support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Elegantný a decentný Ford Focus od MS DESIGN logo

Elegantný a decentný Ford Focus od MS DESIGN

19.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma MS Design, ktorá už 19 rokov ponúka pre milovníkov upravených automobilov elegantné, decentné, ale hlavne kvalitné spojlery, krídla, masky a ešte ďalšie tuningové doplnky, si tentoraz zobrala na mušku automobil značky Ford z označením Focus.

Predchodca tohto sedanu z rodiny Focus získal ocenenie „Car of the year 1999“. Pri kúpe priestrannej (4362 x 1702 x 1440) štvordverovej rodinnej verzie máme na výber šesť druhov motorov, z ktorých najvýkonnejší (2.0 Duratec 1999cm) ukrýva pod kapotou 145 „tátošov“. Čo na „sériovku“ nie je vôbec zlé. No nie? Interiér disponuje veľkým priestorom, ktorý si všimnú hlavne pasažieri na zadných sedadlách. Prístrojová doska je pomerne členitá, ale zároveň ladí k interiéru. Priestor na batožinu má objem 490 litrov a ako to už býva zvykom, je spojený s interiérom automobilu pomocou otvoru v strede zadných sedadiel, ktorý umožňuje prevážať aj dlhšiu batožinu. Ale dosť bolo o „sériovke“, poďme sa pozrieť na tuning.

Na prvý pohľad veľké rozdiely v porovnaní so sériovým Focusom ani nie sú. No keď sa zahladíte bližšie zistíte, že úpravcovia z MS na automobil umiestnili nové spojlery, ktoré dopĺňajú tvary tohto Fordu a zároveň ho robia masívnejším. V prednom nárazníku sa nachádza otvor na chladenie (pomocou náporového vzduchu) , ktorý je rozdelený mriežkou vo farbe karosérie. Pôvodné zostali aj hmlové svetlá. Umelohmotná maska bola vymenená za chrómovú a okrem loga automobilky na nej pribudlo aj logo MS Design. Na spodku zadného nárazníka je umiestnený difúzor zabraňujúci víreniu vzduchu za automobilom. V ľavej časti spojlera pribudli 2 oválne koncovky ladeného výfuku a na dverách vedúcich k batožine je pripevnené malé „krídlo“. Na boku si môžeme všimnúť prahové nástavce, dopasované k líniám tohto „fára“. Ďalšia zmena nastala na pozícii predných svetiel, ktoré boli vymenené za číru optiku. Zadné svetlá rovnako ako zrkadlá ostali nezmenené. Športovejší dizajn automobilu dodávajú 7-lúčové zliatinové disky MS 17 (7,5x18), s pneumatikami o veľkosti 225/40x18 s tmavým chrómovým lakovaním. Pri tuningu samozrejme nesmie chýbať ani upravený podvozok. Po jeho úprave sa Focus priblížil k zemi o 30 milimetrov. Všetky diely a doplnky sú samozrejme certifikované a homologizované a spĺňajú kritériá nemeckého TŰV (Technischer Űberwachungs Verein).

Ako je jasné z priložených fotografií, úprava Fordu firmou MS Design je skôr pre konzervatývnejších pánov alebo dámy. Takto decentne upravený automobil je prispôsobený na každodenné používanie. Ak sa pýtate: "Na koľko si cením svoju vlastnú individualitu?" a sa vám táto úprava Focusa páči, nie je čo váhať. MS Design je definitívne tá správna voľba.

Takto vyzerá vyzerá nový Focus sedan v podaní firmy MS Design:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pod nárazník: 14.597,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce: 19.830,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník: 13.496,-Sk / ks
- zadná odtrhová lišta na kufor: 8.999,-Sk / ks
- predná maska chladiča, čierna: 7.988,-Sk / ks
- predná maska chladiča, chrómová: 9.860,-Sk / ks
- hliníkový disk MS17 7,5X18, ET:45, PCD: 5/108: 13.282,-Sk / ks
- hliníkový disk MS15ZT 8x18, ET:47 , PCD:5/108: 23.741,-Sk / ks
- koncovky zadného tlmiča výfuku": 7.437,-Sk / sada (2 ks)

Dodacie lehoty na výrobky firmy MS Design sa pohybujú okolo 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy MS DESIGN si stiahnite tu

preview
download
[ 399 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Krátky popis o firme MS Design ako aj k celkovému sortimentu nájdete tu:

MS Design 2005


Kompletná ponuka firmy MS Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, vyše 400 stranový katalóg MS DESIGN 2005, si môžete kúpiť u nás za 150,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy MS Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte vy na túto decentnú úpravu nového Focusa od firmy MS DESIGN? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na cudzie jazyky tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

MS DESIGN


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy MS Design vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15621x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt