support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes DUBAI POLICE: športové SUV Mercedes G63 AMG Brabus B63S 700 Widestar logo mercedes

DUBAI POLICE: športové SUV Mercedes G63 AMG Brabus B63S 700 Widestar

21.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V rámci programu Tune it! Safe!, ktorým nemecký úpravca Brabus poukazuje na užitočnosť tuningu, sa do sveta púšťa Brabus B63S 700 Widestar v „policajnej uniforme“. Mercedes-Benz triedy G podstúpil pod rukami svetoznámeho úpravcu množstvom zmien, ktoré z neho mali spraviť nekompromisného spoločníka pre dubajských strážcov zákona.

S terénnym modelom stuttgartskej automobilky má tím spoločnosti Brabus nemálo skúseností. Teraz sa ich však rozhodli prezentovať trochu v inom svetle. Možno si ešte spomínate na ostré Mercedes-Benz triedy A a CLS v modro-striebornej uniforme pre nemeckých policajtov. Teraz sa táto kampaň rozširuje ďalej za nemecké hranice a v spolupráci s dubajskou políciou uviedla spoločnosť Brabus svoj najnovší počin. Dubajskí policajti pritom nemajú núdzu o rôzne luxusné a športové vozidlá, v ich garážach by ste našli nejedno Porsche či Lamborghini. Čím sa však môže pochváliť tento Mercedes-Benz G63 AMG?

Brabus B63S 700 Widestar zabodoval v Dubaji úpravami motora a aj vzhľadom


Základom pre úpravy sa stala verzia G63 AMG, ktorá pod svojou kapotou ukrýva prepĺňaný osemvalec. Ten je zdrojom poriadneho výkonu už v sériovom naladení, no úpravca Brabus ho zvládol ešte vylepšiť. Hovoriť môžeme predovšetkým o úprave riadiacej jednotky a novej výfukovej sústave. Maximálny výkon B63S 700 Widestar sa tak vyšplhal až na 515 kW/700 koní, pričom nezabudnime ani na maximálny krútiaci moment 960 Nm, ktorý je dostupný v rozmedzí 2 0004 500 ot./min. So zvýšením výkonu ide ruka v ruke aj nová maximálka 240 km/h a veľmi pôsobivé zrýchlenie z 0 na 100 km/h, na ktoré stačí policajnému „Géčku“ iba 4,9 sekundy. Úprava Brabus B63S 700 Widestar nebola iba o výkone, práve viac času sa venovali úpravám jeho zovňajšku.

Mercedes-Benz G63 AMG vyzbrojili širšími blatníkmi a športovo ladeným bodykitom. Predok zdobí maska s novou výplňou a logom Brabus, nižšie sa nachádza výrazne tvarovaný nárazník s integrovaným LED svietením. O tom, že máte česť s odolným autom, vás presvedčí aj výrazný chrómový rám. Bočnú časť okrem spomínaných rozšírených blatníkov zdobia najmä 23-palcové jednodielne disky so športovými pneumatikami. Ďalšou zo špecialít je aj podsvietenie prahov, ktoré vyzerá efektne predovšetkým v noci. Zadnú časť uniformovaného Mercedes-Benz G zdobí upravený nárazník, ktorý sa nijako nevymyká dizajnovej línii nastolenej ostatnými prvkami. V spolupráci s dubajskou políciou prebiehalo aj navrhovanie fólií. Nechýbajú samozrejme ani moderné LED majáky.

Z úprav podvozka spomeňme implementáciu BRABUS Dynamic Ride Control, vďaka ktorému sa dá vybrať z dvoch jazdných režimov – komfort a sport.

Úpravy sa nevyhli ani interiéru, strážcovia zákona si budú môcť posedenie na sedadlách čalúnených perforovanou kožou s ozdobným obšitím. Nechýbajú ani exkluzívne velúrové koberčeky, hliníkové pedále a niektoré ďalšie športové ozdobné prvky.

Brabus G63S 700 Widestar sa zaradí do rodiny Tune It! Safe! počinov. Aj najnovší prírastok dokazuje dôležitosť faktu, že k tuningu treba pristupovať zodpovedne a neriskovať používanie rôznych dielov s pochybnou kvalitou. Zároveň ukazuje aj to, aký dokáže byť tuning užitočný.

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

mercedes benz g63 amg brabus b63s 700 widestar policajné auto dubaj tuning

brabus logo

Dubai Police Supercars:Ako sa Vám pozdáva policajná úprava Mercedes-Benz G63 AMG v podobe BS63S 700 Widestar od BRABUS ? Hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o úpravách firmou BRABUS, tak navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4016x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt