support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes SLK R170 od Lumma Tuning: iskra aj po vyše desiatich rokoch logo mercedes

Mercedes SLK R170 od Lumma Tuning: iskra aj po vyše desiatich rokoch

03.Nov.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes SLK s generačným označením R170 si svoju premiéru odbil ešte v roku 1996. Jeho dizajn na tú dobu presne zodpovedal smerovaniu nemeckej automobilky a na nedostatok záujemcov sa výrobca rozhodne nemohol sťažovať. Ani dnes po 18 rokoch od premiéry nemôžeme povedať, že by si Mercedes SLK nezaslúžil obdiv a platí to dvojnásobne, ak sa ho ujmú skúsení odborníci z Lumma Tuning.

Profesionálne tuningové štúdia sa nemusia nutne zameriavať iba na aktuálne modely. Z času na čas vytiahnu aj niečo staršie a ukážu, že aj auto, ktoré má vyše desať rokov, môže byť vo výbornej forme. Veľmi dobrým príkladom je aj najnovší projekt od Lumma Tuning, pri ktorom sa zamerali na Mercedes SLK R170. Základom pre úpravy sa stala verzia so sklápateľnou strechou.

Lumma Tuning upravil Mercedes SLK R170, ktorý mal premiéru v roku 1996


V tomto ohľade sa pozrime hneď na prvú zaujímavosť, ktorou sa tento športovo ladený Mercedes môže pochváliť. Je to elektronicko-hydraulický systém zatvárania strechy, úplné zloženie strechy trvá elektronike 25 sekúnd, čo je vzhľadom k dobe uvedenia výborný výsledok. O úspechu tohto modelu svedčí mimochodom aj to, že po uvedení boli čakacie lehoty na dodanie Mercedesu SLK až jeden rok. Poďme však už bližšie preskúmať spomínaný kúsok od Lumma Tuning.

Mercedes SLK dostal od Lumma Design kompletný nový bodykit pomenovaný "Black Move". Všetky prvky, ako nárazník, bočné prahy, zadný nárazník sa vyznačujú skôr ostrejšími hranami, čo ale celkom pekné ladí so zvyškom vozidla. Mercedes SLK po zásahoch v tejto oblasti pôsobí agresívnejšie a športovejšie. Vážnejšiemu vzhľadu napomáhajú aj rozšírené blatníky, ktoré plynulo nadväzujú na nárazníky a bočné prahy. Vzadu zaujme celkom nový difúzor zdobený štvoricou hranatých koncoviek výfukovej sústavy. Veko batožinového priestoru dopĺňa decentná lišta.

Od Lumma Tuning si toto kupé vyslúžilo 20-palcové disky so športovými pneumatikami s rozmermi 235/30 vpredu a 285/25 vzadu. Samozrejme, aby do rozšírených blatníkov kolesá lepšie sedeli, použité boli rozširovacie podložky.

Jednou z výhod bodykitu "Black Move" pre Mercedes SLK R170 je aj to, že sa upevňuje na originálne fixačné miesta. Stačí teda odmontovať pôvodný bodykit a namontovať nový. Bodykit je vyhotovený z kvalitného GRP plastu a upevňovacie prvky sú z hliníka. Celému bodykitu samozrejme nechýba certifikát TUV. Z pohľadu technických úprav iba spomeňme prevzatie výfukovej sústavy z ostrého modelu SLK 32 AMG.

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

mercedes slk r170 lumma tuning design styling

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bola založená v roku 1987, čo znamená, že s výrobou a dizajnom spojlerov začala už pred viac ako 17 rokmi. V súčasnosti patrí medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za vysokú kvalitu a nádherný dizajn svojich výrobkov.

Lumma sa snaží i napriek časom všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva uzreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä na športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu je ešte krátky výber zo sortimentu spojlerov a „body kitov“ od Lumma Tuning:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Čo vravíte na úpravu kedysi slávneho Mercedesu SLK R170 od Lumma Tuning ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky Mercedes nájdete v zozname našich článkov tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3405x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt