support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus B63S 700 - luxusné terénne auto s pohonom 6x6 logo mercedes

Brabus B63S 700 - luxusné terénne auto s pohonom 6x6

27.Nov.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Spoločnosť Brabus sa predviedla veľkolepou úpravou Mercedesu G63 AMG 6x6, ktorý bol iba nedávno predstavený na frankfurtskom autosalóne. Najnovší variant modelu G63 AMG 6x6 je určený pre tých, ktorí sa neuspokoja s „obyčajným Géčkom“. A ak by sa vám výkon vychádzajúci z 5.5-litrového osemvalca zdal nízky, je tu ešte úprava od spoločnosti Brabus.

Brabus B63S-700 6x6 pôsobí nekompromisne


Jeden z oddaných úpravcov modelov značky Mercedes zaraďuje do svojho portfólia ďalšiu novinku. Tentoraz by sme to možno ani nečakali, keďže už sériová podoba G63 AMG 6x6 je dostatočne extrémna a výstredná. Vždy je však čo upravovať a s týmto heslom sa úpravcovia z firmy Brabus pustili aj do tohto mastodonta. S označením Brabus B63S-700 6x6 prichádza poriadne vyladený off-road s náhonom na všetkých šesť kolies, ktorý ľahko zdolá aj náročný terén.

Už v úvode sme naznačili výkonnostné zmeny, tie však nie sú ani zďaleka jediné, ktoré majú pre šesťkolesový Mercedes G pripravené. Zovňajšok sa rozhodli vylepšiť kompletným bodykitom, ktorý sa hodí k hranatým líniám tejto terénnej klasiky. Za pozornosť stojí predný nárazník s integrovanými diódami pre denné svietenie, viacero karbónových prvkov a zatmavená optika predných svetlometov. Oceňujeme každopádne, že sa tvorcovia tohto tuningu nesnažili modelu G 63 AMG 6x6 nasilu natlačiť športové prvky. Všimnúť si môžeme napríklad iba drobné štylistické zmeny obrovských 37-palcových kolies.

Brabus B63S-700 6x6 ponúkne obrovskú silu


To podstatné skrýva tento robustný off-road pod prednou kapotou. Vozidlo s hmotnosťou takmer 4 tony poháňa 5.5-litrový osemvalec, ktorý v sériovej konfigurácii ponúka výkon 400 kW/544 koní. Ak sa vám to zdá málo, Brabus má viac než uspokojivé riešenie. Dvojica nových turbodúchadiel, preprogramovaná riadiaca jednotka a upravený systém nasávania sa postarali o veľmi slušné zvýšenie výkonu na celkových 515 kW/700 koní. Ešte zaujímavejšie pôsobí údaj o maximálnom krútiacom momente ktorý po úpravách činí až 960 Nm a dostupný je v rozmedzí 2 000 až 4 500 ot./min.

Výkonnostné úpravy sa prejavili samozrejme na jazdnej dynamike. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne tento obor už za 7,4 sekundy, čo je vzhľadom k jeho vysokej hmotnosti veľmi slušný výsledok. Maximálna rýchlosť bola vzhľadom k jeho proporciám elektronicky obmedzená na 160 km/h.

Kontrastom k čiernemu zovňajšku je interiér s výrazným červeným čalúnením. Úpravca si dal veľmi záležať na použitých materiáloch, preto môžete počítať s kvalitnou kožou a dekoratívnymi obkladmi.
Showcar má kokpit kompletne zladený v červenej farbe, nevynímajúc sedadlá, podlahu a palubnú dosku. Punc exkluzivity dodávajú aj podsvietené prahy a hliníkové pedále.
Nechýbajú ani obklady z červeného karbónu a plakety s originálnym označením Brabus 700. Dodajme, že Mercedes G 63 AMG 6x6 chce zaujať predovšetkým bohatú klientelu z Arabských emirátov. Sme presvedčení, že pár odlíšenia-chtivých Arabov po tomto tuning pakete určite siahne...

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

mercedes benz b63s amg 6x6 brabus 700

brabus logo

Brabus Mercedes-Benz B63S 700 6x6 vo fotogalérii:


Mercedes G 63 AMG 6x6:Váš názor na Mercedes-Benz G63 AMG - B63S 700 s pohonom 6x6 v úprave od BRABUS ? Hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o úpravách firmou BRABUS, tak navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4675x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt