support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Nissan 180SX ako RocketBunny od Team BadQuality logo nissan

Nissan 180SX ako RocketBunny od Team BadQuality

18.Feb.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nakagawa chcel auto pôvodne iba na drift, pričom v tejto disciplíne sa chcel poriadne zlepšiť. Z najprv celkom skromného projektu sa ale vyvinuli rozsiahle úpravy, za ktorými stojí celý tím tuningových nadšencov. Opäť sa pozrieme na jeden z pokladov japonskej tuning scény. Nissanu 180SX hovoria RocketBunny a tento názov ho celkom vystihuje. Na nedostatok výkonu sa pri ňom naozaj sťažovať nebudete. Zaujme však aj inak.

Nissan 180SX RocketBunny zaujme extravagantným bodykitom


RocketBunny je zhmotnením tuningového sna Shuichiho Nakagawu, ktorý je na svoje auto aj patrične hrdý. Spolupracoval s Team BadQuality, kde odviedli výbornú prácu a je to aj vidieť. V priebehu prác siahali po dieloch od overených dodávateľov a viacero komponentov je vyrobených na mieru.

Pri pohľade zvonku vás zaujme extrémne zníženie tohto vozidla a výrazný bodykit. Celý aerokit pochádza od firmy Muira, kde bol ale skrátený, aby autu lepšie pasoval. Vašej pozornosti určite neunikne ani výrazné rozšírenie blatníkov, ktoré bolo vzhľadom k úpravám svetlej výšky nutné. Motor vystavuje tento Nissan 180SX priamo na obdiv, keďže majiteľ sa rozhodol odstrániť prednú kapotu. Vizuál dotvára množstvo rôznych nálepiek. V zadných partiách zaujme na mieru vyrobený difúzor a zatmavená optika svetiel. A čo nárazník? Ten vzadu ani nehľadajte...

Viacero zmien sa odohralo aj v podvozkovej časti. Pracovalo sa najmä na samotnom ráme, ktorý bol spevnený. Rovnako sa myslelo aj na športové tlmiče a pružiny. V tomto prípade stavili na značku 326Power. Kvôli výraznému zníženiu sa kompletného prepracovania dočkali blatníky. V prípade kolies padla voľba na priemer 18 palcov, pričom pre ešte lepší efekt majú kolesá výraznejší odklon. Dodajme, že Nissan 180SX má vpredu obuté pneumatiky Federal RS-R s rozmermi 245/35, na zadnej náprave si miesto našli o niečo širšie pneumatiky Nexens s rozmermi 265/35.

Nissanu 180SX RocketBunny nechýba ani poriadna športová výbava


Postupne sa už dostávame k motoru, ktorý láka už na prvý pohľad. Štvorvalec s objemom 2.0 l sa dočkal nielen technických ale aj kozmetických úprav. Práve technické nás ale zaujali najviac, keďže majiteľ sa pri zemi nedržal a do tejto časti vozidla poriadne zainvestoval. Nissan 180SX RocketBunny sa po úpravách môže pochváliť výkonom až 350 koní. Pohonná jednotka disponuje novou elektronikou, turbom Tomei CTS a novým výfukovým systémom. Čerešničkou na torte je prevodovka z Nissanu Skyline R33. Do výbavy pribudla bezpečnostná a vyrovnávacia nádrž od Quo.Net.

Veľa sa toho pomenilo aj v interiéri, ktorým majiteľ jasne naznačuje, čo od svojho RocketBunny očakáva. Základom je poriadna pozícia za volantom, ktorú zabezpečujú škrupinové sedadlá Bride. Nechýba športový trojramenný volant, bezpečnostný 8-bodový rám Safety 21 a majiteľ sa tiež povenoval menším vzhľadovým úpravám.

Nakagawa je tuner celou svojou dušou a auto vníma ako spôsob vyjadrenia svojho štýlu. Či hodlá v úpravách ďalej pokračovať, zatiaľ nekonkretizoval. Modrý Nissan 180SX mu však veľmi prirástol k srdcu, určite sa ho teda neplánuje zbaviť. Navyše, driftovať sa s ním dá jedna radosť...

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

nissan 180 sx rocketbunny stance style tuning

Nissan 180SX v úprave od tunera Nakagawu z Japonska a Team BadQuality:Ako hodnotíte celkovú tuningovú úpravu pre Nissan 180SX od japonského tunera Nakagawu a Team BadQuality ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3392x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt