support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus Bullit Coupé 800 – zvýšený výkon, disky a nastaviteľný podvozok pre kupé triedy C logo mercedes

Brabus Bullit Coupé 800 – zvýšený výkon, disky a nastaviteľný podvozok pre kupé triedy C

18.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Naháňať kone pod kapotu je obľúbenou činnosťou drvivej väčšiny úpravcov, no robiť to s extrémnou dávkou elegancie a pokoja vedia len tí najlepší. Nemecký Brabus svoje kvality dokazuje každým dňom a z jeho dielní tak vychádzajú samé neuveriteľné kúsky, ktoré sa vymykajú konvenčnému zmýšľaniu. Je pritom úplne jedno či ide o starší model, či o úplnú novinku. Neveríte?

ŠPORTOVÝ A DYNAMICKÝ BRABUS BULLIT COUPÉ 800


Pod označením Brabus Bullit Coupé 800 sa skrýva najnovší projekt z dielne nemeckého Brabus-u, ktorého základným kameňom je vynovená trieda C od automobilky Mercedes-Benz, v sexi verzii Coupé. Mercedes-Benz C Coupé je jedným z ďalších vydarených počinov nemeckých inžinierov tejto automobilky, s ktorým vstúpili do triedy kompaktných kupé. Je športové, je dynamické a je zároveň elegantné – ideálne pre fajnšmekrov. Pre nich je tiež určená najsilnejšia verzia tohto krásavca, ktorá nesie trefné a mnohým známe označenie C63 AMG. Základom ja atmosférický osem valcový motor s objemom 6,3 litra, ktorého maximálny výkon predstavuje 450 koní (336 kW) a 600 Nm. No podľa názvu projektu od firmy Brabus je vám však jasné, že tieto čísla sa radikálne zmenili.

Brabus Bullit Coupé 800 je čistokrvná beštia, na ktorú už skôr potrebujete zbrojný preukaz. Pôvodné C-éčkové Coupé bolo vo veľkej miere prerobené, aby sa dosiahli požadované výsledky. Priestor pod prednou kapotou bol teda vyprázdnený, aby urobil miesto pre nové srdce z modelu S600, ktoré firma Brabus s takou veľkou radosťou implementuje do svojich najlepších projektov. Ide o 6,3 litrový dvanásťvalec vybavený dvojicou turbodúchadiel, ktoré pomáhajú produkovať celkový výkon 800 konských síl a až 1420 Nm!!! Číslo 1420 sa však nepáčilo sedemstupňovej automatickej prevodovke, preto musel byť krútiaci moment zredukovaný na „zanedbateľnú“ hodnotu 1100 Nm. Do auta okrem tohto nadopovaného srdca putovali aj ostatné diely z modelu S600 a samosvorný diferenciál, aby bol prenos sily a ovládateľnosť na dokonalej úrovni.

brabus bullit coupe 800 v12 biturbo mercedes benz tuning

BRABUS BULLIT COUPÉ 800 – DISKY MONOBLOCK R A PODVOZOK BILSTEIN


Zrýchlenie na stovku treba brať s rezervou, pretože pri takomto výkone je takmer nemožné vyštartovať naplno bez toho, aby sa zadné kolesa nepretáčali – takže na stovku za 3,7 sekundy, na dvestovku za 9,8 sekundy, na tristovku za 23,8 sekundy a maximálka viac ako 370 km/h. Potrebuje to ešte nejaký komentár? O zastavenie tohto kolosu sa doteraz staralo brzdové ústrojenstvo verzie C63 AMG, no aj to muselo byť posilnené. Po novom na prednej náprave svietia 12 piestikové strmene a kotúče s rozmermi 380x37mm, zadná náprava je obdarená strmeňmi s polovičným počtom piestikov a kotúčmi s rozmermi 360x28mm. Celý brzdový systém je pritom skrytý za príťažlivými diskami Monoblock R s veľkosťou 8,5x20 vpredu a 9,5x20 vzadu, pričom auto je postavené na nastaviteľnom podvozku Bilstein.

Jedná veľká kapitola je exteriér tejto nádhery, ktorý bol vytvorený po dlhých hodinách strávených v aerodynamickom tuneli. Prednej časti dominuje masívny kompozitný nárazník s naozaj mohutnými otvormi a LED denným svietením, ako aj masívny difúzor s dvojicou taktiež veľkých koncoviek výfuku a prítlačné krídlo. Celý tento celok je pritom zahalený do saténovej čiernej farby, čo ešte pridáva na emóciách!

brabus bullit coupe 800 v12 biturbo mercedes benz tuning

brabus bullit coupe 800 v12 biturbo mercedes benz tuning

brabus bullit coupe 800 v12 biturbo mercedes benz tuning

brabus bullit coupe 800 v12 biturbo mercedes benz tuning

brabus bullit coupe 800 v12 biturbo mercedes benz tuning

Brabus Bullit Coupé 800 v galérii:


Ako sa vám pozdáva úprava pre Mercedes-Benz V12 Biturbo alias Brabus Bullit Coupé 800 ? Hlasujte tu:Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4785x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt