support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus D3: Nový Mercedes triedy C v elegantno-športovej forme logo mercedes

Brabus D3: Nový Mercedes triedy C v elegantno-športovej forme

16.Aug.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Od novej generácie modelu C si stuttgartská automobilka sľubuje veľmi veľa. Bodaj by aj nie, má byť totiž stelesnením toho najlepšieho, čo je v danej triede ponúkané. Z pohľadu dizajnu pritom nasleduje najnovšie trendy, ktoré si pomerne krátko pred triedou C oslovila aj vlajková loď S. Netrvalo dlho a na nový Mercedes triedy C zareagovali aj úpravcovia zo spoločnosti Brabus.

Brabus D3, to je celé označenie najnovšieho projektu nemeckej tuningovej spoločnosti, ktorej meno je s automobilkou trojcípej hviezdy už takpovediac späté. Hlavným cieľom úpravcov bolo ponúknuť majiteľom nového Mercedesu C viaceré možnosti ďalších úprav. Hovoriť teda budeme o kompletnej sade, z ktorej však jednotlivé časti budú dostupné aj samostatne. Brabus opätovne čerpá skúsenosti zo svojej viac než 35-ročnej existencie a z výhod priamej spolupráce s automobilkou. Výsledkom je precízne spracovanie, takže upravené stylingové doplnky mu perfektne sedia.

Brabus pripravil vylepšenie takmer pre každú časť nového Mercedesu triedy C


Upravený bodykit Mercedesu C od spoločnosti Brabus je určený predovšetkým tým, ktorý túžia po trošku dynamickejšom prejave. Prednú časť zdobí lišta nárazníka, ktorá podľa vyhlásení úpravcu zlepšuje aerodynamické vlastnosti. Predok pôsobí dynamickejšie aj vďaka upraveným otvorom nárazníka. Úpravy týchto partií zavŕšila inštalácia emblému úpravcu s veľkým písmenom B. K dispozícii sú o trochu širšie bočné prahy, ktoré sú na želanie dodávané s elegantným LED podsvietením. To sa aktivuje po otvorení dverí. Vizuálne úpravy nájdete samozrejme aj vzadu, nárazník zdobí členitý difúzor a veko kufra dotvára decentný spojler.

Ak vaše kroky povedú do sídla alebo k predajcom komponentov Brabus, vybrať si na tento model môžete aj niektoré z diskov o priemere 18, 19 alebo 20 palcov. Okrem toho môžete zainvestovať aj do športovej podvozkovej sady, na ktorej vývoji sa podieľali odborníci z Bilstein. Pozornosť vo firme Brabus venovali aj výkonu. Aktuálne sú dostupné dve softvérové úpravy, pričom jedna je určená pre benzínový a druhá pre dieselový agregát.

Kit Brabus PowerXtra B20.2 je určený pre benzínovú C200 a tomuto štvorvalcu pridáva 30 kW/41 koní. Vďaka úprave elektroniky sa podarilo zlepšiť akceleráciu, z 0 na 100 km/h stačí "céčku" po tejto kúre iba 7 sekúnd. Odmeniť sa zvládne maximálnou rýchlosťou 242 km/h. Zrejme viac záujemcov bude ale o performance kit PowerXtra D3, ktorý je určený pre dieselový variant C220 BlueTec. Pôvodný výkon tohto 2.1-litrového štvorvalca dopĺňa nová elektronická jednotka o 36 kW/50 koní. V praxi to teda znamená, že tento diesel sa môže pochváliť výkonom 220 koní, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy a maximálnou rýchlosťou 240 km/h. Ku každému z týchto výkonnostných vylepšení ponúka úpravca trojročnú záruku.

Dotyk ladičskej spoločnosti možno vidieť aj v interiéri. Ten si môžete nechať ozdobiť doplnkami a koberčekmi s logom Brabus. Dodajme, že do budúcnosti prisľúbila spoločnosť výkonnostné úpravy aj pre ďalšie motorizácie.

mercedes benz c brabus d3

mercedes benz c brabus d3

mercedes benz c brabus d3

mercedes benz c brabus d3

mercedes benz c brabus d3

mercedes benz c brabus d3

mercedes benz c brabus d3

Váš názor na Mercedes-Benz triedy C v úprave s pomenovaním D3 od nemeckého špecialistu BRABUS ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2617x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt