support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Kvalita, luxus a výkon bez pardonu - Mercedes ML 63 AMG logo

Kvalita, luxus a výkon bez pardonu - Mercedes ML 63 AMG

13.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Novým vrcholným modelom triedy M bude, po premiérovom predstavení na 61-ej International Motor Show vo Frankfurte nad Mohanom, Mercedes-Benz ML 63 AMG.

Špičkové modely Mercedes-Benz sú už tradične dielom exkluzívnej konštruktérskej skupiny AMG, uplatňujúcej tvorivú genialitu už niekoľko rokov pod ochrannými krídlami stuttgartského výrobcu. Automobily s prívlastkom AMG si svoje športovo luxusné renomé budujú náročne dosiahnutou kombináciou nekompromisných jazdných výkonov a vysokej miery komfortu. V prípade špičkového M-ka je zdrojom explozívneho výkonu úplne nový, 6,3-litrový vidlicový osemvalec, ktorý pri otáčkach 6 800 za minútu produkuje 510 konských síl (375 kW). Veľkoobjemový agregát vyvinie tiež úctyhodný krútiaci moment 630 Nm, pri vysokých otáčkach 5 200/min, čo svedčí o jeho športovej povahe.

Bezprostredné reakcie v širokom spektre otáčok a dych vyrážajúci ťah motora boli hlavnými motivačnými faktormi ľudí z AMG pri vytváraní osobitého charakteru auta. Akcelerácia z pokoja na rýchlosť 100 km/h v priebehu piatich sekúnd a elektronicky limitovaná maximálna rýchlosť 250 km/h sú údaje hodné reprezentanta úzko vymedzenej kategórie "TOP" automobilov, rešpekt navyše umocňuje aj skutočnosť, že v tomto prípade nejde o "ľahkonohého atléta", ale o viac než dvojtonové SUV-éčko. Výkon motora prenáša na kolesá sedemstupňová automatická prevodovka AMG SPEEDSHIFT 7G-TRONIC, umožňujúca po vzore monopostov F1 zmenu jednotlivých prevodových stupňov prostredníctvom tlačidiel na volante. Prevodovka rozlišuje tri špecifické pracovné režimy "S" (Sport), "C" (Comfort) and "M" (Manual), ktoré vodič mení ovládačom na centrálnej konzole.

Prvé obrázky nového Merdeces ML 63 AMG:V záujme dosiahnutia najvyšších možných jazdných výkonov má Mercedes-Benz ML 63 AMG permanentný pohon všetkých štyroch kolies. Krútiaci moment je medzi prednú a zadnú nápravu rozdeľovaný v pomere 40:60. Športový podvozok, využívajúci pneumatické pruženie AIRMATIC, je dokonalým vyjadrením filozofie AMG - precízna smerová stabilita, umožňujúca ostrý prejazd zákrut a súčasne excelentný jazdný komfort. Jedinečná jazdná charakteristika je v prípade ML 63 AMG dosiahnutá vďaka aplikácii adaptívneho tlmiaceho systému ADS, ktorý riadi tlmiace sily na každom kolese podľa aktuálnych podmienok cestného povrchu a automatickej regulácie výšky karosérie, znižujúcej svetlú výšku vozidla v závislosti od aktuálnej rýchlosti. Pre adekvátny kontakt s vozovkou zvolili konštruktéri 19 palcové leštené disky kolies AMG v päťlúčovom dizajne, obuté do pneumatík rozmeru 295/45 R 19. Ako voliteľná alternatíva bude k dispozícii aj 20 palcové obutie. Spoľahlivé spomalenie zabezpečujú výkonný brzdný systém s ventilovanými a frézovanými kotúčmi na všetkých kolesách.

Mercedes-Benz ML 63 AMG by sa mal k prvým zákazníkom dostať v priebehu druhého štvrťroka 2006.

Zopár ďalších AMG krások nájdete v tejto galérii:Produktový katalóg MERCEDES AMG 2005 si môžete pozrieť aj v elektronickej forme (PDF, komprimované do ZIP):

preview
download
[ 28 MB ]


Ako sa vám páčia autá Mercedes v úprave AMG? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám cudzie jazyky nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky výrobcu, kde nájdete ďalšie informácie:

MERCEDES AMG


Viacej informácii k tejto novinke ako aj ostatným úpravám áut Mercedes AMG vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.move-online.sk + archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11158x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt