support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini Mini One a podvozok Eibach – malý diablik, ktorý láme srdcia a ´trhá´ asfalt ! logo mini

Mini One a podvozok Eibach – malý diablik, ktorý láme srdcia a ´trhá´ asfalt !

20.Aug.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mini One
Mnohým ľuďom poskočí srdiečko keď len počujú slovo Mini a už ani nehovorím čo sa s nimi deje, keď ho vidia na vlastné oči. Mini je pre Angličanov niečo také, ako pre Talianov Ferrari. Proste malý motoristický boh.

Samozrejme, že sa to nedá porovnávať či už výkonom alebo jazdeckými vlastnosťami a už vôbec nie cenou, no však obľúbenosťou sú bezpochyby na jednej úrovni.

Je to naozaj neuveriteľné, ale prvý model Mini sa vyrábal viac ako štyridsať rokov. Prvé auto bolo vyrobené v roku 1959 a posledné sa vyrobilo len pred ôsmimi rokmi (naozaj len s minimálnymi zmenami) a to samozrejme hovoríme iba o prvej generácii Mini.

Auto bolo produkované anglickou British Motor Corporation a do dnešných dní je považované za najviac populárne auto anglickej výroby a to hlavne pre jeho malé rozmery a zároveň priestrannosť.

Bolo to dosiahnuté tým, že motor, prevodovka a náhon boli presunuté dopredu a tým za zväčšil priestor vzadu pre posádku a batožinu.

Mini One
Je známe, že Mini bolo navrhnuté a postavené ako Britský ekvivalent pre Nemecký Volkswagen Beetle pánom Sirom Alecom Issigonisom a bolo vyrábané v anglických mestách Longbridge a Cowley, ďalej v Sydney v Austrálii a neskôr v Belgicku, Chile, Taliansku, Portugalsku, Severnej Afrike, Venezuele a Juhoslávii. Dodnes ho množstvo ľudí obľubuje už len kvôli jeho minulej sláve. Keď v roku 2000 bola ukončená výroba starého modelu Mini, automobilka bola kúpená nemeckou automobilkou BMW a tu sa začína hovoriť o novej ére Mini pod názvom „BMW MINI“ alebo ho poznáme aj ako „Nové Mini“ . Či je to už Mini One, Mini Cooper alebo športový Mini Cooper S.

Auto bolo do špiku prestavené na súčasné potreby a komfort, a zmenil sa už aj účel samotného auta. Kým prvý model sa považoval za úsporné, rodinné auto, nový model je už skôr „imidžovka“, ktorú si nemôže dovoliť len tak hocikto. Nové Mini tiež prešlo takzvaným „apgrejdom“ pre potreby dnešného trhu a to konkrétne v roku 2007, kedy boli na trh vypustené vylepšené Mini a to nie ani tak dizajnom karosérie, ktorá bola pozmenená len minimálne, ako jazdeckými vlastnosťami a výkonom motora. Dnes si milovníci a majitelia užívajú naozaj auto plné dynamiky, imidžu a komfortu.

MINI ONE EIBACH


Eibach Mini One
A ako by to bolo, keby nejaký model auta neprešiel tuningovou úpravou. Tentokrát sa tunigová firma zamerala na najnovší model Mini One. Konkrétne ide o nemeckú firmu Eibach, ktorá sa výlučne zaoberá podvozkami všetkého druhu. Firma Eibach nám opäť raz dokázala, že ten, kto si myslí, že len konské sily robia auto športovým, sú na veľkom omyle a môžu ostať pri sledovaní starých amerických akčných filmoch, kde sa preháňali autá s konskými silami presahujúcimi číslo 300. Jasným príkladom toho je nové Mini One, ktorým firma Eibach bezpochyby demonštruje to, že aj iba jemnými modifikáciami je možné z auta dostať maximálne jazdecké potešenie, navzdory limitovanému rozpočtu. A nie je k tomu ani potrebná silnejšia verzia - Mini Cooper. Celkom postačí aj verzia Mini One, bez akéhokoľvek zvyšovania výkonu a následným zvyšovaním opotrebenia komponentov.
Stačí si raz zajazdiť s „malým Britom“ a rýchlo zabudnete, že s akceleráciou je spojených len 95 konských síl. Centrálne ťažisko bolo položené o 30 milimetrov nižšie ako pôvodné, takže sa zdá, že nie je žiadny rozdiel v dosiahnutej rýchlosti v závislosti od prejazdu rovinkou alebo zákrutou. Špeciálne so 17 palcovými pneumatikami Toyos, ktoré vždy zaručujú, že auto bude mať dobrý grip a správne držanie na vozovke.

Eibach Mini One
K sviežosti dopomáhajú aj atraktívne, 7x17 palcové Borbet LS-type zliatinové disky, ktoré sú pôžitkom pre oko hlavne kvôli pätnástim tenkým lúčom a čiernym lešteným farebným doladením. Ale pozor: táto kombinácia skrýva novú závislosť. Jednoducho, kto by nechcel riadiť takého krásavca po verejných cestách?

Pri pohľade na celkové ovládanie a vzhľad auta, bez akýchkoľvek výčitiek možno povedať, že autu k dokonalosti napomáha aj jeho nízka spotreba, kde na sto kilometrov auto potrebuje len 5,3 litra prémiového paliva. A to jednoznačne pomáha k tomu, aby sa nezvyšovalo znečisťovanie ovzdušia, keďže emisie CO2 sú bezprostredne závislé na tom, akú má auto spotrebu pohonných hmôt. Tuningové úpravy na Mini One od firmy Eibach preto nemajú žiadny vplyv na spotrebu auta. Širšie pneumatiky môžu spôsobovať zvýšenie spotreby, ale tá je vyvážená práve znížením podvozkov, čo jasne dokazujú CV-hodnoty.
Eibach nám taktiež ponúka dynamické vylepšenie interiéru. Pôvodné hliníkové prevedenie bolo pozmenené rôznymi „Cockpit“-karbónovými doplnkami od špecialistov „Spangenberg“ , čo u šoféra vyvoláva pocit vzrušenia ešte predtým, ako nastúpi do auta.

Je to taký malý bonus, ktorý vy alebo vaša žena oceníte ako čerešničku na torte.

Pri letmom pohľade na upravené Mini One od firmy Eibach teda veľké emócie nepreskakujú, ale keď si človek sadne za volant a stlačí plynový pedál, zimomriavky na chrbte určite dostane každý z vás. Z celkového pohľadu nám teda firma Eibach predviedla, že k vychutnaniu si športovej jazdy, nie je vždy potrebný tuning výkonu, ale stačí pozmeniť kolesá a podvozky a žiadaný efekt sa dostaví.

Eibach Mini One Eibach Mini One Eibach Mini One Eibach Mini One

Aktuálny MO cenník výrobkov od firmy EIBACH z Nemecka.

preview
download
[ 432 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.



Aktuálny katalóg výrobkov od firmy Eibach Springs si stiahnite tu:

preview
download
[ 10,0 MB ]


Viac o produktoch Eibach Springs sa dozviete v tomto článku

Eibach Springs


Eibach Springs v praxi a v motoršporte (formát: „FLV“):



Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Čo si myslíte, podarilo sa tunerom z Eibach Springs vylepšiť stabilitu MINI ONE? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií úpravám MINI, tak navštívte našu podstránku:

MINI tuning


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6833x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt