support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SLS 63 Supersport GT Kicherer – pôvabná harmónia krásy logo mercedes

Mercedes-Benz SLS 63 Supersport GT Kicherer – pôvabná harmónia krásy

20.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Mercedes-Benz SLS AMG je jeden z mála superšportov, ktorý je tak ospevovaný a žiadaný, no pritom je úplne jedno, či sa jedná o „bežných spotrebiteľov“ alebo tuningové firmy. Upraviť túto mašinu predstavuje veľkú výzvu pre množstvo dnešných úpravcov superšportových vozidiel. Urobiť SLSko ešte dokonalejším je naozaj neľahká úloha, no nájdu sa takí, ktorí sa do toho aj napriek veľkému riziku pustia. Ako napríklad nemecký tuner Kicherer.

Mercedes-Benz SLS AMG. To je slovné spojenie, ktoré v ľudoch vyvoláva chvenie, spôsobuje trasúci sa hlas a občasnú nevoľnosť. Predstavuje stelesnenú vášeň a dokonalú fascináciu. SLS AMG vás vtiahne do svojho sveta a to najmä vďaka neotrelému a špecifickému dizajnu, ohromujúcemu motoru a dokonalému interiéru. Nikto donedávna nevedel, s čím Mercedes-Benz príde po ohlásení príchodu superšportového vozidla. Prišli prvé, neoficiálne, neoverené fotografie a s nimi aj prvé špekulácie. Všetko sa vyjasnilo až po oficiálnom predstavení a motoristický svet nachvíľu prestal dýchať. SLS AMG je superšportovým vrcholom. Ale netreba isteže zabudnúť na podstatu veci, ktorá jasne poukazuje na retro-dizajn známeho modelu Mercedes-Benz 300 SL Gullwing (r.1952).

Najväčším lákadlom tejto nemeckej krásky je jej pohonné ústrojenstvo. Keďže sa jedná o úpravu AMG, je viac než jasné, že výkonnostný potenciál tejto beštie bude pekne vysoko. SLS AMG dokonca jazdí ako safety car na pretekoch Formuly 1. Nové SLS AMG má pod kapotou úplne prepracovanú 6,3 litrovú V8-čku, ktorá z tohto auta robí jedno z najsilnejších vozidiel vo svojom segmente. Výkon tejto mašiny sa pohybuje pri hodnote 571 konských síl (420 kW) a 650 Nm. Vďaka takémuto výkonu vystrelí táto „okrídlená“ mašina z pokoja na 100km/h za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 317 km/h. Agregát pritom spolupracuje s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou AMG Speedshift DCT.

Mercedes-Benz SLS 63 Supersport GT Kicherer tuning


Známy nemecký úpravca superšportových vozidiel sa exkluzivitou tohto modelu nenechal odradiť a venoval mu značnú pozornosť. Kto by si myslel, že sériové SLS AMG je to naj, dovoľte, aby sme vám predstavili úpravu od firmy Kicherer.

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

Už prvý pohľad na toto upravené SLS dokáže vyraziť dych. Kicherer odhodil všetky zábrany a obalil auto kvalitnou fóliou na zmenu farby a ochranu pôvodného laku – v odtieni sýtej matnej čiernej. K takto dokonalému dizajnérskemu kroku sa nedá nič viac dodať. Tejto nádhernej karosérii sekundujú karbónové časti karosérie, a to v podobe ručne vyrobeného predného podnárazníku, masívnej až strach navodzujúcej masky chladiča a všetkých výduchov karosérie. Darmo budeme lamentovať nad úspechom či neúspechom úpravy zovňajška AMGčkového SLSka, pretože jedno je viac než isté – Kicherer dostáva za tieto dizajnérske kroky snáď najväčšiu pochvalu od odborníkov z celého sveta. Auto vďaka nemu dostalo nezameniteľný a výrazne dravý look.

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

K čiernej matnej karosérii sa najlepšie hodia čierne matné disky. Úpravca pre svoj projekt zvolil viac než skvelé obutie – kované trojdielne disky Kicherer RS-1 s piatimi zdvojenými lúčmi a lešteným límcom. Disky majú rozmery 10Jx20 vpredu a 11,5Jx21 vzadu. Doslova ukážková kombinácia. Osadený bol tiež športový podvozkový kit disponujúci elektronickým vzduchovým systémom umožňujúcim zmenu svetlej výšky auta v rozmedzí 30 mm. Prejazd nerovnosťami prípadne inými prekážkami už nebude žiaden problém.

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

Aj motoricky je toto upravené SLSko na inej úrovni. Úpravca osadil kompletný výfukový systém s väčšou priechodnosťou, s ručne kovanými potrubiami a koncovkami a zaujímavou vychytávkou v podobe elektronického ovládania ventilov s troma polohami. Vďaka tomu je možné meniť zvukový prejav tejto výkonnej beštie. Kvôli novému výfukovému systému bolo potrebné optimalizovať taktiež riadiacu jednotku auta. Po novom je teraz výkon tejto krásky celých 630 koní (464 kW) a 700 Nm, vďaka ktorému auto dosahuje sto kilometrovú rýchlosť za 3,5 sekundy.

Karbónové doplnky nenájdeme len v exteriéri auta, ale taktiež v interiéri. Tzv. Carbon package zahŕňa doplnky v podobe madiel dverí, centrálnej konzoly, zadných panelov sedadiel, prahov dverí a iných.

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

mercedes benz sls 63 amg supersport gt kicherer tuning

Mercedes Benz SLS 63 Supersport GT Kicherer:kicherer logo

Ako na vás pôsobí Mercedes-Benz SLS 63 Supersport GT v úprave od firmy KICHERER ?


Viac informácií k značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Kicherer, tak navštívte našu podstránku:

KICHERER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17253x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt