support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SLS C197 AMG Väth – óda na dokonalosť logo mercedes

Mercedes-Benz SLS C197 AMG Väth – óda na dokonalosť

13.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dozvedieť sa o upravenom SLS-ku už dnes nie je nič až také výnimočné. Popularita tohto nemeckého klenotu neustále rastie a tak sa môžeme zakaždým tešiť na nejaký nový výtvor tej ktorej tuningovej firmy. Zatiaľ najnovším potešiteľom je špecialista na vozidlá prémiovej značky s trojcípou hviezdou v znaku, firma Väth. Predstavujeme vám jej najnovší projekt v podobe pretvoreného Mercedesu-Benz SLS AMG.

Mercedes-Benz SLS AMG. To je slovné spojenie, ktoré v ľuďoch vyvoláva chvenie, spôsobuje trasúci sa hlas a občasnú nevoľnosť. Predstavuje stelesnenú vášeň a dokonalú fascináciu. SLS AMG vás vtiahne do svojho sveta a to najmä vďaka neotrelému a špecifickému dizajnu, ohromujúcemu motoru a dokonalému interiéru. Nikto donedávna nevedel, s čím Mercedes-Benz príde po ohlásení príchodu superšportového vozidla. Prišli prvé, neoficiálne, neoverené fotografie a s nimi aj prvé špekulácie. Všetko sa vyjasnilo až po oficiálnom predstavení a motoristický svet na chvíľu prestal dýchať. SLS AMG je superšportovým vrcholom.

Najväčším lákadlom tejto nemeckej krásky je jej pohonné ústrojenstvo. Keďže sa jedná o úpravu AMG, je viac než jasné, že výkonnostný potenciál tejto beštie bude viac než vysoko. SLS AMG dokonca jazdí ako safety car na pretekoch Formuly 1. Nové SLS AMG má pod kapotou úplne prepracovanú 6,3 litrovú V8-čku, ktorá z tohto auta robí jedno z najsilnejších vozidiel vo svojom segmente. Výkon tejto mašiny sa pohybuje pri hodnote 571 konských síl (420 kW) a 650 Nm. Vďaka takémuto výkonu vystrelí táto „krídlová“ mašina z pokoja na stovku za neuveriteľných 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 317 km/h. Agregát pritom spolupracuje s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou AMG Speedshift DCT.

Väth Mercedes-Benz SLS


Prvým podob záujmu firmy Väth pri tomto projekte bola performance stránka úpravy. Úpravca ponúka pre tento model výkonnostný balík, ktorý nielenže výrazne zvýši jeho výkon, ale taktiež autu pridá na stabilite a jedinečnosti.

mercedes benz sls c197 amg vath tuning

Optimalizáciou riadiacej jednotky a inštaláciou high performance výfukového systému, ako aj výkonnejších vstrekov a dômyselnejšieho zapaľovania, vyžmýkal úpravca z tejto nádhery celých 615 konských síl a 680 Nm točivého momentu. S autom sa vďaka tomuto setupu dá uháňať rýchlosťou až 330 km/h.

Čerešničkou je možnosť zmeny zvukového prejavy výfukového systému pomocou pneumatického valca ovládaného z kokpitu auta.

mercedes benz sls c197 amg vath tuning

Samozrejmosťou bola nutnosť posilniť brzdové ústrojenstvo a to pomocou kvalitnejších kotúčov so špeciálnymi brzdovými hadičkami. Jazdné vlastnosti samotného auta boli vylepšené športovým podvozkom so znížením 25 mm a kvalitným obutím – úpravca pre tento projekt zvolil trojdielne disky s lešteným límcom, ktoré sa svetu ukazujú vo veľkosti 9,5J x 20 palcov vpredu a 11,5J x 20 palcov vzadu. Stredy kolies je možné nalakovať podľa želania zákazníka. No v tejto titánovej matnej v kombinácii so sivým exteriérom je to balzam pre oči.

mercedes benz sls c197 amg vath tuning

Po výkonnostnom dopingu prišiel na rad taktiež exteriér vozidla. Všetky aerodynamické prvky boli pritom vyrobené z odolného a krásneho materiálu zvaného karbón. Jedná sa teda o predný podspojler, ďalej ukončenia prahových nástavcov a zadné výsuvné krídlo. Dizajn samotných dielov bol pritom navrhnutý viac než trefne. Možné je taktiež nechať si individualizovať aj interiér vozidla a to aplikáciou drevených alebo doplnkov alebo očalúnením dielov interiéru ako športový volant.

mercedes benz sls c197 amg vath tuning

mercedes benz sls c197 amg vath tuning

mercedes benz sls c197 amg vath tuning

Väth SLS C197 – Mercedes-Benz AMG :


Ako sa vám páči Mercedes-Benz SLS C197 AMG v úprave od spoločnosti VÄTH ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky VÄTH? Navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11349x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt