support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Hamann Mercedes-Benz SLS AMG – rýchlejší ako život logo mercedes

Hamann Mercedes-Benz SLS AMG – rýchlejší ako život

07.Sep.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Upravovať superšportové automobily je koniec koncov veľmi náročná úloha, pretože vo všeobecnosti platí, že úpravca musí byť lepší, ako samotná automobilka. To znamená, že musí vytvoriť niečo krajšie a silnejšie. A je pritom jedno, či ide o performance stránku auta alebo jeho dizajn. V obidvoch prípadoch sa musí úpravca zhostiť svojej úlohy na viac ako sto percent. A to nehovoriac o tom, ak sa jedná o skutočný kleton automobilovej scény, ako napríklad novučičký Mercedes-Benz SLS AMG. Urobiť si zálusk na takéto auto je úloha hodná majstra, ktorej sa nemohol chopiť nik iný, než nemecký tuningový špecialista číslo jeden, firma Hamann.

Mercedes-Benz SLS AMG. To je slovné spojenie, ktoré v ľuďoch vyvoláva chvenie, spôsobuje trasúci sa hlas a občasnú nevoľnosť. Predstavuje stelesnenú vášeň a dokonalú fascináciu. SLS AMG vás vtiahne do svojho sveta a to najmä vďaka neotrelému a špecifickému dizajnu, ohromujúcemu motoru a dokonalému interiéru. Nikto donedávna nevedel, s čím Mercedes-Benz príde po ohlásení príchodu superšportového vozidla s nádychom retroštýlu. Prišli prvé, neoficiálne, neoverené fotografie a s nimi aj prvé špekulácie. Všetko sa vyjasnilo až po oficiálnom predstavení a motoristický svet na chvíľu prestal dýchať. SLS AMG je superšportovým vrcholom.

Najväčším lákadlom tejto nemeckej krásky je jej pohonné ústrojenstvo. Keďže sa jedná o úpravu AMG, je viac než jasné, že výkonostný potenciál tejto beštie bude viac než vysoko. SLS AMG dokonca jazdí ako safety car na pretekoch Formuly 1. Nové SLS AMG má pod kapotou úplne prepracovanú 6,3 litrovú V8-čku, ktorá z tohto auta robí jedno z najsilnejších vozidiel vo svojom segmente. Výkon tejto mašiny sa pohybuje pri hodnote 571 konských síl (420 kW) a 650 Nm. Vďaka takémuto výkonu vystrelí táto „krídlová“ mašina z pokoja na stovku za neuveriteľných 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 317 km/h. Agregát pritom spolupracuje s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou AMG Speedshift DCT.

HAMANN MERCEDES BENZ SLS AMG


Hamann si na tomto kúsku pochutnal. Síce nepozdvihol výkonostnú krivku, no zato ho obdaril perfektným restylingom.

Na auto obul svoje vlastné exkluzívne disky HAMANN modelovej rady Anodized, ktorých produkcia prebieha pomocou najnovších výrobných technológií. Pre Mercedes-Benz SLS AMG sú tieto disky dostupné vo veľkosti 9,0Jx21 palcov vpredu a 11,0Jx21 vzadu, vo farbe matná čierna s lešteným límcom.

Súčasťou tohto „diskového“ balíka sú aj nízkoprofilové pneumatiky s rozmermi 245/30 ZR21 vpredu a 295/25 ZR21 vzadu a taktiež titánové skrutky, ktoré sú nielenže extrémne ľahké, ale taktiež aj vysokopevné.

Hamann ešte auto obdaril športovým podvozkom so znížením 30 mm na obidvoch nápravách a športovým výfukovým systémom ukončeným dvoma pármi okrúhlych koncoviek s priemerom 90 mm.

Čo dodať záverom? Mercedes-Benz SLS AMG je retroštýlovo modernizovaný športiak, ktorý sa v dnešnej konkurencii určite nestratí, a získa si priaznivcov po celom svete. S modernou technológiou a spojením retrodizajnu je tak zaujímavým spestrením automobilového priemyslu.

mercedes benz sls amg hamann tuning

mercedes benz sls amg hamann tuning

mercedes benz sls amg hamann tuning

mercedes benz sls amg hamann tuning

mercedes benz sls amg hamann tuning

mercedes benz sls amg hamann tuning

mercedes benz sls amg hamann tuning

Mercedes-Benz SLS AMG Hamann tuning vo fotogalérii:


Váš názor na retro Mercedes-Benz SLS AMG v úprave od nemeckého tunera Hamann ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14058x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt