support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Drak sa vracia! – Škoda Fabia Dragon 4x4 od firmy Milotec logo

Drak sa vracia! – Škoda Fabia Dragon 4x4 od firmy Milotec

30.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jedna z najvýznamnejších výstav Essen Motor Show 2005 priniesla aj v tomto roku veľa noviniek v oblasti automobilizmu a hlavne, čo je pre nás dôležité - z tuningu.

V tomto článku vám chceme predstaviť Škodu Fabia Dragon 4x4 s pohonom všetkých štyroch kolies. Škoda Fabia - určite pre každého z nás jedno z najvídanejších áut na našich súčasných cestách, a cestách strednej Európy. Tuning, ktorý vám dnes chceme predstaviť, je z dielní Milotec Auto-Extras, ktorá sídli v nemeckom Wiesbadenu.

preview
Pod kapotou tohto nablýskaného, vytuneného auta, nájdeme 1,8l motor preplňovaný štvorválec z Audi. Výkon tohto motora je úctyhodných 235kW čo v prepočte znamená 320k. Upravila ho iná firma, a to Oberscheider. Lamelová spojka Haldex sa stará o samočinný pripojiteľný pohon zadných kolies. Takže nie je problém „prepnúť“ sa z pohonu 4x4 na zadný pohon 2x2. To je výhodné pri driftovaní ;-) Krútiaci moment sa zastavuje na hranici 420Nm, čo je na Fabiu veľmi dobrý údaj!

O pohnutie z miesta sa stará 6-stupňová mechanická prevodovka s krátkym športovým odstupňovaním (krátke odstupňovanie radenia môžete využiť pri častej akcelerácii, v závislosti od typu trate, podobne ako autá na rallye súťažiach, a pod.), alebo ak že by ste zatúžili po sekvenčnom radení, nie je problém to vybaviť s „Miloťákmi“. Ako podvozok a pohonné ústrojenstvo je zo Škody Octavie 4x4. A keďže vieme, že Fabia je rozmermi menšie auto ako Octavia, je logické, že s úpravou v Milotecu to nemali až tak ľahké, ako si asi teraz v duchu predstavujeme. Takže rozšíriteľnosť blatníkov bolo samozrejmosťou a zároveň aj povinnosťou.

Keďže sme tu už spomínali firmu, ktorá upravila motor pre tento „športiak“, uvedieme do pozornosti aj firmu z Prahy Euro Tuning, ktorá pripravila nastaviteľný podvozok s pružiacimi vzperami McPherson a adaptivnými tlmičmi pérovania Bilstein PSS9. Svetlú výšku vozidla -50mm alebo +50mm zmeníte jediným stlačením tlačidla na prístrojovej doske.

preview
Tak ako aj skvelé výkony tohto „autíčka“, ktorý sa nesie v mene Dragon, je nutné ho skrotiť za pomoci brzdového systému BREMBO. Chlapíci z Milotecu tak osadili na „pazúry“ tohto draka kotúče s priemerom 320mm vpredu, so štvorpiestikovými brzdovými strmeňmi, a vzadu s priemerom kotúčov 270mm. Ako alternatívu ponúka firma Milotec Autos Extras aj kotúče s rozmermi 360mm vpredu a 320mm vzadu. Cena tam bude samozrejme o niečo vyššia, avšak na úkor ešte kvalitnejšieho zabrzdenia tejto „štvorkolky“.

Pazúre – disky tohto draka sú obuté do pneumatík Hankook RS2 „Semi-Slick“ (215/35) sú motiváciou k rozšíreniu blatníkov presne tak, ako to môžete vidieť na fotografiách priložených k tomuto textu. Ľahké hlinikové disky sú značky Borbet s rozmermi 18x8,5.

Keďže každé veľké zviera, je aj hladné, firma Milotec nebola skúpa, a tak tomuto stroju „prestrela stôl“ v podobe dvojdielnej hliníkovej nádrže. Táto má objem 55 litrov, je chránená obalom z kompozitných materiálov, a používa sa hlavne v motor-športe. Každý rozprávkový drak vie aj lietať pomocou svojich krídel. V Milotec-u aj na to mysleli, a tak mu osadili zadné krídlo s dvomi “doskami”, samozrejme, nie preto, aby mohol vzlietnuť ;-)

O prednom nárazníku (v tomto prípade predná čeľusť draka) môžeme spomenúť len toľko, že je tvarovaný skutočne robustne, presne tak, ako to poznáme aj zo šampionátov WRC, alebo áut z cestných okruhov. Spodný spojler je v jednom celku s nárazníkom.

preview
Predná maska chladiča, ktorá už tradične býva súčasťou u (väčšiny automobilov) prednej kapoty, je chránená tou istou mriežkou, ako ostatné otvory, výduchy či prieduchy na karosérii auta. Spomíname to len preto, že k príliš radikálnej zmene, alebo zamračenosti kapoty v tomto prípade nedošlo, pretože firme Milotec šlo o športový, súčasný trend. Proste žiadny extrém v maličkostiach. Môžme však lepšie pochváliť, čo sa týka kapoty, otvor, na ľavej strane (pri pohľade spredu na auto) kvôli lepšiemu dýchaniu motora. Teda prísunu kyslíka pre dráčika ;-)

Ale vráťme sa ešte k prednému nárazníku. Diery v ňom, teda lapače vzduchu pre prísun vzduchu do motorovej časti a k brzdám, sú chránené mriežkou v tvare podlhovastých 6-uholníkových tvarov, podobne ako majú včely v úli bunky. Berte to však s rezervou, Milotec si proste zobral inšpiráciu a vzor od tohto pracovitého hmyzu ;-). Paradoxne však aj proti nemu slúžia tieto mriežky (najmä v lete), aby sa nedostali do motorových častí počas jazdy, a nenarobili v tlame draka „bordel“ :-D Mriežky však plnia aj estetický vzhľad.

Škoda Fabia “Dragon” 4x4, upravené firmou Milotec::


Ostaňme ešte pri exteriéri a pohľadom do očí tohto draka – dvojité svetlomety (Technika DE) sú od firmy Milotec Auto Extras, to isté platí aj na zadné okrúhle svetlá (Hella). Pod zadnými svetlami sa nachádza mohutný nárazník s mriežkou a dvojitou koncovkou výfukov na ľavej strane.

Každý dobrý drak v rozprávke, by mal mať aj dobrého vodiča, a tak nie je nič výnimočné aj v tomto prípade. O jeho pohodlnosť v aute sa starajú špičkové sedačky SPARCO , a o dotyk s riadením sa stará volant taktiež od firmy SPARCO. Sada pedálov spolu s opierkou pre nohu z nerezu, osvetlená hliníková rukoväť riadiacej páky a rôzny dekor interiéru, má na svedomí opäť (logicky) firma Milotec Auto Extras.

Tak čo poviete? Vhodná úprava pre Fabiu v kamufláži draka? 70.000 Euro je vraj približná suma pre kompletný tuning tejto Škody Fabie v úprave od firmy Milotec Auto Extras. Takže všetci fanúšikovia Škodoviek, a Fábií, ak plánujete mať presne takú istú úpravu, o akú sa postarala firma Milotec, určite viete, čo pre to treba spraviť, aby tohto Dragon-a s pohonom 4x4 ste mohli vlastniť ;-)

Kompletný cenník výrobkov od firmy MILOTEC si môžete stiahnuť rovno tu.

preview
download
[ 331 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Kompletný sortiment výrobkov od firmy MILOTEC si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma MILOTEC bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a iných doplnkov pre všetky novšie modely áut ŠKODA ako Felicia / Fabia / Octavia a SuperB. Firma sídli v meste Wiesbaden, západne od mesta Frankfurt v západnej časti Nemecka. Firma Milotec Auto-Extras spolupracuje už niekoľko rokov so súťažiacimi jazdcami, ako je napríklad Emil Triner, ktorého meno bolo niekoľko rokov spojené s tímom Škoda Motorsport, za ktorý zbieral vavríny vo svetových súťažiach. Pri vlastnom vývoji, rovnako ako uvedením na trh sú naše doplnky testované ako v automobilových súťažiach na Škode Fabia, tak v bežnej premávke. Milotec Auto-Extras sa však nevenuje len automobilom, ale podporuje tiež juniora Aleša Jiráska v motokárach.

Tiež „kvalita“ je v Čechách na vysokej úrovni. Český partner firmy Milotec, spoločnosť Plastservis Mobilla, používa pri výrobe doplnky len vysoko kvalitné materiály. Ultraľahký hliník, pevný a odolný ABS a prirodzene ušľachtilá oceľ – všetko v exkluzívnom dizajne. Výrobky zhotovené v najvyššej kvalite majú osvedčenie DIN EN ISO 9001 a samozrejme príslušné schvaľovacie protokoly 8SD, ABE a TÜV. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich celkového sortimentu:

Značka: ŠKODA / Model: SuperB
Značka: ŠKODA/ Model: Octavia


Značka: ŠKODA / Model: Fabia
Značka: ŠKODA / Model: Felicia
Kompletná ponuka firmy MILOTEC je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu MILOTEC 2008 + NEWS 2009 . Tento „škodovácky“ katalóg plný najrôznejších spojlerov a doplnkov na vyše 100 stranách môže byť Váš len za 5,-€ (151,-Sk). Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete oba katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguVšetky výrobky od firmy Milotec si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš nazor na túto úpravu Fabie Dragon 4x4 v športovom štýle?? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám cudzie jazyky ako nemčina a angličtina nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera, kde nájdete ďalšie informácie:

MILOTEC


Viac informácii k tomuto škodováckemu špeciálu ako aj k ostatným produktom firmy MILOTEC vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 31073x    hodnotenie: 95/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt