support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

MOViT brzdy – nemecká sila pod kontrolou

MOViT brzdy – nemecká sila pod kontrolou

04.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Všetci dobre vieme, čo znamená bezpečnosť pri jazde autom. Dnešná novinka z rady podvozkových častí auta v sebe zahŕňa nielen pojem „bezpečnosť“, ale aj „výkon“. Reč je o vysokovýkonných brzdových systémoch, komponentoch a dieloch pre motorový svet. Firma MOViT poskytuje silu, bezpečnosť a agresivitu v jednom. Poskytuje brzdy na profesionálnej úrovni určené pre tých najnáročnejších.


NIEČO O FIRME MOViT

preview
Firma MOViT bola založená pred viac ako 50-timi rokmi v nemeckom meste Achern, západne od mesta Stuttgart. Do profesionálneho sveta automobilov zapadla firma v roku 1994, kedy sa „ukázala“ svojou schopnosťou vyrábať kvalitné brzdy, hodné aj pre „svet“ profesionálnych automobilových závodov. Celý úspech firmy spočíva v profesionálnom vývoji, výrobe a vylepšovaní svojich produktov. Takmer o všetko sa starajú CAD a CNC špecialisti priamo vo firme. Dáta spojené s dizajnom a nákresmi su prenesené pomocou CAD systémov do moderných CNC strojov, v ktorých sú kotúče a strmene vyrábane s čo najmenšou, priam extrémnou odchylkou. Pri tom sú dodržiavané prísne kritéria bezpečnosti výroby ako aj kontroly kvality. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú kritéria nemeckého TÜV a DEKRA.

Výber fotografií z výroby bŕzd od firmy MOViT:

NIEČO O TECHNIKE BŔZD MOViT

preview
Tieto brzdy sú vyrábané z najkvalitnejších komponentov zaručujúcich vysokú kvalitu a oddolnosť pri najrôznejších typoch využitia. Vzduchom chladená technológia zaručuje dlhšiu životnosť a takmer nulové chabnutie „fading“. Výhodou je možnosť montáže týchto bŕzd na akýkoľvek typ auta so zárukou spokojnosti zákazníka a vačšieho pocitu bezpečnosti. Platí tu jedno motto: Výkon je k ničomu bez poriadnych bŕzd! Každý žiada od svojich bŕzd prefektné brzdenie. Na čo vám je rýchle auto bez kvalitných a spoľahlivých bŕzd? MOViT Vám zaručuje oproti sériovo montovaným brzdovým systémom schopnosť zastaviť Vaše auto bez väčšich problémov, rýchlejšie a bezpečnejšie a keď sa k tomu priráta ľahká montáž na akýkoľvek typ auta, nie je o čom pochybovať: MOViT je ten správny partner pre Vášho miláčika!

Ilustračné obazky brzdových systémov MOViT:

  • STRMENE MOViT sú dvojdielne a ľahko zameniteľné so štandardnými strmeňmi, pričom využívajú silnejšie skrutky M12, kvality 10.9, vedenie platničiek je z nerezovej ocele. Väčšie strmene zaručujú vyšší brzdiaci účinok pri nižšej teplote. Monobloky strmeňov MOViT sú z jedného kusu, neobsahujú žiadne skrutky, ale pritom vyvíjajú väčšiu stabilitu a väčší brzdný výkon v porovnaní s piestikmi a platničkami rovnakej veľkosti. Táto kombinácia dômyselného oddelenia platničiek zvyšuje citlivosť na Vaše brzdné pokyny a dodáva cit do brzdového pedálu.
  • KOTÚČE MOViT sú vyrobené zo špeciálnej oceľovej zliatiny, ktorých otvory sú oproti klasickým - vŕtaným, odliate. To zaručuje minimálne, resp. žiadne pnutie, žiadne praskanie a výkonné brzdenie. Špeciálne drážky robia ventilačný povrch väčším a zaručujú tak nižšiu teplotu pri brzdení a vysokú odolnosť.
  • PLATNIČKY MOViT sú vyrábané z kvalitného a spoľahlivého organického materiálu, ktoré tak zaručujú konštantné vlastnosti s cieľom podať perfektný brzdný výkon za tepla aj studena. Hrubší a kratší dizajn zabezpečuje lepšiu oddolnosť voči opotrebeniu.

Horúca novinka 2005 - brzdy MOViT montované na Ford Mustang ´05:

Vlastníte Chevrolet Corvette C6? Tak pre Vás je určený nový typ bŕz MOViT s označením MOViT – 6. Obsahujú 6 - piestikové hliníkové strmene pre ešte väčší brzdiaci účinok a smerové dvojité odvzdušnené kotúče o veľkosti 370x35 mm s veľmi dobrou chladiacou vlastnosťou. Tak ako všetky brzdy MOViT , aj tieto sú vyrobené z najkvalitnejších a najodolnejších materiálov. Cena sa pritom pohybuje v rozmedzí od 119.900,- Sk do 199.990,- Sk s DPH v závislosti na veľkosti kotúčov a vzhľadu brzdového obloženia. Zaručená kvalita a sila pre vašu Corvettu !

Horúca novinka 2005 - "MOVIT-6" systém, montovaný na Chevrolet Corvette C6:

Jednotlivé komponenty systému "MOViT-6":

  • Strmene: CNC frézované, extrémne odolné voči vyšším brzdným silám.
  • Unášače: hliníková zliatina najvyššej kvality. Sú vyrobené z odolných materiálov, čo zaručuje lepšie odvádzanie tepla a nižšiu hmotnosť.
  • Kotúče: vyrobené z veľmi kvalitného nemeckého materiálu s odliatymi, nie vŕtanými otvormi (dierami). Tým sa znižuje riziko a zvyšuje sa oddolnosť materiálu. Dvojité vnútorné chladenie zabezpečuje efektívnejšie chladenie a zvyšuje odolnosť voči chabnutiu. Veľká trecia plocha disku pre vyššiu brzdnú silu a tým lepší odvod tepla + menšie opotrebenie.
  • Obloženie: organická zlúčenina materiálov s väčším povrchom a trecou plochou pre väčšiu brzdnú silu a lepší odvod tepla.
  • Piestiky: ich výhodou je menšia veľkosť, čo zabraňuje prebrzdeniu.
  • Hadice: sú vyrobené z nerezovej ocele.
Firma MOViT sa zaoberá výlučne výrobou brzdových systémov a ich komponentov. Za to ale ponúka diely vyrobené v najvyššej kvalite, z najlepšieho materiálu, najlepšou technikou, ktoré sa dajú za peniaze kúpiť. Cena sa pri tom pohybuje od 65.000,- Sk do 270.000,- Sk za jeden systém na nápravu.

Na týchto obrázkoch si môžete pozrieť rozlličné typy MOViT kitov:

Systém: 6m1/380x32
Systém: 6s1/396x36
Systém: 4s3/Škoda
Systém: 6m3/Viper
Systém: 6s1/370x35
preview

preview

preview

preview

preview

Systém: 6s1/460x36
Systém: 4m6/322x34
Systém: 4m6/342x34
Systém: 4m6/342x32
Systém: 4s5/342x35
preview

preview

preview

preview

preview

MOViT ponúka tri štandratné druhy brzdového obloženia: „Komfort“, „Pro“ a „Sport“ ako aj systém „Custom“, teda voliteľný vzhľad strmeňov vo forme nápisu alebo farby. MOViT taktiež ponúka možnosť výroby bŕzd na zakázku pre akýkoľvek typ auta. Pre viac informácií, nás môžete kontaktovať. Pokiaľ nenájdete v našom cenníku Vaše auto, zavolajte nám a pripravíme Vám v spolupráci s firmou MOViT individuálnu kalkuláciu pre Vaše auto a podľa Vašich požiadaviek.

Pevne veríme, že sa tieto radikálne a špičkové brzdové systémy budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom takéhoto tuningu. Dodacie lehoty na produkty MOViT sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Pri týchto výrobkoch sa jedná o náročnejšie aplikácie, preto vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným a skúseným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník brzdových systémov od firmy MOViT si stiahnite tu:

preview
download
[ 426 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu progresívnych brzdových systémov:

Značka: AUDI / Model: RS4
Značka: BMW / Model: Mini
Značka: BMW / Model: X5
Značka: BMW / Model: Z4


Značka: CHEVROLET / Model: Camaro Firebird
Značka: CHEVROLET / Model: Corvette C5
Značka: CHEVROLET / Model: Corvette Z06
Značka: DODGE / Model: Viper GTS
Značka: FORD / Model: Lightning
Značka: HUMMER / Model: H2
Značka: LAMBORGHINI / Model: Murcielago
Značka: MERCEDES / Model: CLK
Značka: MITSUBISHI / Model: Lancer EVO 6
Značka: NISSAN / Model: 350z
Značka: VW / Model: Golf 5
Značka: VW / Model: Sharan


...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Brzdové systémy MOViT si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Krátky informatívny leták k brzdám MOViT Vám radi zašleme poštou. Objednať si ho môžete rovno tu:

preview
katalog
Objednávka letákuČo hovoríte na brzdové systémy MOViT? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:


Ak sa chcete o firme MOViT dozvedieť ešte viac, a ovládate cudzie jazyky, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

MOViTViac informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom od firmy MOViT vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13721x    hodnotenie: 45/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt