support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes GLE kupé alias Lumma CLR 800G: odvážny tuning luxusného crossoveru logo mercedes

Mercedes GLE kupé alias Lumma CLR 800G: odvážny tuning luxusného crossoveru

13.May.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca LummaDesign sa celkom odvážne pustil do nového Mercedesu GLE, ktoré sama automobilka označuje aj názvom kupé. Hoci zadný pár dverí tomuto modelu nechýba, typické skosenie strechy tu prítomné je. Výrobca sa celkom jednoznačne snaží trafiť do triedy, ktorej priekopníkom je bavorský konkurent a v LummaDesign sa z modelu GLE snažili vykresať ešte športovejšie pôsobiaci exemplár.

Mercedes GLE kupé ako Lumma CLR 800G prichádza s výrazným bodykitom


Pod názvom Lumma CLR 800 G sa ukrýva celý set doplnkov, ktoré sú určené pre Mercedes GLE, pričom hovoriť môžeme o kompletnom novom bodykite spracovanom s maximálnou presnosťou. Hoci samotné posúdenie po dizajnovej stránke necháme už na vás, čo sa týka kvality, patria úpravy z Lumma Design k tomu najlepšiemu. Najnovší ich počin spoznáte podľa výrazného bodykitu, pričom modifikácie sa nevyhli žiadnej zvonku viditeľnej časti.

Predný nárazník nabral masívnejšie kontúry, je členitejší a zmenila sa aj jeho výplň. Predná časť tak aj vďaka nemu pôsobí podstatne masívnejšie. Nová je aj maska a predná kapota, ktorá je doplnená o výrazné otvory. Nové sú aj rozšírené predné a zadné blatníky, karbónové bočné prahy a tiež kryty vonkajších spätných zrkadiel. A čo vzadu? Tu sa úpravami tiež nešetrilo. Pripravte sa na masívny karbónový difúzor, spojler a tiež zatmavenú optiku zadných LED svetiel.

V zadnej časti pribudla aj štvorica nových výfukových koncoviek, ktoré k difúzoru veľmi dobre pasujú. Celkový efekt dotvárajú aj 24-palcové zliatinové disky. Dodajme, že kvôli šetreniu hmotnosti je väčšina prvkov vyhotovená z ľahkého karbónu. Nahradené boli tiež všetky znaky automobilky a tak presne budete vedieť, ktorý úpravca sa o toto dielo postaral.

Dodajme, že úpravca zároveň pre vrcholnú verziu Mercedes-AMG GLE63 AMG S pripravil aj výkonnostné vylepšenie, vďaka ktorému sa tento variant bude môcť pochváliť výkonom 650 koní namiesto pôvodných 585 koní. Voliteľné sú tiež úpravy interiéru, kde si môžete vyberať z rôzneho čalúnenia a karbónových doplnkov.

mercedes gle clr 800g lumma

mercedes gle clr 800g lumma

mercedes gle clr 800g lumma

mercedes gle clr 800g lumma

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bola založená v roku 1987, čo znamená, že s výrobou a dizajnom spojlerov začala už pred viac ako 17 rokmi. V súčasnosti patrí medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za vysokú kvalitu a nádherný dizajn svojich výrobkov.

Lumma sa snaží i napriek časom všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva uzreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä na športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Čo tvoj názor na úpravu luxusného crossoveru Mercedes GLE od Lumma Tuning ? Hlasuj tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky Mercedes nájdete v zozname našich článkov tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1820x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt