support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Andrea Friedrich – ´Miss Yamaha´a ´Monster Energy Girl´ s VW Golf V GTI od BBM logo golf

Andrea Friedrich – ´Miss Yamaha´a ´Monster Energy Girl´ s VW Golf V GTI od BBM

04.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Andrea Friedrich je mladá baba pochádzajúca z Nemecka a za svoj pomerne krátky život toho už dosť postíhala. Je držiteľkou titulu Miss Yamaha 2012 a Monster Energy Girl. A keďže ju to od malička ťahá k rýchlym autám, rozhodla sa teraz naplno venovať motoršportu. Za sebou má pretekárke kurzy a je hrdou držiteľkou patričnej licencie, takže v súčasnosti sa už chystá na prvé vážne preteky. Prečo o nej vôbec píšeme? Pretože osedlala skutočne špičkovo upravený VW Golf GTI piatej generácie.

Mladá blondínka s poriadne výkonným Golfom GTI určite zaujme, najmä ak sa netají svojou láskou k motorizmu. Venovať sa však budeme jej autu, ktoré je z tunerského hľadiska mimoriadne zaujímavé a fakt, že Golf piatej generácie má už dvoch nástupcov na tom nič nemení. Tento model si totiž zobrali do parády profesionáli z BBM Motorsport a Jaded Design. Hneď na úvod ale treba poznamenať, že zmeny nie sú zvonku príliš viditeľné, to najpodstatnejšie ukrýva tento atraktívny svetlomodrý Golf GTI vo svojich útrobách.

VW Golf GTI v úprave od BBM Motorsport: najdôležitejšia bola technika


Aj napriek tomu začnime vzhľadom. VW Golf V svojim zovňajškom dnes už asi nikoho neprekvapí a to ani vo svojej ostrej verzii GTI. V dielni Jaded Design, kde dostali na starosť vzhľad tohto auta, sa bodykitu vôbec nevenovali, zato sa však postarali o matné svetlomodré fólie Bruxsafol, ktoré sú kombinované s karbónovými fóliami. Nechýbajú samozrejme nálepky sponzorov a úpravcov, ktoré dodávajú tomuto Golfu „look“ profesionálneho pretekárskeho auta. Tento Golf GTI však ním v skutočnosti aj je a o tom vás presvedčí svojou technikou a vybavením.

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

Pod kapotou tlčie tomuto modelu dobre známy benzínových 2.0-litrový štvorvalec TFSI, ktorý ale dostal poriadnu dávku úprav od BBM Motorsport. Tí sa v úpravách inšpirovali koncernovým súrodencom, konkrétne Audi S3, pričom použili niektoré diely pochádzajú práve z toho modelu. Celkový výkon sa tak vyšplhal na 336 koní a maximálny krútiaci moment na 460 Nm. Za týmto skvelým výkonom treba hľadať predovšetkým úpravu elektronickej riadiacej jednotky, prepracovaný systém nasávania a výkonnejšie turbodúchadlo K04. Pár koní navyše pridala aj nová výfuková sústava Supersprint. Výkonnejšiemu dvojlitru pomáha v chladení výkonnejší chladič, ktorý na seba nenápadne upozorňuje spoza prednej masky. Distribúciu síl na kolesá prednej nápravy zabezpečuje športová prevodovka s upravenou spojkou ZF.

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

VW Golf GTI je pripravený na seriózne preteky


Zmeny sa odohrali samozrejme aj v podvozkovej časti, Golf V GTI sa priblížil k zemi, vďaka športovej nastaviteľnej sade KW Club. Neprehliadnuteľné sú aj 18-palcové disky ASA s matným povrchom, na ktorých sú obuté športové semi-slick pneumatiky s rozmermi 225/40. Samotné disky však poskytujú pekný pohľad na prepracované brzdové kotúče s priemerom 355 mm a štvorpiestikové strmene. Úpravcovia v tomto prípade siahli po brzdovej sústave od firmy Stoptech. Z interiéru zmizlo zopár prvkov, pre zachovanie čo najnižšej hmotnosti. Čo je ale dôležitejšie, pribudla sem ochranná klietka a dvojica škrupinových športových sedadiel.

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

Na záver sme si pre vás ešte pripravili zopár čísel, ktorými sa tento Golf môže pochváliť. Jeho hmotnosť je iba 1 270 kg, pričom z 0 na 100 km/h sa rozbehne už za 5,1 sekundy a pri maximálnej rýchlosti vám ručička tachometra bude ukazovať o niečo vyššiu hodnotu než 275 km/h. A za volantom takéhoto výkonného auta si predstavte mladú blondínku, ktorá motorizmu dala celé svoje srdce...

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

vw volkswagen golf v gti wrap folia bbm motorsport

Volkswagen GOLF V GTI v úprave od BBM motorsport:bbm motorsport logo

BBM MOTORSPORT


Firma BBM Motorsport je vo svete tuningu zatiaľ nováčikom, no aj napriek tomu má už za sebou niekoľko úspešných projektov. V súčasnosti sa jej tím zameriava na domácu produkciu. V ich produktovej línii nájdete doplnky pre modely značky Volkswagen, Audi a Porsche. Firma sa špecializuje najmä na chiptuning, ale cudzie jej nie sú ani dizajnové úpravy. BBM Motorsport vznikla v roku 2012 a jej veľkolepý štart naznačuje, že sa máme na čo tešiť.

Váš názor na VW GOLF GTI od úpravcu BBM MOTORSPORT pre Miss Andreu Friedrich? Hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy BBM MOTORSPORT, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

BBM MOTORSPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9628x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt