support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Need For Speed Team s nadupanou károu BMW Z4 GT3 - z hry rovno do reality logo bmw

Need For Speed Team s nadupanou károu BMW Z4 GT3 - z hry rovno do reality

13.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Je všeobecne prijatou pravdou, že poriadna závodná hra sa nutne nezaobíde bez okruhových špecialitiek prešpikovaných tou najkvalitnejšou technikou, burácajúcim agregátom a agresívnym vzhľadom podriadeným, čo najnižšiemu koeficientu odporu vzduchu. Kultová séria závodných hier Need For Speed je toho tým najžiarivejším príkladom a to najmä, keď spomenieme najnovšie tri diely. A práve z dielu Shift 2 sa v spolupráci s BMW zrodil nový počin tímu NFS, ktorý si to nevyskúša na len v umelo vytvorenom svete, ale v tvrdej realite, kde je na 24-hodinových pretekoch pripravený vytasiť všetky svoje esá.

Tím Need For Speed bude celú túto sezónu používať dve vozidlá z najnovšej edície BMW Z4 GT3, ktoré nie sú doma nikde inde, než na okruhoch a ktorým svedčí aj „beh“ na poriadne dlhé trate. A aj keď autá podobného razenia nie sú robené kvôli svojmu vzhľadu, nachádzame v nich niečo príťažlivé a krásne. Poďme sa teraz pozrieť na to, čo ukrýva stajňa tímu Need For Speed.

Hneď na úvod spomeňme, že BMW Z4 GT3 NFS je poháňaný vysokootáčkovým atmosférickým osemvalcom disponujúcim výkonom 500 koní pri 8 200 ot./min. a maximálnym krútiacim momentom 500 Nm pri 5 500 ot./min. Celkové otáčky motora boli pritom obmedzené na hodnotu 8 500 ot./min. takže z vyššie uvedenej informácie vyplýva, že tento žrebec dosiahne svoje výkonnostné maximum tesne pred výrobcom stanoveným limitom. K tomu všetkému dostal tento voz do vienka šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku s extréme rýchlym radením, obmedzovač rýchlosti pri jazde do boxov a pomocníka v podobe systému trakčnej kontroly.

need for speed bmw z4 gt3

Karosárske úpravy sú už kapitolou samou o sebe, udržať voz s takýmto výkonom na hranici toho najlepšieho, čo dokáže okruhový špeciál ponúknuť nie je jednoduché a tak sa museli vývojári veľmi posnažiť. Samozrejmou úlohou bolo i napriek všetkým nevyhnutným prvkom udržať hmotnosť auta na prijateľnej hodnote, čo sa im vďaka celej palete drahých kompozitných materiálov aj podarilo. Veľké množstvo karosárskych prvkov je vyrobených z karbónu, čoho si je možné všimnúť už pri prvom letmom pohľade, všetky okná boli vyrobené z makrolónu, čo je veľmi pevný a zároveň ľahký polykarbonát zabezpečujúci posádke maximálnu bezpečnosť. Toto všetko sa podpísalo pod celkovú hmotnosť, ktorá činí len 1 180 kg.

NEED FOR SPEED TEAM AND SILVERSTONE GT3 RACING 2010:Ďalšou neopomenuteľnou súčasťou je špeciálne tvarovaný bodykit, vyznačujúci sa predĺženými a rozšírenými líniami. Zaujímavé riešenie predviedli konštruktéri pri zadnom spojleri, ktorý je upevnený a tvarovaný tak, aby vzduch tlačilo krídlo nie na veko kufra ale priamo na šasi, čo zabezpečuje, že voz na ceste sedí oveľa lepšie a jeho správanie v zákrutách je stabilnejšie. Ďalšou perličkou je široký zadný difúzor, ktorý je tiež vyrobený z už spomínaného karbónu a jeho dĺžka je zhruba tretinová v porovnaní s celkovou dĺžkou superšportového bavoráku. Úpravy samozrejme neobišli ani podvozok, kde kraľujú nastaviteľné pružiny so štyrmi rôznymi stupňami. Kontakt s vozovkou majú na starosti športové pneumatiky Dunlop.

need for speed bmw z4 gt3

Ku koncu sa na drobnú obhliadku ešte pristavme pri kokpite, ktorý sa celkom pochopiteľne od sériového predvedenia úplne odlišuje. BMW Z4 GT3 disponuje najmodernejšími bezpečnostnými prvkami, ktoré spĺňajú stále vyššie prísnejšie kritériá na bezpečnosť jazdcov. Z toho dôvodu teda nemôže chýbať bezpečnostná výstuž, ventilácia a najmodernejší samohasiaci systém. V interiéri je okrem toho všetko prispôsobené tak, aby mal šofér všetko dôležité pod kontrolou a mohol sa plne sústrediť. V tejto súvislosti spomeňme napríklad volant, ktorý je prehľadne vybavený všetkými dôležitými prvkami. Ako bonus ponúka BMW do týchto vozidiel aj klimatizáciu, ktorá je však za príplatok. Za zmienku stojí určite aj najmodernejší model škrupinových sedadiel Recaro.

Táto čerstvá novinka zo stajní tímu Need For Speed sa len pre nedávny začiatok sezóny ešte nemôže popýšiť množstvom titulov, nedávne víťazstvo teamu Need For Speed na 24h pretekoch v Dubaji však naznačuje, že tento tím a BMW čaká veľmi sľubná sezóna !!!

ASK TEAM NEED FOR SPEED:need for speed bmw z4 gt3

need for speed bmw z4 gt3

need for speed bmw z4 gt3

need for speed bmw z4 gt3

need for speed bmw z4 gt3

dubai girls

tuning girls dubai

need for speed bmw z4 gt3

Prvá séria fotiek BMW Z4 GT3 Team Need For Speed vrátane 24hodinovky z Dubaia:


Druhá séria fotiek BMW Z4 GT3 Team Need For Speed + atmosféra z Dubaia:


PIT STOP Girls z pretekov 24h Dubai (2011):


logo needforspeed

24H Dubai Promotion Trailer 2010 2011:9-sekundové video BMW Z4 GT3 at 24 Hours ako vyštartuje z boxov:24H Dubai a preteky s víťazom na konci BMW Z4 GT3 NeedForSpeed tímom:shift2 logo needforspeed

SHIFT 2 Unleashed™: AUTHENTICITY AND REALISM :Váš názor na Team Need For Speed s autom BMW Z4 GT3 ?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších článkoch na tému NEED FOR SPEED, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

NEED FOR SPEED


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9135x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt