support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes G63 AMG od Lumma Design - štýlový vzhľad pre nemeckého siláka logo mercedes

Mercedes G63 AMG od Lumma Design - štýlový vzhľad pre nemeckého siláka

16.Oct.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lumma Design predstavuje svoj najnovší počin a to dokonca len niekoľko týždňov po odhalení nového Mercedesu G63 AMG. Samozrejme, automobilka tento model ponechal po dizajnovej stránke presne tak, ako sme zvyknutí. Novému „Géčku“ nechýbajú typické hranaté tvary, no dopĺňa ich moderná technika a naozaj veľkorysá výbava.

Mercedes G63 AMG ako Lumma CLR G770 ukazuje ešte športovejší look


Mercedes triedy G už dávno nie je len off-roadom ale pre mnohých je aj symbolom luxusu. Svojich priaznivcov si získava nielen terénnymi schopnosťami a svojím typickým vzhľadom ale aj bohatou doplnkovou výbavou a silnými motormi. Géčko je robustné, odolné a mnohí ho považujú za prakticky nezničiteľné pri bežnom používaní. Športový variant G63 AMG mieri skôr na ľudí túžiacich po luxuse a exkluzivite a v Lumma Design sa rozhodli jeho vzhľad ešte vylepšiť!

Lumma CLR G770 ako showcar sýtozeleným lakom, ktorý v kombinácii s tmavým karbónom už dáva tušiť, že úpravcovia sa nebáli popustiť uzdu fantázii. Dôležitejšie sú však aj ďalšie úpravy. Konkrétne môžeme hovoriť o nových 23 a 24-palcových diskoch so športovým dizajnom, ktoré svojou odolnosťou nebudú zaostávať za zvyškom auta. Výraznou úpravou sú aj rozširujúce blatníky. Na každej strane tieto blatníky pridávajú „géčku“ až 40 mm.

mercedes g63 lumma tuning design styling

O zníženie celkovej hmotnosti sa úpravca usiloval osadením karbónovej kapoty, krytov spätných zrkadiel a kľučiek. Tento odľahčený materiál bol pritom použitý aj na, už spomínaných, blatníkoch a tiež na prednom a zadnom nárazníku. Vpredu pribudlo ešte doplnkové LED denné svietenie. Z technických úprav môžeme zatiaľ spomenúť iba novú výfukovú sústavu s regulovateľnými klapkami. Úpravca zároveň dodáva, že tím G-Power už aktuálne pripravuje zvýšenie výkonu aj pre tento model. Hoci, ani sériových 585 koní nie je vôbec na zahodenie.

mercedes g63 lumma tuning design styling

mercedes g63 lumma tuning design styling

mercedes g63 lumma tuning design styling

mercedes g63 lumma tuning design styling

mercedes g63 lumma tuning design styling

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bola založená v roku 1987, čo znamená, že s výrobou a dizajnom spojlerov začala už pred viac ako 17 rokmi. V súčasnosti patrí medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za vysokú kvalitu a nádherný dizajn svojich výrobkov.

Lumma sa snaží i napriek časom všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva uzreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä na športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Máš Mercedes a potrebuješ znížiť a zlepšiť podvozok? Pozri sem:

thumb


Máš Mercedes a potrebuješ do neho lepšie poťahy na sedadlá? Pozri sem:

thumb thumb thumb


Čo vravíte na úpravu kedysi slávneho Mercedesu SLK R170 od Lumma Tuning ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky Mercedes nájdete v zozname našich článkov tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1195x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt