support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini Mini Cooper S (R56) v prevedení Minitune: štýlový krpec s napumpovanými svalmi logo mini

Mini Cooper S (R56) v prevedení Minitune: štýlový krpec s napumpovanými svalmi

27.May.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak ste o značke Minitune ešte nepočuli, po tomto tuningu si ju určite zapamätáte. Vyzerá to tak, že pod touto značkou budeme svedkami ešte mnohých zaujímavých počinov. Prečo venujeme zo začiatku pozornosť práve značke? Za Minitune stojí pomerne skúsený tím nemeckej tuningovej spoločnosti TSS Tuning, pričom do života ju uviedli len pred pár týždňami. Uhádnuť, na čo sa chcú úpravcovia v rámci značky Minitune zameriavať, nie je vôbec ťažké. A začínajú veľmi sľubne.

Dnes sa pozrieme na Mini Cooper S, ktorý dostal v rámci úprav množstvo výbavy navyše a pochváliť sa môže odvážnejším vzhľadom a aj vyšším výkonom. Všetky úpravy sú pritom veľmi kvalitne spracované a ako celok pôsobí tento krpec naozaj výborne. Navyše, jeho rodokmeň prezrádza, že patrí do konštrukčnej série R56. Mini však v sebe stále nesie odkaz z minulosti, aj keď dnes už ide skôr o nemecké auto, ktorého britské korene pripomínajú akurát tak niektoré vzhľadové prvky. To sa samozrejme rozhodli chalani z TSS Tuning plne rešpektovať a k úpravám sa postavili s citom.

Mini Cooper S (R56) Minitune: hravý tuning ostrého Mini


Mini Cooper S od Minitune spoznáte hneď na prvý pohľad a to najmä vďaka štýlovému bodykitu. Hovoriť pritom môžeme o upravenej prednej maske, nárazníku so zväčšenými otvormi a novej kapote. Toto je však stále iba predná časť, v ostatných partiách toto upravené Mini disponuje rozšírenými blatníkmi, na ktoré nadväzujú bočné prahy a zadný nárazník s difúzorom. Okrem toho sa Mini Cooper S od Minitune môže pochváliť zadným LED svietením so zatmavenou optikou, ktorá zaujímavo ladí so žltým lakom karosérie. Stojí za to zamerať sa na zadné koncové svetlá, ktorých stredná časť má svojimi kontúrami pripomínať vlajku Veľkej Británie. Pozornosť si pýta aj zadný strešný spojler s karbónovými fóliami.

Prehliadku zovňajška môžeme zakončiť pohľadom na jednodielne disky Motec Nitro v čiernom prevedení a so štýlovým pásikom vo farbe karosérie. Kolesá majú priemer 18 palcov, čo je vzhľadom k celkovým rozmerom tohto krpca celkom slušný rozmer. Hra s farbami pri diskoch neskončila, pohľadom za čierne disky objavíte brzdové strmene v žltej a perforované brzdové kotúče, do ktorých sa zahryzávajú zosilnené platničky od EBC. Ak sa pýtate načo boli dobré úpravy bŕzd, tak vedzte, že v TSS Tuning nezabudli ani na priestor pod prednou kapotou.

Mini Cooper S sa už vo svojom sériovom naladení nemôže sťažovať na nedostatok výkonu. Prečo ale byť skromný, keď netreba? Z 1.6-litrového prepĺňaného štvorvalca sa úpravcom podarilo vyťažiť až 218 koní a maximálny krútiaci moment 319 Nm, čo v porovnaní s neupraveným Cooper S predstavuje rozdiel 44 koní. Pri jazde to určite ľahko spoznáte, škoda iba, že úpravca sa nepochválil aj ostatnými parametrami. Za vyšším výkonom stojí predovšetkým upravená výfuková sústava s novým katalyzátorom a upravená elektronická jednotka motora. Zoznam technických úprav uzatvára osadenie športovej podvozkovej sady od Koni.

Tuningových počinov na tému Mini Cooper sme už mali možnosť vidieť nepreberné množstvo. Tento ale podľa nás určite patrí medzi tie podarenejšie.

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

mini cooper s r56 minitune

Váš názor na Mini Cooper S v úprave od spoločnosti Minitune?Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2539x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt