support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

MINI - recept na úspech.

03.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mini Concept
Šarmantné MINI prežíva skvelé časy. Rastúci dopyt po prémiovom autíčku prekonal aj tie najoptimistickejšie predpovede, veď pôvodne plánovaný ročný predaj na úrovni 100 000 vozidiel predstavuje len polovicu toho, čo továreň v Oxforde v súčasnosti za rok reálne vyprodukuje.

Zrkadlom úspechu MINI je aj vývoj zamestnanosti vo výrobnom závode. Keď sa v štartovacom roku 2001 podieľalo na výrobe zhruba 2 400 pracovníkov, nepresahovala denná produkcia jednozmennej prevádzky počet 300 vozidiel denne. Dnes len v samotnom Oxforde pracuje v nepretržitej prevádzke vyše 4 700 pracovníkov a výrobné priestory opustí každý deň až 700 automobilov. V súvislosti s uvedením druhej generácie MINI sa v septembri 2006 rozšírili výrobné kapacity o ďalšie britské továrne Hams Hall a Swindon, ktoré pre montážne linky v Oxforde dodávajú motory, výlisky a predmontované diely.

Významným míľnikom šesťročnej produkcie automobilov MINI sa stal tohtoročný 5. apríl, keď z výrobných pásov zišiel exemplár s poradovým číslom 1 000 000!

Mini Concept
Miliónte MINI vo verzii Cooper S bolo vyrobené na individuálnu objednávku pre divíziu historického odkazu BMW Group, známu pod názvom Mobile Tradition. Karosériu jubilejného MINI charakterizuje snehobiely lak Pepper White a špeciálna kontrastná grafika v tmavozelenom odtieni Almond Green, ktorý bol „namiešaný“ osobitne pre toto auto z pôvodnej farby British Racing Green. Grafické prvky na kapote, dverách a strecheznázorňujú milión maličkých MINI, ako symbolické zvečnenie významného výrobného medzníka.

Popri dynamických jazdných schopnostiach a imidžovom charaktere presviedčajú automobily MINI potenciálnych zákazníkov aj kvalitou konštrukcie a vysokým bezpečnostným štandardom, ktorý potvrdili aj nedávno absolvované crash-testy Euro NCAP. V hodnotení rizika zranenia dospelých pasažierov pri čelnom náraze dosiahlo MINI 13 bodov z celkové 16-bodového maxima. To mu spolu so 16-bodovým ziskom zo spoločne hodnoteného bočného nárazu a nárazu do stĺpa (maximum 18) vynieslo maximálny päťhviezdičkový bezpečnostný rating. Pri hľadaní receptu na úspech menom MINI netreba prehliadnuť štatistiky spoľahlivosti, v ktorých sa britská štvorkolesová imidžovka umiestňuje na popredných miestach.

Mini Concept
Podľa štatistiky nemeckej organizácie ADAC, ktorá sa považuje za najrozsiahlejšiu a najvýpovednejšiu analýzu spoľahlivosti áut v Nemecku, je MINI druhým najspoľahlivejším malým autom. Aktuálne štatistiky spoľahlivosti vychádzajú z vyhodnotenia vyše 400 tisíc prípadov technických zásahov, ktoré museli asistenčné vozidlá ADAC, známe tiež pod prezývkou „Žltí anjeli“, poskytnúť v roku 2006. Nezanedbateľným faktom vyplývajúcim zo štatistiky je tiež skutočnosť, že spoľahlivosť vozidiel MINI je rovnako vysoká vo všetkých modelových ročníkoch (prvá registrácia od roku 2002 do roku 2006).

Pre materskú skupinu BMW Group predstavuje značka MINI predovšetkým veľmi výhodnú investíciu a celkom logicky mieni súčasný vysoký dopyt po vozidlách s okrídleným logom čo najlepšie zúročiť. Nie je tajomstvom, že portfólio značky sa v krátkom čase rozšíri o nový model, ktorý bude popri kabriolete tretím karosárskym derivátom v ponuke. Definitívna podoba nového modelu bude známa až pred koncom tohto roka, je však takmer isté, že bude vychádzať z koncepčného automobilu MINI concept, ktorý bol predstavený na frankfurtskom autosalóne ešte v roku 2005. Automobilka už oficiálne potvrdila, že nový model sa bude volať Clubman a aj napriek tomu, že pôjde o prakticky orientované MINI, povestné jazdné kvality a zábavný charakter by mali aj v tomto prípade mať najvyššiu prioritu.Obrázky šarmantného auta Mini:Čo myslíte, nadviaže nový a praktickejšie orientovaný MINI Clubman na predajné úspechy súčasných imidžovo zameraných modelov? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3483x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt