support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Radikál - MTM Audi RS6 Clubsport logo audi

Radikál - MTM Audi RS6 Clubsport

16.Dec.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A6 je vyššou strednou triedou, ktorá reprezentuje automobilku z nemeckého Ingolstadte od roku 1997. V roku 2001 A6-ku zmodernizovali, a v roku 2002 pripravili pre zákazníkov výbornú športovú verziu RS6. Tento dravec má pod kapotou v sériovej výrobe osemvalec V8, prepĺňaný dvoma turbodúchadlami vyladený na maximálny výkon 331kW (450k). Samozrejme že tomu sa prispôsobila aj celá pohonná technika auta, podvozok a aj interiér. Už to že samotný dizajn celého auta a hlavne predná maska s otvormi pre vzduch nasvedčujú tomu, že RS6 sa líši od Audi šestkového radu ostatnej produkcie, práve aj v tomto smere. Súčasťou interiéru nesmú chýbať ani športové sedadlá. Rýchlomer je trošku neprehľadný, ale to kôli tomu, že stupnica je ciachovaná až na rýchlosť 310km/h. Avšak je tu možno malá nevýhoda pre športovo založených vodičov, keďže aj samotné auto je pre nich určené, že prevodovka je automatická. Je teda aj logické, že chýba spojkový pedál. Ale táto nevýhoda je kompenzovaná sekvenčným radením nielen samou voliacou pákou, ale aj spínačmi na volante. V modeli Audi RS6 nechýbajú v základnej výbave ABS, EDS, ASR, ESP, 6 airbagov, športový podvozok, karbónový obklad v interiéri, palubný počítač, xenónové svetlomety,… O pohodu jazdy cestujúcich v tomto aute sa stará aj dvojzónová automatická klimatizácia. Tí, ktorí nie sú zasvätení do takýchto „mašiniek“ ani netušia, do čoho si sadnú, a že to auto je plné dravosti. Zrýchlenie z 0 na 100km/h je 4,7s (v prípade, že sa odpojí ESP) a zrýchlenie z 0 na 200km/h je okolo 14,8 čo je vcelku slušné na útek z mesta diaľnicou ;-) Maximálna rýchlosť je vynikajúcich 280km/h. S pohonom 4x4 a dobre ladeným podvozkom robí toto auto dostatočne stabilným nielen pri manévroch vo vyšších rýchlostiach, ale aj prejazdmi ostrých zákrut.

Hovorili sme teda o čisto sériovom modeli AUDI RS6, teraz vám priblížime „EXTREME“ tuning od MTM.

Sme si istí, že väčšina z vás jazdí na nákupy. Mnohí pri tom používate kombíky. Aj deti do školy vozí väčšina manželiek kombíkmi, je to také.....ehm, praktické. Lenže tento kombík je z úplne iného cesta. Vašim deťom by pravdepodobne spôsobil doživotnú traumu a v niektorých prevádzkach sietí hypermarketov by na trasúce sa výklady nikdy nezabudli. Tento kombík sa volá MTM Audi RS6 Clubsport. Firmu MTM netreba fanúšikom Audi zvlášť predstavovať. Žiadny výkon pre nich nie je dostatočný a žiadne zrýchlenie nie je dosť rýchle, maximálka „jak by smet“.

Obrázky tejto výkonnej obludy z Nemecka nájdete tu:


Vzali si do parády už beztak dosť brutálne Audi RS6 Avant a nadopovali ho steroidmi tak nehanebne, že jeho momentálna výkonová hmotnosť prekonáva i úžasné Porsche GT2 či Ferrari Modena. Pre dosiahnutie maximálnych možných výkonov je však táto RS6 „mierne“ poupravená, chýba v nej podstatná časť interiéru (zadná lavica a operadlo, roleta batožinového priestoru a časti čalúnenia), zato pribudli hlboké športové sedačky a ochranný rám. Na vizáži sa nemenilo takmer nič, iná je len predná kapota, vyrobená z kompozitov, v ktorej nechýbajú mohutné otvory pre odvod zohriateho vzduchu z motorového priestoru (a že ho toto monštrum čosi vyprodukuje..). Osemvalec dostal väčšie turbodúchadlá, iné vačkové hriadele, nové výfukové potrubie a, pochopiteľne, inú riadiacu jednotku.

Technické parametre úpravenej RS6-tky od firmy MTM si stiahnite tu:

preview
download
[ 48 KB ]

Jeho parametre sú však teraz viac, než impozantné. Cez šesťstunpňovú manuálnu prevodovku posiela na asfalt brutálnych 426 kW (580 koní) pri 6200 otáčkach. Ešte ohromujúcejší údaj sa týka krútiaceho momentu, ktorý dosahuje maximum 820 Nm pri 3800 otáčkach. Pre dôkladný prenos výkonového potenciálu na asfalt sú na aute obuté kované pochrómované zliatinové disky s priemerom 20 palcov a plášte so šírkou 295 mm. Z pokoja na stovku vystrelí kombík za 3,9 sekundy a zrýchľuje až po maximálku 315 km/h. O bezpečné zastavenie sa starajú modifikované brzdy, zadné síce zostali bezo zmien, dopredu však pribudli kotúče s priemerom 380 mm, do ktorých hryzú osempiestikové brzdiče MTM.

Kompletná cena takéhoto auta je 165 000 eúr, takže ak plánujete v najbližšej dobe strašiť plynovým pedálom susedov, alebo vodičov tých pár superšportov na rodnej hrude, určite začnite poriadne šetriť do šporkasky :-)

V ponuke máme pre vás nasledovné doplnky:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Výmena sériovej riadiacej jednotky za modifikovanú s V-Max nadvihnutím na 288 km/h: 49.990,-Sk / ks
- Výmena riadiacej jed. za modifikovanú s nadv. výkonu na 500HP, 690Nm a 300 km/h: 122.790,-Sk / ks
- Výmena riadiacej jednotky za modifikovanú + MTM nerezový výfukový systém (508HP): 262.950,-Sk / sada
- Výmena riadiacej jed. za modifikovanú + MTM výfukový systém + turbo výmena + tesnenia: 803.680,-Sk / sada
- Kompletná úprava motora, prevodovky a spojky: 2.140.000,-Sk / sada
- Kompletne modifikovaný a nastaviteľný podvozok: 228.000,-Sk / sada
- Preprogramovanie prevodovej skrine (vhodné do 535HP): 12.230,-Sk / ks
- Výmena pôvodných sacích tlakových hadíc za silnejšie silikónové: 28.890,-Sk / sada (6 ks)
- MTM nerezový výfukový systém pre 4,2l Quattro (dvojrúrový): 136.990,-Sk / sada
- MTM nerezový výfukový systém pre 4,2l Quattro (štvorrúrový), variabilný: 169.840,-Sk / sada
- MTM kompletný brzdový systém 380x34mm, 8-piestikové strmene: 136.470,-Sk / sada
- Sada MTM diskov „Bimoto“ v 9,5x19“ ET30, PCD 5x112: 80.900,-Sk / sada (4 ks)
- MTM nerezové lišty prahov: 4.950,-Sk / sada
- MTM karbónové odsávanie vzduchu do kapoty: 63.790,-Sk / ks
- MTM nerezové lišty prahov: 140.000,-Sk / sada
- Športové sedadlá RECARO, koža, nastaviteľné: 58.000,-Sk / ks


Dodacie lehoty sú stanovené individuálne podľa rozsahu úpravy a vždy v spolupráci s firmou MTM. Takmer na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž priamo firme MTM, čo radi zabezpečíme.

Aktuálny cenník výrobkov a úprav od firmy MTM si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Kompletná ponuka firmy MTM je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. MTM pripravil pre svoj program diskov a riadiacich jednotiek aktuálne letáky s cenami, ktoré vám v prípade záujmu radi poštou zašleme.

Leták MTM - disky 2005

Leták MTM - riad. jednotky

preview
preview


Výrobky firmy MTM si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám páči MTM-ková Audina? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a rozumiete nemčine alebo angličtine tak mrknite aj stránky nášho partnera:

MTM


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným výrobkom a úpravám firmy MTM vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12561x    hodnotenie: 49/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt