support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SLS W197 AMG MEC design – čierny anjel z nebies logo mercedes

Mercedes-Benz SLS W197 AMG MEC design – čierny anjel z nebies

30.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V poslednom období sa doslova roztrhlo vrece s úpravami jedinečného Mercedesu-Benz SLS AMG. Existuje teda veľké množstvo ľudí, ktoré sa na tak dokonalé SLS-ko pozerá s pocitom výzvy a nutkania spraviť z neho ešte dokonalejšie veľdielo. Jedným z najnovších majstrov, ktorý sa pustil do prestavby slávneho a obľúbeného SLS AMG je nemecký tuner s divízou v USA, MEC Design.

MEC Design Mercedes-Benz SLS AMG


Špecialista MEC na nemecké vozy Mercedes-Benz si do parády najnovšie zobral preslávený SLS AMG, z ktorého sa pomaly ale isto stáva kultové auto. Dizajnéri a inžinieri odviedli na tomto projekte kusisko práce, ktorého výsledok bezpochyby stojí za to.

SLS-ko dostalo do daru nový predný nárazník, ktorý síce zachováva niektoré črty toho sériového, no jeho dizajn je vo veľkej miere modifikovaný napríklad v zmysle pridania viacerých vzduchových otvorov. Nárazník pritom môže byť obdarený spodným podnárazníkom a to buď jednodielnym alebo dvojdielym, samozrejme že vyrobeným z karbónu. Na želanie zákazníka môže nárazník tiež obsahovať karbónové inserty s denným svietením.

Súčasťou tejto prepracovanej úpravy sú aj decentné prahové nástavce, ktoré taktiež na prianie zákazníka môžu byť vybavené štvoricou LED diód pre každý nástavec. Viacerými zmenami prešla zadnica tohto klenotu – na veko kufra sa nasťahovala výrazná prítlačná lišta, ktorej sekunduje strešne dvojdielne krídlo a výrazný strešný výduch tiahnuci sa celou strechou. Aby toho nebolo málo, zákazník za svoje peniaze dostane taktiež zadný modifikovaný nárazník, v ktorom má na výber z troch verzií difúzorov – Extreme, Formula a GT3. Verte, že každý má niečo do seba!

Pokiaľ sa jedná o performance stránku tejto krásky, úpravca osadil „iba“ kompletný výfukový systém, ktorý výrazne pozmení zvukový prejav takto upraveného SLS-ka. Auto je taktiež vybavené hydraulickým podvozkom, ktorý umožňuje dvihnúť svetlú výšku auta o 30 mm, ako aj znížiť ju až o 70 mm. Vyžutie tohto systému nájdu majitelia najmä pri prejazdoch retardérov, výjazdoch z podzemných garáži, či iných neduhov cestných komunikácií.

Takto vyšperkovaný podvozok si žiada taktiež seriózne obutie. MEC Design pre tento svoj projekt vybral trojdielne päťlúčové disky MecxtremeIII s gigantickými rozmermi 10,5x20 palcov (265/30ZR20) vpredu a 11,5x21 palcov (295/25ZR21) vzadu.

Taktiež interiér dostal zopár vylepšení a to v podobe karbónového setu, ktorý zahŕňa prvky ako stredová konzola, madlá a doorboardy dverí, prahy, kryty sedadiel atď. Zákazník taktiež dostane športový volant obtiahnutý Alcantarou s karbónovými insertami.

mercedes sls w197 amg mec design

mercedes sls w197 amg mec design

mercedes sls w197 amg mec design

mercedes sls w197 amg mec design

mercedes sls w197 amg mec design

mercedes sls w197 amg mec design

logo mec design

Mercedes-Benz SLS AMG v plnej paráde od MEC Design a ich prezentačnom videu:Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Ako sa vám páči Mercedes-Benz SLS AMG (W197) v úprave od firmy MEC Design ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky MEC Design? Navštívte našu podstránku:

MEC DESIGN tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov značky Mercedes nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19323x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt