support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo navigacie NAVDY - super navigácia budúcnosti s priehľadným HUD displejom logo navigacie

NAVDY - super navigácia budúcnosti s priehľadným HUD displejom

19.Oct.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnes vám predstavíme ambicióznu novinku amerických vývojárov, ktorá prichádza zmeniť spôsob používania navigácie a zároveň ukazuje, akým spôsobom si auto a smartfón budú lepšie rozumieť. Reč bude o futuristickom riešení navigovania, ktoré však nevyžaduje žiadnu zložitú montáž, či investíciu celoživotných úspor. Budúcnosť navigovania môže vyzerať presne tak, ako to ukazuje Navdy.

Navdy je prenosné zariadenie určené na premietanie informácií pred vodičom. Šoférovi ponúka množstvo funkcií, ktoré mu uľahčia a spríjemnia jazdu. Jeho fungovanie je pritom celkom jednoduché a nastavenie Navdy vám určite nezaberie viac ako pár minút. Navdy sa podobá na HUD systémy, ktoré môžete poznať z niektorých súčasných modelov. Premietanie informácii priamo pred šoféra na vysunutý displej nie je v skutočnosti žiadnou novinkou. Navdy však ponúka pozoruhodnú kombináciu funkcií, ktorá je nateraz úplne jedinečná. V zoznamoch voliteľnej výbavy nie sú HUD systémy práve najlacnejšie a teda aj z toho pohľadu sa Navdy javí ako ideálna možnosť. Ako to teda celé funguje?

Navdy je pokročilý palubný systém pre každé auto


V predchádzajúcej časti sme spomenuli, že Navdy je prenosné zariadenie. Jeho inštalácia je teda veľmi jednoduchá, stačí ho pripevniť pred šoféra na palubnú dosku. Zároveň si do smartfónu (so systémami iOS alebo Android) stiahnete aplikáciu Navdy, prostredníctvom ktorej sa váš smartfón s týmto zariadením spáruje. Čo potom dokáže? Je toho naozaj dosť, Navdy vám poskytne turn-by-turn navigáciu, zobrazí informácie o rýchlosti, otáčkach, či spotrebe, vidieť budete tiež notifikácie o prichádzajúcich SMS a e-mailoch. Okrem toho môžete vybavovať telefonáty, púšťať si hudbu, či dokonca informovať o svojich aktivitách na sociálnych sieťach. Môžete mať skrátka úplne všetko pod kontrolou a zvládnete to urobiť bez toho, aby ste museli odvrátiť zrak, alebo sa zariadenia dotýkať. Všetky informácie krásne uvidíte na kvalitnom 5,1-palcovom priehľadnom displeji.

Ovládanie prebieha buď hlasom, alebo gestami. Navdy sa k smartfónu s nainštalovanou aplikáciou pripája buď pomocou Wi-Fi, alebo cez Bluetooth. Okrem smartfónu sa dá Navdy prepojiť aj s OBD II pre získavanie informácií o aute, jazde, servisných intervaloch a podobne.

Navdy je dostupné prakticky pre každé auto, pred kúpou si len skontrolujte, či vám rozmerovo bude vyhovovať – jeho rozmery sú: šírka 130 mm, výška (vrátane displeja) 95 mm a hĺbka 140 mm. Navdy disponuje akcelerometrom, e-kompasom, svetelným senzorom a IR kamerou pre rozoznávanie gestikulácie. Súčasťou zariadenia je aj mikrofón s technológiou potlačenia okolitého hluku, nechýba tiež 3,5 mm jack ako audio výstup, Bluetooth a miniUSB port. Navdy má aj vlastný dvojjadrový procesor. Zariadenie je dodávané s operačným systémom Android 4.4 KitKat. Zostáva už iba dodať, že systém Navdy bude dostupný začiatkom roka 2015.

Hlavné výhody HUD systému s navigáciou Navdy:
- Prenosné zariadenie s priehľadným displejom
- Možnosť prijímania hovorov, navigovania, čítania SMS správ a inej komunikácie
- Možnosť pripojenia na internet
- Zobrazenie rýchlosti, otáčok, informácií o spotrebe
- Pripojenie k smartfónu a k OBD II
- Dvojjadrový procesor
- Bezdotykové ovládanie gestami a hlasom
- Kvalitné spracovanie


Navigácia Navdy s HUD dispejom


navigacia buducnosti navdy hud displej Bluetooth wifi android smartfon

Navigáciu budúcnosti Navdy s možnosťou prepojenia na smartfón si môžete objednať tu (termín dodania je začiatok roka 2015).

Do poznámky v objednávke prosíme uviesť počet kusov.

katalog
Navigácia budúcnosti NAVDY s HUD displejom
Cena s DPH: 499,-€ / ksNavdy - Pozrite si video, ako to funguje:Čo hovoríte na systém Navdy - navigáciu budúcnosti s prepojením na smart zariadenia ? Nech sa páči, hlasujte tu:


V našej ponuke si môžete pozrieť aj iné navigácie, ktoré nájdete na našej podstránke tu:

GPS NAVIGÁCIEVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4280x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt