support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Elegantné, decentné a štýlové doplnky od MS DESIGN

Elegantné, decentné a štýlové doplnky od MS DESIGN

12.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dnešnej recenzii Vám chceme predstaviť opäť niečo z Rakúska, tento krát ide o firmu MS Design, V programe tejto úspešnej spoločnosti sa nájde bohatá škála najmä aerodynamických autodoplnkov pre takmer každé auto na svetovom trhu. Hlavnou ideou firmy MS Design bola, je a bude elegantný, decentný, nevyzývavý dizajn svojich doplnkov a nekompromisná kvalita a funkcionalita. Nie je dôvod pochybovať o týchto slovách, pretože firma MS Design dodáva časť svojich produktov dokonca samotným automobilkám do prvovýbavy vozidiel. Ich sortiment sa člení na niekoľko segmentov, ktoré by sme vám chceli dnes bližšie opísať.

preview
Firma, založená v roku 1986 v obci Längenfeld, vyrábala spočiatku za takmer manufakturačných podmienok prídavné spojlery s laminátom zosilneného polyesteru. Vzhľadom na veľmi dobrý odbyt svojich produktov, bol MS Design nútený utvoriť efektívnejšiu, rýchlejšiu a najmä väčšiu produkciu. Prevzatím veľkého závodného areálu na výrobu plastových dielcov sa vykonal potrebný krok na ďalší rast spoločnosti. V decembri roku 1998 sa firma presťahovala do novej administratívnej budovy, ktorej súčasťou je aj logistické centrum a veľké skladové priestory. Spoločnosť MS Design má dnes hlavné sídlo v rakúskom mestečku Roppen, v západnej časti Rakúska medzi talianskymi a nemeckými hranicami.


Takto vyzerá hlavné sídlo firmy MS Design v meste Roppen:

preview
preview


Výroba produktov firmy MS Design podlieha najmodernejším a najvyspelejším procesom v tomto sektore spracovania materiálov. Kľúčovým ťažiskom je oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastovových doplnkov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). Okrem ABS plastu sa využívajú na výrobu spojlerov aj RIM polyuretány a PU-intergrál peny. MS Design vlastní aj niekoľko lakovačských boxov, čím vedia zabezpečiť dokonalú prípravu svojich produktov aj pre náročných zákazníkov ako sú importéri a predajcovia automobilov a autosalóny. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Aj samotná firma MS Design je certifikovaná podľa ISO 9001, QS 9000 a VDA 6.1. Tieto certifikáty zaručujú množstvo vecí ako je napr. kvalita, bezpečnosť a spoľahlivosť výrobkov v externom prostredí, spracovávanie objednávok, logistický postup firmy, inak povedané: celý priebeh prác a štruktúra firmy.

Neustála expanzia firmy predstavuje stále nové výzvy. Najmä neustály nárast produkcie núti firmu stále zdokonaľovať sa, a rozširovať svoje výrobné linky plastových dielov ako aj lakovačské linky. V prvej polovici roku 2002 sa z dôvodu niekoľkých veľkých zahraničných zákaziek zvýšil aj počet zamestnancov o vyše 50 na terajších takmer 200 osôb. V nasledujúcich piatich rokoch plánuje firma MS Design opäť výstavbu ďalších nových hál a skladových hangárov. MS Design investuje ale aj do budúcnosti svojich pracovných síl. Neustále prijímajú nových učňov v odvetviach ako strojový mechanik, skladník, automechanik, tvarovací staviteľ foriem, IT špecialista, grafický dizajnér a iné.

MS Design má partnerov a distributérov takmer po celom svete. Najviac však v Európe, ďalej v Ázii, v Austrálii a Oceánii, USA a dokonca aj v Južnej Afrike. To všetko svedčí o kvalite ponúkaného tovaru, s ktorou sú spokojní zákazníci takmer na celom svete. Výrobky MS DESIGN sa ponúkajú pre sériové vyrábané vozidlá ako sú značky ALFA, ŠKODA, VW, BMW, CHRYSLER, TOYOTA, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, PEUGEOT, RENAULT, MAZDA, MINI, NISSAN, SMART, VOLVO, SEAT a samozrejme nechýba ani prestížna značka MERCEDES. Kombináciou doplnkov od MS DESIGN doprajete vášmu autu elegantnejší a decentný vzhľad, ktorý pôsobí vierohodne a sebaisto.

Tu sme pripravili pre vás galériu noviniek MS Design 2005 pre vybrané značky automobilov:

Značka: ALFA ROMEO / Model: 147 Facelift
Značka: AUDI / Model: A6 LimousineZnačka: CHRYSLER / Model: PT Cruiser
Značka: FIAT / Model: BravoZnačka: FORD / Model: Focus
Značka: MERCEDES / Model: E-Klasse


Značka: MINI / Model: Cooper S
Značka: OPEL / Model: Speedster


Značka: SEAT / Model: Altea
Značka: SEAT / Model: Toledo 2004Značka: ŠKODA / Model: Fabia
Značka: ŠKODA / Model: Octavia 2004


Značka: VW / Model: Golf 5...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Nesmieme zabudnúť ani na obutie pneumatík do elegantných diskov. Tie má MS Design taktiež vo svojej ponuke dostatok, a väčšina z nich uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka. Disky sú ponúkané v rôznych rozmeroch a veľkostiach, takisto ponúkajú kvalitu, výnimočnosť. Niektoré modely diskov majú časti obtiahnuté aj imitáciou karbónu alebo eloxovaným hliníkom alebo majú lem, resp. falc disku vyrobený z tvrdej, leštenej, nerezovej ocele.

MS16 ZT (8,5x18")
MS15 ZT (8x18"; 8,5x18"; 9,5x18")
MS15MB (7x17")
preview
preview
preview
MSDR1 (8,5x18")
MS13 (7x16"; 7,5x16")
MS12 (7x15"; 7,5x17")
preview
preview
preview
MS5 (5,5x13"; 6x14"; 7x15")
MS599 (5,5x13"; 6x14"; 7x15")
MS2 (7,5x17")
preview
preview
preview
MS11 (5,5x13"; 6x14"; 7x15")
preview

Ostatné disky firmy MS Design si môžete pozrieť v nasledovnej galérii:Každý tuner, ktorý sa zaujíma aj o tuning interiériu, nesmú mu uniknúť z pozornosti ani doplnky, ktoré sú nielen dobré na dotyk, ale aj vkusne a štýlovo vyzerajú. Z kompozitných materiálov, teda karbónu, sú vyrábané aj rukoväte riadiacich pák, ktoré má MS DESIGN taktiež vo svojej pestrej ponuke. O ich kvalite nemožno pochybovať, a svojim dizajnom zvyšujú útulnosť interiéru a dávajú mu sviežejší pocit a pohodlie. Samozrejme že nechýbajú už klasické hliníkové, leštené rukoväte radiacich pák a rukoväte s imitáciou dreva.

V tejto fotogalérii si môžete pozrieť vyššie spomínané rukoväte radiacich pák a ručnej brzdy:Ostatné doplnky ako pružiny, tretie brzdové svetlá, alebo kryty na otvory pre prívod vzduchu si môžete pozrieť tu:MS Design nezabudol ani na koncové časti výfukov a pre zákazníkov má v ponuke viacero druhov dizajnu pre konkrétne značky áut. Leštený hliník opäť pridáva na elegancii externého dizajnu auta a svojim materiálom dokáže vzdorovať prehrdzaveniu a zvyšuje celkovú životnosť samotného výrobku.

V ponuke sú aj rôzne typy koncových častí výfukových systémov. Tie si môžete pozrieť tu:Zadné tlmiče výfuku so športovými koncovkami taktiež rôzneho dizajnu si môžete pozrieť tu:Dodacie lehoty na výrobky firmy MS Design sa pohybujú okolo 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy MS DESIGN si stiahnite tu

preview
download
[ 399 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Kompletná ponuka firmy MS Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, vyše 400 stranový katalóg MS DESIGN 2005, si môžete kúpiť u nás za 150,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVýrobky MS Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


A opäť sme zapracovali na nejakom tom „wallpaper“, teda pozadí pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Unikátne pozadie „wallpaper“ s námetom produktov MS Design na Audi A-šestke si môžete stiahnuť tu:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na doplnky od firmy MS DESIGN ? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na cudzie jazyky tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

MS DESIGNViac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy MS Design vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18524x    hodnotenie: 56/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt