support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Väth V63RS Clubsport – Mercedes-Benz C63 AMG – športová hviezda logo mercedes

Väth V63RS Clubsport – Mercedes-Benz C63 AMG – športová hviezda

08.Jul.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vžite sa do situácie muža, ktorý má všetko po čom túži – rodinu, je úspešný v práci a na druhej strene je vášnivý fanúšik upravených áut, priaznivec spáleného benzínu a prahne po výkone ako divý. Jeho auto potom musí byť dostatočne priestranné, aby naložilo jeho podarenú rodinku, musí solídne vyzerať, aby kolegovia nemali najmenší dôvod sa mu smiať a bolo dostatočne reprezentatívne, aby zdôrazňovalo jeho vkus a samozrejme aj malo potrebný výkon. No a pretože človek nemá nikdy dosť, prihodíme ešte potrebu absolútneho odlíšenia, hoci podmienkou je, aby to nebolo na prvý pohľad poznať.
Zmiešajte všetky tieto požiadavky a stopercentne uvaríte Mercedes-Benz C63 AMG T-Modell v úprave Väth. Už v podaní AMG je najsilnejšie kombi triedy C dostatočne výnimočné, ale prečo si ešte trochu nezvýšiť ego úpravou od špecialistu Väth Automobiltechnik GmbH, ktorý presne pred rokom predstavil zaujímavý tuningový kit pre verziu sedan a teraz sa vracia s rozšírenou ponukou o variant kombi. Keď už poznáte tieto fakty, asi vás neprekvapí, že Väth V63RS Clubsport je vlastne cez „kopirák“ pretlačený originál do priestornejšej karosérie.

Pod „nafúknutou“ karosériou sa i tak stále nachádza vidlicový osemvalec s objemom 6208 ccm, ktorý v sériovom podaní dosahuje pri 6.800 otáčkach výkon 457 konských síl a pri rovnakých 5.000 rpm disponuje mamutím krútiacim momentom šiestich stoviek Nm. Objem skrátka ničím nenahradíš, ale v tomto prípade motor tiež prahne po otáčkach, žiadny starodávny americký bubla.

VÄTH V63RS Clubsport – Mercedes-Benz C63 AMG


Väth sa ale pustil do výmeny sacieho a výfukového potrubia, aby bol motor úplne zbavený továrensky nastavených limitov na hlučnosť. Navrch prihodil riadiacu jednotku s novými mapami a stádo 585 koní spolu so 690 Nm bolo na svete. Žiadne ďalšie hardvérové výmeny alebo modifikácie, len sanie, výfuk a elektronika stačili na nárast viac ako sto koní a bezmála rovnako aj krútiaceho momentu.

Na zadnú nápravu sa nasťahoval nový diferenciál so 60% svornosťou a komponenty podvozku boli kompletne vymenené. Nové pružiny, nové tlmiče, nastaviteľné stabilizátory, to všetko za účelom dosiahnutia ešte vyššieho jazdného nasadenia a jednoduchšieho zvládnutia jazdy na hrane. Keby náhodou niečo zlyhalo, Väth vyzbrojil svoje kombi pevnou brzdovou sústavou pozostávajúcou zo šesťpiestových strmeňov so závodným obložením a 390mm kotúčmi. S najväčšou pravdepodobnosťou tak bude auto za studena nepríjemne pískať, ale len čo sa brzdy trochu zohrejú, bude môcť posádka zažívať veci skutočne nevídané.

vaeth mercedes amg v63rs clubsport
Čo sa týka dizajnu, nemohol Väth zabudnúť na nejaké tie doplnky, pretože to sa v týchto kruhoch jednoducho nosí. Absolútne na dračku ide zo všetkého najviac karbón, takže sa Väth nerozhodol pre nič iné. Predné karbónové „lízatko“ (podľa výpočtov vraj schopné vyrobiť až 12kg prítlak), karbónové výdychy predného nárazníka, karbónová kapota motora a karbónový difúzor. Všetko to vážne dobre vyzerá a navyše to ušetrilo nejaké to kilo hmotnosti, ktoré sa odrazilo pri akcelerácii z nuly na sto ľahko pod štyri sekundy. Na zovňajšku ešte upútajú pozornosť nové kolesá 9x20 a 10,5x20 palcov obutých do nízkoprofilových pneumatík Michelin Pilot Sport 2 rozmerov 245/30 ZR20 a 285/25 ZR20, ale tých si asi len málokto všimne, pretože s autom schopným ísť až 325 km/h sa asi nikto po uliciach pomaly prevážať nebude.

Väth má bežne v ponuke hromadu doplnkov pre interiér a deväťdielny karbónový set nie je žiadnou výnimkou. Rovnaké je to i v prípade dostatočného množstva Alcantary alebo napríklad zabudovateľných monitorov pre televíziu alebo DVD. Je to skrátka rovnaké ako u akéhokoľvek iného úpravcu - keď má človek dostatok finančných prostriedkov, nie je vôbec nič problém a čokoľvek sa dá zrealizovať ...

vaeth mercedes amg v63rs clubsport

vaeth mercedes amg v63rs clubsport

vaeth mercedes amg v63rs clubsport

vaeth mercedes amg v63rs clubsport

vaeth mercedes amg v63rs clubsport

vaeth mercedes amg v63rs clubsport

Väth V63RS Clubsport – Mercedes-Benz C63 AMG :


Ako sa vám páči úprava V63RS Clubsport od nemeckého tunera VÄTH ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky VÄTH? Navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6706x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt