support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz S 63 850 Biturbo Coupe od Brabus: exkluzivitka s mimoriadnym výkonom logo mercedes

Mercedes-Benz S 63 850 Biturbo Coupe od Brabus: exkluzivitka s mimoriadnym výkonom

12.Jul.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stuttgartská automobilka Mercedes-Benz má pre svojich najnáročnejších zákazníkov v ponuke model S Coupé. Aktuálne ide o jeden z najdrahších modelov v ponuke tejto značky, určený je pre tých, ktorí nemajú hlboko do vrecka a zároveň ich neláka kúpa limuzíny. Model S Coupé jednoznačne stavia na štýl, dynamiku a celú paletu luxusných prvkov. Ak sa do tohto auta pustí aj dvorný úpravca automobilky, spoločnosť Brabus, výsledok bude určite stáť za to!

Najnovší počin spoločnosti Brabus jednoznačne patrí medzi exkluzivitky. Vzhľadom k celkovej cene tohto auta predpokladáme, že nepôjde o masovo vyhľadávanú úpravu. Už samotný názov tohto projektu nám mnohé prezrádza. Základom pre úpravy bola verzia S 63 Coupé, z pohľadu techniky sa toho ale zmenilo celkom dosť, čomu zodpovedajú aj výsledné parametre. Poďme však pekne po poriadku a toto luxusné kupé si pozrime najprv zvonku.

Mercedes-Benz S 63 850 Biturbo Coupe spoznáte predovšetkým podľa nových aerodynamických doplnkov. Tie boli v súvislosti so zvyšovaním výkonu a maximálnej rýchlosti priam nevyhnutné a úpravca ich účinok otestoval aj vo veternom tuneli. Konkrétne môžeme hovoriť o prednom nárazníku so zväčšenými otvormi, bočných prahoch a celkom decentnom zadnom difúzore. Všetky diely sú spracované z ľahkého karbónu a zároveň perfektne nadväzujú na originálne línie karosérie. V ponuke je zároveň pre tento model viacero originálnych diskov Brabus s priemerom od 18 do 22 palcov.

Najväčšie zmeny sa v prípade Mercedesu S 63 850 Biturbo Coupe od Brabus odohrali pod kapotou


Zásadné zmeny sa udiali aj pod prednou kapotou. Motor sa dočkal výrazných zmien, pričom narástla aj jeho kubatúra z 5461 cm3 na 5912 cm3. Zároveň bolo kompletne prepracované prepĺňanie a Brabus sem pridal dve turbodúchadlá. O odvod spalín sa postará nová výfuková sústava z kvalitnej ocele. Zmenami prešiel aj systém nasávania. Aby boli nové komponenty lepšie zladené, upravená bola aj elektronická riadiaca jednotka. A aký je teda výsledok? Výkon až 625 kW/850 koní a krútiaci moment až 1 150 Nm, pričom pozor, toto je hodnota po elektronickom obmedzení!

Nezaostáva však ani v ostatných parametroch. Z 0 na 100 km/h vystrelí už za 3,5 sekundy, pričom dvojnásobnú hodnotu pokorí už za 9,4 sekundy. Kvôli konštrukčným limitom bola maximálna rýchlosť obmedzená na 350 km/h. Neveríme však, že by práve toto mohlo niekomu prekážať. Upravená bola aj elektronika podvozku, ktorá umožní znížiť svetlú výšku tohto kupé o ďalších 15 mm.

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

Nazrime tiež do interiéru, kde sa úpravcovia pohrali predovšetkým s dekoráciou. Až 219 častí je nanovo pokrytých farbou Shadow Gold, ktorá pôsobí naozaj luxusne. Doobjednať si môžete tiež sadu hliníkových pedálov, koberčeky a čalúnenie z alcantary. Za pozornosť stojí aj nový elektronický tachometer s logom úpravcu a väčším rýchlostným rozsahom.

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

V spoločnosti Brabus aj v prípade Mercedesu S 63 Coupé opäť dokázali, že to s Mercedesmi vedia. Cenu za tieto úpravy ale zatiaľ neprezradili.

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

mercedes benz s63 850 biturbo coupe brabus

brabus logo

Váš názor na Mercedes-Benz S 63 850 Biturbo v úprave od nemeckého špecialistu BRABUS ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2369x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt