support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda Milotec Škoda Roomster – pohodová úprava. logo skoda

Milotec Škoda Roomster – pohodová úprava.

19.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Medzi všetkými vozidlami sveta by sme našli istú skupinku, pri ktorej slovo tuning naberá trochu iný rozmer. Neznamená to, že sa ich netýka. Ide predovšetkým o autá, ktoré svojim vzhľadom nijako špeciálne nevytŕčajú z davu, no zato sa ich dizajn podstatne líši od bežných „zaužívaných“ vozidiel. Niežeby vyzerali ako z inej planéty, len môže byť trochu problematické vydať nejaký ten tuningový paket presne na ich mieru. Ide o to, že nijako nevýrazný priemyselný dizajn je občas náročne vylepšiť tak, aby sa odlišoval. Mohutné nárazníky, výrazné strešné krídla alebo trojramenné volanty, to sú prvky, ktoré si na „skriňových“ vozidlách typu Peugeot Partner či Škoda Roomster nevieme veľmi predstaviť. No radosť je o to väčšia, ak sa to podarí, síce decentným spôsobom, ale predsa. Práve druhé spomínané auto sa stalo obeťou „škodováckej“ tuningovej firmy Milotec, ktorá ho svojim počínaním vo veľkej miere zviditeľnila.

NEDOTKNUTÁ ŠKODA ROOMSTER


Skoda Roomster
Rodinná a zároveň pracovná Škoda Roomster sa na automobilovej scéne ohrieva už nejaký ten mesiac a je zrejmé, že sa ešte ohreje. Priestranné vozidlo obdarené nápaditým, no zato netradičným dizajnom zaujalo azda každú vekovú skupinu. Jej všestranné využitie sa páči nielen rodinkám s malými ratolesťami, ale úsmev na tvári vyčarí aj pracovitej skupinke mužov.

A čo viac, uspokojí aj športovo založeného otecka :-). Jednoducho povedané, Škoda Roomster je zaujímavo vyzerajúce auto, ktoré je vhodné na takmer všetky zadané úlohy.

Aj automobilka Škoda sa môže svetu popýšiť segmentom športových vozidiel s príznačným označením RS. Avšak športový model v prípade Roomster je označený slovíčkom Sport, v ktorom figuruje najvýkonnejší motor s objemom 1,6 litra 16V a počtom valcov štyri. Ten dokáže vyvinúť výkon 105 koní (77 kW), čo je na rodinné auto, resp. MPV určite tak akurát. Rovnako výkonný je aj motor 1,9 TDI s takisto 105 konskými silami. Vo verzii Sport nechýba tvrdší podvozok, 16-palcové kolesá, športové sedadlá atď.

MILOTEC A JEHO ÚTOK NA ROOMSTER


Milotec Škoda Roomster
Milotec je firma, ktorá si za cieľ stanovila upraviť auto, o ktorom je zrejmé, že bude až tak ťažkým orieškom. Milotec pre toto vozidlo pripravil set doplnkov, ktoré výrazne odlíšia „sériovku“ od upraveného auta. Ide predovšetkým o sadu, vychádzajúcu z klasických "výmenných krytov" exteriéru auta.

Tuningová sada od Milotec-u obsahuje vonkajšie plastové diely v prevedení matné striebro, ktoré sa ľahko aplikujú a výrazne oživia dizajn vozidla. Konkrétne sa jedná o trojicu lemov otvorov predného nárazníka so zabudovanými hmlovými svetlami.

Pozmenená bola aj predná maska chladiča, ktorá taktiež dostala matno-strieborný lem a zároveň čiernu mriežku, resp. ťahokov. Zaujímavým prvkom je sada s označením „Air paket“, ktorý obsahuje štvoricu dielov, ktoré pripomínajú otvory na prívod a odvod vzduchu do a z kabíny. Dvojica je umiestnená v rohoch nad predným sklom a druhá dvojica je nad piatymi dverami, taktiež v rohoch.

Doplnky si svoje miesto našli aj na boku auta a to v podobe krytov spätných zrkadiel rovnakého farebného prevedenia a krytov protioterových líšt.

Milotec Škoda Roomster
Efektným ťahom boli taktiež kryty kľučiek dverí a ofuky skiel, konkrétne predných a stredových.

Nezabudlo sa ani na „pozadie“ tohto tátoša, kam putovala s štýlová hranatá koncovka výfuku s ochranným lemom karosérie.

Osadené boli aj mračítka, resp. lemy zadných svetlometov vo farbe karosérie a dvojica strieborných líšt, jedna nad evidenčné číslo vozidla a druhá v podobe prahu piatych dverí. Musíte uznať, že autu to dodalo aspoň štipku športového ducha.

Poslednou „zastávkou“ boli disky. V tomto prípade sa jedná o päťlúčové 17-palcové x7.5 disky značky Borbet, obuté v nízkoprofilových pneumatikách. Toto bol bezpochyby dobrý krok zo strany úpravcu, ako docieliť dynamického vzhľadu auta.

Je jasné, že touto upravenou Škodou Roomster sa portfólio doplnkov pre toto auto zďaleka nekončí. Zákazník si ešte môže dokúpiť napríklad vrúbkované prahy dverí, kryt, resp. dekor stredovej konzoly, a iné.

Fotogaléria Milotec Škoda Roomster:Kompletný cenník výrobkov od firmy MILOTEC si môžete stiahnuť rovno tu.

preview
download
[ 331 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Kompletný sortiment výrobkov od firmy MILOTEC si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma MILOTEC bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a iných doplnkov pre všetky novšie modely áut ŠKODA ako Felicia / Fabia / Octavia a SuperB. Firma sídli v meste Wiesbaden, západne od mesta Frankfurt v západnej časti Nemecka. Firma Milotec Auto-Extras spolupracuje už niekoľko rokov so súťažiacimi jazdcami, ako je napríklad Emil Triner, ktorého meno bolo niekoľko rokov spojené s tímom Škoda Motorsport, za ktorý zbieral vavríny vo svetových súťažiach. Pri vlastnom vývoji, rovnako ako uvedením na trh sú naše doplnky testované ako v automobilových súťažiach na Škode Fabia, tak v bežnej premávke. Milotec Auto-Extras sa však nevenuje len automobilom, ale podporuje tiež juniora Aleša Jiráska v motokárach.

Tiež „kvalita“ je v Čechách na vysokej úrovni. Český partner firmy Milotec, spoločnosť Plastservis Mobilla, používa pri výrobe doplnky len vysoko kvalitné materiály. Ultraľahký hliník, pevný a odolný ABS a prirodzene ušľachtilá oceľ – všetko v exkluzívnom dizajne. Výrobky zhotovené v najvyššej kvalite majú osvedčenie DIN EN ISO 9001 a samozrejme príslušné schvaľovacie protokoly 8SD, ABE a TÜV. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein).

Čo poviete na úpravu rodinného auta Škoda Roomster od spoločnosti Milotec? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Milotec, tak navštívte našu podstránku:

Milotec tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Škoda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Škoda tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12723x    hodnotenie: 27/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt