support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini Mini One R50 malý športový showcar v podaní od firmy JM Cardesign logo mini

Mini One R50 malý športový showcar v podaní od firmy JM Cardesign

25.Jan.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Občas sa do sveta dostanú projekty, ktoré môžu svojim výzorom prípadne svojským správaním zavádzať svojich obdivovateľov. Rakúska tuningová spoločnosť JM Cardesign sa rozhodla, že si postaví showcar tak trochu z iného súdka, než by sme čakali. Obetným baránkom bolo jedno úžasné auto zvané Mini One, z ktorého úpravca spravil na prvý pohľad skutočne ostrú zaležitosť, žiaľ, len na prvý pohľad.

Divíte sa, prečo sú v poslednej vete použité slová Mini One namiesto slov Mini Cooper S či Mini Cooper JWC? Je to preto, lebo firma sa rozhodla postaviť showcar oblečený do ostrého pretekárskeho kabáta a nie performance nadupanú mašinu. Jednoduchšie povedané, Mini One R50 sa len tvári ako športovec.

Znamená to teda, že pod prednou kapotou, ktorá je spolu s blatníkmi z verzie Cooper S nájdeme len „základný“ atmosférický štvorvalcový motor 1,6 s výkonom 90 koní. Našťastie mu tuner doprial športový výfukový systém, ktorý ho aspoň trochu viac rozhýbe. Z hľadiska vizáže je auto obdarené ešte športovým karbónovým krídlom z verzie John Cooper Works, krikľavou žltou farbou a množstvom racingových nálepiek. S čím ale tuner šliapol veďľa, je vertikálne otváranie dverí, ktoré ikone akou je Mini Cooper priveľmi nesvedčí.

MINI ONE R50 JM CARDESIGN


mini one r50 jm cardesign work wheels

Podvozok tejto zaujímavosti bol spevnený prednou rozperou tlmičov Wiechers a obohatený je tiež o športový podvozkový kit H&R. Za prenádhernými bielymi diskami Work s rozmermi 7,5x18 palcov sa ukrýva brzdový set Brembo, ktorého práca je zastaviť toto neveľké "stádo" koní. Koniec koncov, je to len showcar :). Tak či onak, toto Mini vyzerá naozaj športovo a môžeme pokojne povedať že svoju projektovú misiu splnilo. Napokon, takto dobre nastavené Mini vie ponúknuť veľkú porciu zábavy vďaka relatívnemu zníženiu hmotnosti a aj napriek tomu, že má výkon len okolo 90 koní.

mini one r50 jm cardesign work wheels

Vnútri tejto show záležitosti je celkom príjemné prostredie vytvorené najmä bielou ochrannou klietkou Wiechers a párom športových sedačiek Recaro Pole Position so štvorbodovými pásmi Schroth. Fakt, že zadné sedačky sú preč a na ich mieste je športová palivová nádrž z reálneho pretekárskeho Mini je len na krásne pobavenie okoloidúcich. No aj napriek tomu, si myslíme, že je to veľmi zaujímavý projekt. Čo si myslíte Vy?

mini one r50 jm cardesign work wheels

mini one r50 jm cardesign work wheels

mini one r50 jm cardesign work wheels

mini one r50 jm cardesign work wheels

Mini R50 JM CarDesign:jm cardesign logo

Váš názor na Mini R50 v civilno-rally úprave od JM CAR DESIGN ?Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3096x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt