support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lexus Nakama Drift Lexus GS300 – každodenné potešenie logo lexus

Nakama Drift Lexus GS300 – každodenné potešenie

24.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nikde nie je napísané, že upravené auto musí slúžiť len jednému účelu. Ináč povedané, veľké množstvo ľudí v našom automobilovom okolí nemá predstavu o tom, ako funguje tuningový svet mimo európskych oblastí. Ide o to, že dnes vám predstavíme auto, ktoré sa používa ako daily use car, čiže na každodenné jazdenie a zároveň je to čistokrvný drift car, s ktorým sa majiteľ chodí zabávať na mieste drift podujatia – to všetko zabalené v Lexuse GS300.

Lexus GS je automobil vyrábaný v rokoch 97 až 05 a známy je ako HPS - High Performance Sedan. Pre projekt Nakama bol zvolený model GS300, čo predstavuje trojlitrový šesťvalec pod kapotou, so sériovým výkonom 228 koní (168 kW). Toto auto sa vyznačuje nielen pohodlným a vcelku vybaveným interiérom, ale taktiež príjemným dizajnom a najmä obrovským tuningovým potenciálom. A aj z tohto dôvodu bol model GS300 zvolený pre projekt Nakama Drift Car.

Drvivá väčšine projektov zo západného sveta funguje na princípe daily use car, to znamená upravené lahôdky, ktoré sú využívané každý deň bez ohľadu na to, ČO a AKO je v nich upravené. To je prípad aj tohto projektu. Cieľom bolo postaviť driftovací stroj, s ktorým sa bude jazdiť každý deň.
lexus gs300 nakama drift

A keďže západ je oblasťou neobmedzených možností, v rovnakom duchu sa niesla aj táto prerábka. Ak sa má jednať o driftovaciu mašinu, je potrebné upraviť performance stránku auta na vyššiu úroveň. Preto pod prednú kapotu namiesto radového šesťvalca putoval motor z Pontiacu GTO, teda 5,7 litrová V8-čka s výkonom 320 koní a 460 Nm. S takýmto výkonom sa nejedná o žiadne výkonové monštrum, no na zábavku bokom nepotrebujete stovky koní. Celá konverzia bola uskutočnená prostredníctvom firmy DGR Fabrication, ktorá taktiež dodala kompletný sací systém. Osadený bol taktiež výfukový systém od firmy Borla, ako aj upravená hlava valcov. Samozrejme je prispôsobený taktiež systém prenosu sily na vozovku a to prostredníctvom športovej spojky, skráteného riadenia a iných potrebných komponentov.

lexus gs300 nakama drift

Auto na drift musí disponovať špecifickým podvozkovým setupom, aby predviedlo to, čo sa od neho očakáva. Tento Lexus je postavený na plne nastaviteľnom podvozku HKS Hipermax-D, ktorý je skombinovaný s ďalšími, pre drift potrebnými komponentmi – konkrétne sa jedná o športové ramená, stabilizátory, vodiace ramená atď. Auto je vybavené tiež špeciálnym uchytením predných kolies, aby sa docielil väčší, pre drift potrebný rejd. O brzdenie tohto street špeciálu sa stará brzdové ústrojenstvo poskladané z diskov Brembo a čeľustí pochádzajúcich z Toyoty Supry.

lexus gs300 nakama drift

Možno ste si to mnohí neuvedomili, no exteriér takéhoto typu vozidiel je v podstate na druhom mieste. Avšak to neznamená, že je zanedbaný. Dizajn tohto Lexusu je postavený na jednoduchosti, no je vo veľkej miere výnimočný. Dizajn bodykitových častí používaných na ďalekom západe sa diametrálne líši od toho nášho. Firma Vertex dodala kompletný bodykit pre tento Lexus, ktorý sa skladá z predného a zadného nárazníka a prahových nástavcov, k tomu pribudla športová maska chladiča a spätné zrkadlá od Veilside. Karoséria je pritom zahalená do matnej čiernej farby, ktorej úžasné sekundujú JDM disky Volk Racing v zelenej farbe s rozmermi 19x9,5 palcov vpredu a 19x10,5 palcov vzadu. Tieto erotické kolesá sú obuté do kvalitných pneumatík Falken.

lexus gs300 nakama drift

Skombinovať každodenné jazdenie s radosťou jazdy bokom je nenáročná úloha pre akéhokoľvek nadšenca takejto kombinácie. Tento Lexus GS300 bol čiastočne odstrojený, osadená bola ochranná klietka od DGR Fabrication, športové sedadlá Bride so športovými pásmi Willans, ktorých dizajn bol prenesený aj na zadné sedadlá, ktoré museli byť zachované. Pôvodné budíky vystriedal displej v karbónovom držiaku od firmy Stack a svoje miesto si našiel taktiež športový volant Vertex s priemerom 330mm. Chýbať nemôže ani hydraulická brzda od výrobcu Wilwood a niekoľko malých detailov ako hlavica páky Vertex atď.

lexus gs300 nakama drift

lexus gs300 nakama drift

lexus gs300 nakama drift

lexus gs300 nakama drift

Ako sa vám pozdáva tento upravený Lexus GS300 v štýle Nakama Drift ?


Viac informácií o značke Lexus vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LEXUS tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: SPEEDHUNTERS.com

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11133x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt