support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi MTM Audi TT Bimoto – ešte rýchlejšie Té Té logo audi

MTM Audi TT Bimoto – ešte rýchlejšie Té Té

19.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

2007 MTM Audi TT Bimoto
Tým z vás, ktorí sledujú tuningový svet už dlhšiu dobu, pravdepodobne neušlo, že pred pár rokmi nemecká firma MTM (Motoren-Technik-Mayer), sídliaca v meste Wettstetten, západne od Bavorského Mníchova, vydala upravenú „sériovku“ Audi TT pod názvom mtm Audi TT Bimoto, ktorej sila bola taká vysoká, že dokázala bez akýchkoľvek problémov za sebou zanechať Lamborghini Murciélago. Už vtedy sa človeku rozum zastavoval nad takou silou. Ale majiteľovi firmy MTM, Rolandovi Mayerovi nestačilo ani to, a tak auto mtm Audi TT Bimoto priviedol k ešte väčšej sile motora, respektíve motorov, a dokonalosti.

Snáď najdominantnejší prvok akým auto disponuje, sú dva štvorvalcové turbo motory s obsahom 1,8 litra a dve šesťstupňové manuálne prevodovky. Oba motory sú však výkonnostne oveľa ďalej ako sériová výroba. Dohromady dokážu vyprodukovať až 740 konských síl, to znamená 370 na jeden motor, čo je ale iba minimum. Dokonca je možné dosiahnuť 501 konských síl na štyri valce a to zvýšenou kapacitou motora na dva litre, väčšími turbodúchadlami a popracovaním na perifériách. Keďže auto má dva motory a dve prevodovky, tak ostatné veci ako chladič, olej, nasávač vzduchu či spojka sú samozrejme dvojmo tiež.

Podobnou štúdiou (dvoch motorov) sa už síce zaoberala automobilka Mercedes s pätnástimi zamestnancami počas štyroch mesiacov, čo znamená 60 pracovných hodín za mesiac. MTM však svoje 2007 Audi TT Bimoto vyvinula len za 50 pracovných hodín.

2007 MTM Audi TT Bimoto
Kým prvé prevedenie mtm Audi TT Bimoto bolo po vizuálnej stránke takmer identické so sériovou výrobou, až na pár spojlerov, vzduchových nasávačov či tromi koncovkami výfukov, to druhé už nadobudlo skôr pretekársky dizajn. Predná časť bola pozmenená len minimálne. Zväčšené vzduchové nasávače po stranách predného nárazníka a jeho predĺženie smerom nadol pridaním krátkeho spojlera sú asi najväčšou zmenou prednej časti auta. Na bočných stranách ostali dva malé vzduchové nasávače, sú však viac vytočené do smeru jazdy.

Najvýraznejšou zmenou vizuálnej stránky auta je jeho zadná časť. Pri maximálnej rýchlosti akú 2007 mtm Audi TT bimoto dosahuje (394km/h, z 0 na 100km/h za 3,1 sekundy), by aerodynamika zadnej časti, akú má jeho predchodca nebola dostačujúca k bezpečnosti a preto ju bolo treba pozmeniť.

Zobrali si preto príklad z monopostov formúl a na zadnú časť namontovali vzduchový nasávač a veľkú vertikálnu plutvu, ktorá zabezpečuje lepšiu stabilitu auta pri vyšších rýchlostiach. Tým z neho spravili „mutanta“ pripomínajúceho TT, formulu, Le Mans Jaguar D-Type a prúdovú stíhačku :-D

2007 MTM Audi TT Bimoto
Zadný nárazník je vybavený dvomi trojuholníkovými krídelkami po stranách, ktoré sa dajú nastavovať podľa potreby. Tri koncovky výfukov boli zachované ako pri predchodcovi.

K väčšej bezpečnosti maximálne dvojpasažierovej posádky dopomáhajú aj šesťbodové pásy, ktoré sú umiestnené na športových Recaro sedačkách.

Prepážka vyrobená z karbónu vrátane zadného okna oddeľuje pasažierov od druhej pohonnej sekcie umiestnenej vzadu.

Je to samozrejme už spomínaný motor a prevodovka, ktorá je na rozdiel od prevodovky umiestnenej v prednej časti, otočená proti smeru jazdy.

Pán Roland Mayer plánuje do budúcnosti postaviť malú sériu desiatich takýchto áut, však ten čo by chcel takéto auto vlastniť, musí mať veľmi, veľmi tučnú peňaženku, pretože len náklady na vývoj prototypu stáli pána Mayera okolo 600.000 EUR, takže konečnú predajnú cenu si ani nevieme predstaviť.


2007 MTM Audi TT Bimoto 2007 MTM Audi TT Bimoto 2007 MTM Audi TT Bimoto

Audi TT Bimoto (2007) v podaní tunerov od MTM:

AUDI TT MTM BimotoAktuálny cenník výrobkov a úprav od firmy MTM si stiahnite tu:

preview
download


Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Tu nájdete článok o staršom Audi TT Bimoto:

MTM Bimoto TT


Váš názor na MTM Audi TT Bimoto? Hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut od firmy MTM sa dozviete na našej podstránke:

MTM tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7936x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt