support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz Vito „Magnus“ Neodesign – poľsko-nemecký styling logo mercedes

Mercedes-Benz Vito „Magnus“ Neodesign – poľsko-nemecký styling

25.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kooperácia nemeckého stylingového špecialistu Dietrich-Autostyle a poľského producenta bodykitov firmy Neodesign funguje už nejakú dobu a výsledkami ich snaženia sú vkusne navrhnuté bodykity pre rôzne modely áut. Najnovším „šťastlivcom“ je Mercedes-Benz Vito, pre ktorý tieto firmy pripravili dizajnovo zaujímavý bodykit nesúci označenie Magnus.

Hneď na úvod treba povedať, že modely Viano a Vito sú takmer totožné (až na pár drobných kozmetických zmien) s tým rozdielom, že Vito je úžitkové vozidlo a Viano je rodinný model. Motorová ponuka je taktiež rovnaká, akurát Vito má o jeden naftový motor v ponuke viac.

Tak či onak, obidva modely sa hodia na takmer každý druh zábavy, práce či len takého nič nerobenia. Je len na vás, či potrebujete o niekoľko okien a jedny dvere viac. Za agregáty sa tieto modely hanbiť nemusia, pretože najsilnejší ponúkaný motor má výkon, na dodávku úctyhodných 231 koníkov (170 kW) a 345 Nm. Za touto parádou sa skrýva benzínová V6-tka. Čo viac môže zákazník chcieť? Modely Vito a Viano mu ponúkajú silný motor, dostatok priestoru, v prípade Viano aj štipku luxusu a v neposlednom rade dobré meno automobilky.

Kto povedal, že tuning a styling je výsadou len osobných automobilov? Táto myšlienka neplatí už dosť dlho a dôkazom je množstvo nových bodykitových kreácií. Mercedes-Benz Vito je všestranné vozidlo, ktoré svoje využitie nájde všade tam, kde to bude chcieť a vyžadovať samotný majiteľ. Takže upraviť si ho podľa svojho gusta nie je žiadne zločin a firmy Neodesign a Dietrich-Autostyle tak preňho pripravili dizajnovo zaujímavý bodykit.

Prednej časti dominuje nový predný nárazník s mohutným stredovým otvorom a efektnými bočnými otvormi. Zadok je obdarený upraveným decentným nárazníkom, ktorý obsahuje dvojicu otvorov pre ústie výfukového systému. Navyše, streche, resp. veku kufra dominuje štýlové športové krídlo.

mercedes-benz vito neodesign autostyle

mercedes-benz vito neodesign autostyle

mercedes-benz vito strešný spojler

V ponuke máme tieto nasledovné diely pre Mercedes-Benz Vito:

Popis doplnkuobj. kódMOC s DPH
- Predný nárazník Neodesign pre Mercedes-Benz Vito:ND VME07259,-€ / ks
- Zadný nárazník Neodesign pre Mercedes-Benz Vito:ND RME07209,-€ / ks
- Strešný spojler Neodesign pre Mercedes-Benz Vito:TS ME14199,-€ / ks

Kompletnú sadu styling doplnkov od Neodesign pre Mercedes-Benz Vito si môžete objednať tu:

Alebo do poznámky uveďte o aké tuningové diely máte záujem:

katalog
Stylingové diely pre Mercedes-Benz VitoNeodesign bodykity si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)NEODESIGN


Firma NEODESIGN sídli v Poľskom meste Lublin a náplňou jej práce je vývoj a následná výroba stylingových bodykitov pre autá značiek Audi, BMW, Ford, Honda, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi Nissan, Opek Peugeot, Renault, Seat, Škoda, Subaru a Volkswagen. Možno si poviete, no fajn, ďalší výrobca spojlerov. Na jednej strane máte pravdu, ale na strane druhej ide o skutočného profesionála vo svojom obore a nie len ďalšieho „tuzera“.

Firma NEODESIGN funguje už od roku 1999, najprv pod spoločnosťou Futura Ltd. Počnúc rokom 2003 sa NEODESIGN oddelil a stal sa nezávislým výrobcom kvalitných bodykitových dielov. O kvalite a vysokej úrovni jeho práce a výrobkov svedčí aj fakt, že v roku 2005 získala firma NEODESIGN certifikát kvality, nemecký TUV. Firma zamestnáva 15 dizajnérov, ktorí pracujú na výkresoch, digitálnych návrhoch a konceptoch nových dielov, ďalej 45 ľudí vyrábajúcich stylingové diely (zlievači, modelári, montážnici), a čo sa týka komunikácie s odberateľmi, tak zamestnáva aj marketingových zamestnancov. NEODESIGN sídli v dvoch veľkých továrňach, jedna sa nachádza priamo v meste Lublin, s rozlohou 750 m2 (kancelárie, vývojové centrum) a druhá, jedna z najmodernejších na svete, neďaleko mesta Lublin, s rozlohou 1500 m2 (výroba).

Dnes je firma NEODESIGN jedným z najväčších výrobcov stylingových dielov v Európe. Ich silnou stránkou je predovšetkým zaujímavý extravagantný dizajn, ktorý však pozná hranice medzi gýčom a štýlom.

neodesign logo


NEODESIGN sa nezaoberá len výrobou dielov z laminátu a plastu, ale veľké skúsenosti má aj v práci s materiálom zvaný karbón. Firma NEODESIGN používa aj niekoľko chytrých prvkov, aby dosiahla čo najvyššiu kvalitu svojich dielov.

Bodykity NEODESIGN sa napríklad vyrábajú s elastickou prímesou, aby po kontakte dielu so zemou alebo spomaľovačom (retardérom), sa nevytvorili trhliny či praskliny samotného bodykitu.

Zaujímavosťou pre potencionálnych klientov bude určite fakt, že firma NEODISGN má na svedomí stavbu oficiálneho demo auta pre poľský Electronic Arts Need For Speed Carbon. Je ním Subaru Impreza STi (2006) a takýto projekt sa už úspechom dá naozaj nazvať. V procese vzniku je aj Toyota Supra, ktorá bude disponovať výkonom neuveriteľných 1250 konských síl.

Pod firmou NEODESIGN funguje taktiež spoločnosť SPOILERFACTORY, ktorá pomáha začínajúcim tuningovým a stylingovým firmám dosiahnuť to, čo si zaumienia. To znamená profesionálne poradenstvo v otázkach dizajnu, modelingu, výroby atď, distribúcie produktov, pomoc pri ich výrobe atď.

Váš názor na úpravu Mercedes-Benz Vito od dizajnérov z Neodesign ?


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov o upravených autách značky MERCEDES-BENZ nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy NEODESIGN, tak navštívte našu podstránku:

NEODESIGN


Ostatné články o spojleroch a bodikytoch nájdete v zozname našich článkov tu:

SPOJLERY, BODYKITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15259x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt