support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Nový Volkswagen Polo GTI - silnejší, než kedykoľvek predtým! logo Volkswagen

Nový Volkswagen Polo GTI - silnejší, než kedykoľvek predtým!

19.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V týchto dňoch sa vo vybraných krajinách dostáva do predajných showroomov koncernu Volkswagen najvýkonnejšia verzia modelového radu Polo, už s tradičným prívlastkom GTI.

Volkswagen Polo GTI
Po vizuálnej stránke prezrádza "ostré" Polo svoje športové ambície charakteristickou maskou chladiča, s mriežkou v tvare včelieho plastu, ktorú s centrálnym vzduchovým otvorom v integrovanom nárazníku opticky spája čierne lakovanie. Jemná červená linka na spodnom okraji masky chladiča a neprehliadnuteľné logo GTI sú už neodmysliteľnou súčasťou športových modelov z dielní VW. Dvojité svetlomety lemujú čierne „okuliare“, ktoré vhodne ladia s tmavým dekorom priečelia automobilu.
Vizuálne porovnanie s GTI prevedením väčšieho modelu Golf napovedá, že Volkswagen mieni svoju športovo zameranú produkciu opticky zosúladiť. Identický dizajn päťlúčových 16-palcových zliatinových diskov, či rovnako spracovaný strešný spojler a vyústenie dvojitého chrómového výfuku (Polo GTI detail exhaust.jpg) túto skutočnosť len potvrdzujú.

Atmosféru v interiéri „dynamizuje“ predovšetkým poctivý trojramenný volant, ktorý je spolu s radiacou pákou a rukoväťou parkovacej brzdy potiahnutý kožou. Výrazne tvarované sedadlá dekoruje typický károvaný poťah Interlagos. Povrch centrálnej ovládacej konzoly z imitácie matného kovu vizuálne korešponduje s leštenými hliníkovými pedálmi.


Fotogaléria auta značky Volkswagen Polo GTI:


Volkswagen Polo GTI
Nové Polo GTI spája s jeho väčším bratom nielen vizáž, ale aj koncepcia pohonnej jednotky. Aj v tomto prípade je zdrojom sily benzínový štvorvalec, prepĺňaný turbodúchadlom a doplnený o medzichladič stlačeného vzduchu. Odlišnému charakteru menšieho GTI zodpovedá nižší zdvihový objem a „tradičnejší“ spôsob prípravy zmesi. Polo GTI má pod kapotou „tisícosemstovku“ s päťventilovou konštrukciou a dvoma vačkovými hriadeľmi, s viacbodovým vstrekovaním Motronic (pozn.: VW Golf GTI – motor 2.0 s priamym vstrekovaním FSI).

Agregát produkuje maximálny výkon 110 kW (150 k) pri športových otáčkach 5800/min-1, maximálny krútiaci moment 220 Nm začína predné kolesá zaťažovať už pri otáčkach 1950/min-1. S týmito parametrami ide o najsilnejšie sériovo produkované Polo v celej jeho tridsaťročnej histórii. Zrýchlenie na rýchlosť 80 km/h trvá len 5,8 sekundy, na „stovku“ potrebuje Polo GTI 8,2 sekundy. Mimoriadne plochý priebeh krútiaceho momentu turbomotora (v rozsahu 1950 až 4500 otáčok za minútu prakticky neklesá pod maximum) sa podpisuje aj pod lákavé hodnoty pružného zrýchlenia. 1164 kg ťažké Polo GTI, so zaradeným štvrtým prevodovým stupňom, zrýchli z 80 na 120 km/h už za 7,5 sekundy, na „päťke“ trvá rovnaký úkon o 2,5 sekundy dlhšie.

Spoľahlivú kontrolu auta aj pri maximálnej rýchlosti 216 km/h umožňuje športovo naladený podvozok so štandardne montovaným ESP, ktorý znižuje svetlú výšku karosérie o 15 mm, v porovnaní so sériovým prevedením. V záujme prvotriednej stability a efektívneho prenosu výkonu na vozovku obúva Polo GTI výhradne pneumatiky rozmeru 205/45 R 16. Konštrukcia brzdového systému s ABS a núdzovým brzdovým asistentom je založená na štyroch kotúčových brzdách s priemerom 288, resp. 232 mm.

Polo GTI, napriek svojej športovej povahe, nestráca nič z užívateľských hodnôt obľúbeného modelového radu VW, vrátane nezmeneného vnútorného priestoru, využiteľného objemu pre batožinu, či delených zadných sedadiel.

Wallpaper s námetom Volkswagen Polo GTI:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči nový Volkswagen Polo GTI? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Volkswagen

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14807x    hodnotenie: 2.5/5, 15 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt