support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SLS AMG alias červeno-čierny Hawk Roadster od Hamann logo mercedes

Mercedes-Benz SLS AMG alias červeno-čierny Hawk Roadster od Hamann

06.May.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Keď sa o nejakej úprave povie, že ju má na svedomí nemecké štúdio Hamann, mnohým sa určite vybaví niektorá z ich mnohých kvalitných úprav prevedených v im charakteristickom štýle. Aj keď niekedy sú ich úpravy poriadne uletené, dizajnovo sa radia obvykle k veľmi vkusným počinom a to aj z pohľadu celosvetovej tuningovej scény. Ako to dopadlo keď športovému Mercedesu SLS zobrali z prednej masky striebornú hviezdu a spravili z neho „červeného jastraba“?

Nemecká tuningová firma Hamann v súčasnosti ponúka niekoľko stylingových kitov pre najšportovejší „civilný“ Mercedes súčasnosti. Ešte minulý rok predstavila táto firma s patričnou pompéznosťou kompletnú tuningovú sadu, ktorú nazvala jednoducho Hawk. Vďaka odvážnym úpravám, ktoré z tohto elegantného športiaka odstránili akékoľvek náznaky jemnosti a nasadili mu masku nekompromisného dravca, sa z neho stala hviezda medzi tuningovými exponátmi na minuloročnom autosalóne v Ženeve. V prípade verzie Mercedesu SLS „hore bez“ tak zažívame krátke déja-vu. No niečo je na ňom aj tak inakšie, a nie je to len chýbajúcou pevnou strechou.

HAMANN HAWK ROADSTER: STRECHU DOLE, IDE LETO!


Áno, ten zásah, kedy sa nám zazdalo, že toto sme už niekedy videli, nastáva pri pohľade na predný a zadný nárazník, ale aj napriek tomu, že tento SLS Roadster sa nechce hrať na príliš drsného sa mu tento bodykit s rozšírenými výduchmi a výraznejším karbónovým „lízatkom“ celkom hodí. Prevedenie predného nárazníka navyše kladne ovplyvňuje jazdné vlastnosti a to prítlakom prednej časti smerom k zemi. Po verzii Hawk s pevnou strechou zdedil Roadster aj karbónovú kapotu s upraveným tvarom a pridanými výduchmi. Zle rozhodne nepôsobia ani rozšírené blatníky a bočné prahy, ktoré tomuto elegánovi pridali pár centimetrov na šírke, kriticky však musíme priznať, že bočnú líniu by sme si však dokázali predstaviť aj bez nápisu. Pri pohľade zozadu upúta pozornosť jemne dosadený difúzor a štyri poriadne koncovky výfukov s priemerom 90 mm, ktoré sa zaručene postarajú o krásny zvukový prejav.

mercedes benz sls amg r197 hawk roadster hamann

Na „červenom jastrabovi“ žiadnu trojcípu hviezdu nenájdete. Tomuto autu to však rozhodne na kráse neuberá. Zrak naopak pritiahne výrazný červený lak kombinovaný s čiernym karbónom, ktorý nájdeme na spomínanej kapote, vonkajších spätných zrkadlách, či vzadu na výsuvnom krídle. Stylingový paket je teda, ako sme už vyššie naznačili, o niečo jemnejší, než u verzie s pevnou strechou.

HAMANN DOPRIAL MERCEDESU SLS VÝKON 636 KONÍ


Ak sa trochu vyznáte v aktuálnej ponuke Mercedesu, tak už iste tušíte, aký motor sa skrýva pod kapotou. Pohonnou jednotkou nie je nič iné ako dobre známy atmosférický 6,2-litrový osemvalec, ktorý vďaka modifikácii jednotlivých komponentov dosahuje maximálny výkon 468 kW/636 koní. To všetko najmä vďaka preprogramovaniu elektronickej riadiacej jednotky a úprave výfukovej sústavy. Ak teda máte s modelom SLS ambície, ktoré prekračujú možnosti sériového prevedenia, potom set výkonnostných úprav bude práve pre vás. Tento sympatický roadster s nadopovaným motorom sa okrem iného môže pochváliť aj maximálnym krútiacim momentom 680 Nm, ktorý dosiahne pri 4 850 ot./min.

mercedes benz sls amg r197 hawk roadster hamann

V športovom režime podáva upravený Mercedes SLS Roadster poriadne výkony (nie teda, žeby v móde Comfort bolo auto lenivé) o čom svedčí najmä akcelerácia z nuly na 100 km/hza 3,6 sekundy. Nemenej zaujímavou je aj maximálna rýchlosť 320 km/h. Pre lepšie jazdné vlastnosti však nestačilo osadiť len nový predný nárazník, technici popracovali aj na podvozkovej časti, kde osadili nové pružiny a tlmiče so štyrmi rôznymi režimami nastavenia. Podľa aktuálnych potrieb je tak možné priblížiť ťažisko Hamann Hawk k zemi až o 30 mm. O kontakt s vozovkou sa postarajú špičkové športové pneumatiky s rozmerom 245/30 ZR 21 vpredu a 345/25 ZR 21 vzadu, ktoré sú obuté na ľahučké zliatinové disky z dielne Hamannu s takpovediac tradičným dizajnom.

mercedes benz sls amg r197 hawk roadster hamann

Skvele upravený zovňajšok, krásny lak, poriadne nadupaný motor. Čo viac by si človek ešte mohol priať? Áno, ešte predsa krásny interiér a na to páni z Hamannu samozrejme tiež nezabudli. Parádne športove sedadlá čalúnené jemnou kožou a ozdobené červeným obšitím sú len časťou toho, čo otvorený interiér ponúka. Jeho pôvodné krivky síce zostali zachované, no úpravca predviedol priam majstrovskú hru s farebnými kombináciami a materiálmi. Vnútrajšok je obložený ozdobným červeným karbónom, ktorý nájdeme nielen na stredovej konzole, ale aj na športovom volante, či páčkami pod ním. Zvyšok kokpitu je obložený kožou presne tak, ako sa na toto čistokrvné športové auto s génmi legendárneho 300SL Gullwing patrí. Celkový dojem a šmrnc celému vnútrajšku dodávajú prahy, hliníkové pedále a kvalitné koberčeky s logom úpravcu a opäť červenými ozdobnými prvkami.

mercedes benz sls amg r197 hawk roadster hamann

Predstavenie Hamann Hawk Roadster už ani nemohlo byť načasované lepšie. Leto sa už blíži a s ním aj krásne slnečné počasie, počas ktorého jazda v takomto kabriolete bude naozajstným pôžitkom. Ak sa Vám teda na účte „váľa“ pár sto tisíc Eur na účte, tak len smelo do toho.

mercedes benz sls amg r197 hawk roadster hamann

Mercedes-Benz SLS AMG ´Hawk Roadster´ od Hamann vo fotogalérii:hamann logo

Ako sa vám páči červeno-čierny Mercedes-Benz SLS AMG alias Hawk Roadster od nemeckého úpravcu HAMANN ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3405x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt