support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bentley Kráľ ciest a luxusu? – MTM Bentley Continental GT ! logo bentley

Kráľ ciest a luxusu? – MTM Bentley Continental GT !

22.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnešné športiaky sa od tých starých líšia v mnohých technických vymoženostiach. Jednak je to dizajn a taktiež bezpečnostné prvky. Kde by ste v roku 1969 v 400 koňovom Dodge Charger našli protišmykový systém alebo dokonca airbagy. Vtedy to bola ešte vízia budúcnosti, ale aj napriek tomu hranice výkonu na vtedajšiu dobu boli posúvané často do závratných výšok.

Vezmite si „pod lupu“ športové autá v dnešnej dobe. Sú doslova preplnené najmodernejšími prvkami, čo sa týka bezpečnosti alebo dizajnu. Ak sa k tomu ešte pridá poriadna dávka luxusu, tak je to športiak ako sa patrí. Nie je už nič nezvyčajné, ak sa začne predávať veľmi luxusné auto s veľkým výkonom a športovým dizajnom.

Presne takéto je nové Bentley Continental GT. Aj napriek enormnému výkonu týchto „dravcov“ je veľký záujem ešte viac zvyšovať hranice výkonnosti ich motorov. Výnimkou nie je ani nemecká tuningová firma MTM (Motoren – Technik - Mayer), ktorá si zobrala do parády práve toto Bentley, a posnažila sa zvýšiť jeho výkon do závratných výšok. Toto je MTM Bentley Continental GT!

LUXUSNÝ KRÁĽ NA CESTÁCH


bentley_continental_gt
Bentley. To je symbol luxusu od dávnych dôb minulých, konkrétne od roku 1920. Vtedy pán W. O. Bentley, konštruktér leteckých motorov, založil firmu na výrobu športových automobilov.

O 11 rokov neskôr sa Bentley spojil s „luxusným“ velikánom Rolls-Royce (RR).

Tieto dve automobilky vyrábali veľmi podobné autá, avšak Bentley sa od RR líšil tým, že vyrábal viac športové autá.

Dnes je Bentley súčasťou koncernu VW a aj naďalej produkujú autá svetového mena.

Autá značky Bentley sú symbolom krásy, luxusu, bezpečnosti a vyzývavého dizajnu. Kto má potrebu vlastniť poriadne výkonné auto, ale pri tom sa nechce vzdať pohodlia, určite nech sa obráti práve na vozy tejto značky.

Ich vyzývavý dizajn s prvkami športovosti zaujme hádam každého fanúšika športových vozov a zároveň mu ponúkne určitú dávku luxusu.


bentley_continental_gt
Toto 3-dverové kupé Bentley bolo predstavené v roku 2004 širokej verejnosti ako dlho očakávané luxusné športové auto. Už na prvý pohľad vďaka veľkej maske a dvom párom okrúhlych svetiel je jasné, že ide o auto značky Bentley.

Právom si toto auto zaslúžilo koncovku GT (Grand Touring) a vďaka jeho výkonnostným parametrom sa radí na veľmi vysokú priečku v rebríčku športových „civilných“ vozov.

Pod kapotou tohto „odvážlivca“ sa nachádza 12-válec DOHC s dvoma turbodúchadlami o objeme 6 litrov. Valce sú usporiadané do tvaru písmena „W“.

Vďaka takejto konfigurácií dosahuje tento svalovec výkon enormných 552 koňských síl (411 kW) pri 6250 otáčkach za minútu a z 0-100 km/h zrýchli za neuveriteľných 4,7 sekúnd. Sériový krútiaci moment v tomto prípade dosahuje hodnotu 650Nm pri 1600 ot./minútu.

Maximálka“ sa pohybuje okolo hodnoty 300 km/h. O radenie sa stará 6-stupňová poloautomatická prevodovka, ktorá prenáša výkon na všetky štyri kolesá.

Veľmi pôsobivé hodnoty, nemyslíte? Nie náhodou sa o ňom hovorí, ako o najrýchlejšom 4-miestnom kupé na svete. Aby toho nebolo málo, tento Bentley disponuje mnohými najmodernejšími systémami, ako napríklad ESP (5.7 electronic stability program), EBD (Electronic Brakeforce Distribution), MSR „drag torque control“, HBA (Hydraulic Brake Assist), ASR (electronic traction control).

Bentley Continental GT z roku 2004 v sériovej podobe:

MTM BENTLEY GT


mtm_bentley_continental_gt
Čo spája automobilky ako Audi, VW, Seat, Škoda, Bentley, Lamborghini, Ferrari, Porsche? Okrem toho, že každé sa vyznačuje niečím iným výnimočným, nielen v otázke dizajnu, ale aj parametrov, ale v neposlednom rade je to aj spoločný úpravca, ktorým je práve firma MTM (Motoren – Technik - Mayer).

Tá je známa hlavne tým, že dokáže zvyšovať výkon každého auta spomedzi týchto značiek. Stačí spomenúť ich nedávny projekt „MTM Bimoto“ (Audi TT s dvoma motormi o celkovom výkone cez 840 konských síl!) a hneď je jasné o čom je reč.

Najnovšie sa pustili práve do vyššie predstaveného Bentley Continental GT z roku 2004. Vzniká tu otázka: „Sériový výkon tohto dravca azda nestačí?“. Dáme vám hneď aj odpoveď: „Pri firme MTM nie je nič dostačujúce“.

Pre tých, ktorým je 550 koní málo, ponúka firma MTM „Power Upgrade“ pre tento Bentley. Je to vlastne akýsi „brutálny“ doping, ktorý v takom rozmedzí ako MTM ponúka len máloktorá tuningová firma.


mtm_bentley_continental_gt
Ak si zaplatíte 11.195 eúr, zaručene dostanete „Upgrade kit“, ktorý zvýši hodnoty vášho Bentley-ho do závratných výšok a to pomocou novej, modifikovanej MTM riadiacej jednotky, celého výfukového potrubia ukončeného párom duplex koncoviek výfuku, silnejších tesnení a sacích tlakových hadíc.

Aby sme boli presní, výkon vášho 12-válca vzrastie na úctyhodných 650 koní, čo je približne o 100 koní viac než v prípade „sériovky“. Krútiaci moment sa zvýši na hodnotu 795 Newtonmetrov! Vďaka tomu dosiahnete stokilometrovú rýchlosť za 4,4 sekundy a „maximálka“ sa zastaví na hodnote 337 km/h.

Pri takýchto hodnotách treba myslieť aj na bezpečnosť. Tú zabezpečili páni z firmy MTM pomocou obrovských titánových 9-lúčových 21-palcových diskov značky MTM Bimoto Felge s rozmermi 10,5x21 ET40 obutých do nízkoprofilových pneumatík.

Modifikovaný a nastaviteľný podvozok bol znížený o 20-30mm. Ako hovorí heslo firmy MTM: „Zvýšime vám výkon vášho auta bez toho, aby ste to pocítili na komforte a pohodlnosti jazdy“.

Bentley Continental GT v úprave od nemeckej firmy MTM:


Ako sa vám páči úprava od nemeckej firmy MTM pre toto luxusné kupé s názvom Bentley Continental GT? Hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut od firmy MTM sa dozviete na našej podstránke:

MTM tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20752x    hodnotenie: 73/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt