozšírenie blatníkov tejto klasike jednoznačne sekne, rovnako ako aj decentný zadný spojler. Pri pohľade zozadu si navyše môžete všimnúť vzperu, ktorá pochádza z Hondy Civic a sem pasovala bez akýchkoľvek ďalších úprav. Zmeny sa nevyhli ani prednej časti, kde pribudli nové kryty svetlometov a čierny podnárazník. Inak to nie je ani v prípade interiéru, kde už bolo modifikácií pomenej, no zato sú veľmi účelné. Prvé čo udrie do očí je drevený volant pochádzajúci z modelu 240Z a moderné športové sedadlá Corbeau s výrazným bočným vedením a športovými bezpečnostnými pásmi Takata. Pribudli tiež nové koberčeky a ďalšie drobnosti odkazujúce na klasický športový štýl tejto krásky vo veteránskych rokoch.

nissan 260z chrómové disky ccw classics low stance style tuning

Miguelov Nissan 260Z je jednoducho sexi a to aj po rokoch, ktoré jej na kráse rozhodne neuberajú. Na otázku, či sa ešte dočkáme ďalších úprav tohto exempláru, sa majiteľ vyjadruje veľmi neurčito. A vôbec sa mu nečudujeme, veď takáto podoba jej naozaj pristane, o Miguelovi však ešte určite budeme počuť. V jeho garáži sa totiž rodí ďalšia zaujímavá úprava. Tentoraz pôjde opäť o starší japonský model a to konkrétne o známy pick-up Datsun Truck.

nissan 260z chrómové disky ccw classics low stance style tuning

nissan 260z chrómové disky ccw classics low stance style tuning

nissan 260z chrómové disky ccw classics low stance style tuning

Stance úprava Nissan 260Z od Miguela z Kalifornie:Ako sa Vám pozdáva úprava japonskej klasiky Nissan 260Z v stance-štýle aj s chrómovými diskami CCW Classics ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28714x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt