support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SLS AMG tuning od Brabus – orgazmický balet logo mercedes

Mercedes-Benz SLS AMG tuning od Brabus – orgazmický balet

29.Oct.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Byť prvý si vyžaduje veľkú dávku úsilia. Byť jedinečný si v motoristickom svete vyžaduje napríklad masívnu peňaženku. Nie každý si môže dovoliť najnovší superšport, navyše upravený profesionálnym tuningovým veľmajstrom. Ináč sformulované, Brabus sa najnovšie pohral s dokonalým Mercedesom SLS AMG a vytvoril z neho naozaj špecifický zjav.

Mercedes-Benz SLS AMG. To je slovné spojenie, ktoré v ľuďoch vyvoláva chvenie, spôsobuje trasúci sa hlas a občasnú nevoľnosť. Predstavuje stelesnenú vášeň a dokonalú fascináciu. SLS AMG vás vtiahne do svojho sveta a to najmä vďaka neošúchanému a špecifickému dizajnu, ohromujúcemu motoru a dokonalému interiéru. Nikto donedávna nevedel, s čím Mercedes-Benz príde po ohlásení príchodu superšportového vozidla. Prišli prvé, neoficiálne, neoverené fotografie a s nimi aj prvé špekulácie. Všetko sa vyjasnilo až po oficiálnom predstavení a motoristický svet na chvíľu prestal dýchať. SLS AMG je superšportovým vrcholom.

Mercedes-Benz SLS AMG tuning od Brabus


Najväčším lákadlom tejto nemeckej krásky je jej pohonné ústrojenstvo. Keďže sa jedná o úpravu AMG, je viac než jasné, že výkonnostný potenciál tejto beštie bude viac než vysoko. SLS AMG dokonca jazdí ako safety car na pretekoch Formuly 1. Nové SLS AMG má pod kapotou úplne prepracovanú 6,3 litrovú V8-čku, ktorá z tohto auta robí jedno z najsilnejších vozidiel vo svojom segmente. Výkon tejto mašiny sa pohybuje pri hodnote 571 konských síl (420 kW) a 650 Nm. Vďaka takémuto výkonu vystrelí táto „krídlová“ mašina z pokoja na stovku za neuveriteľných 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 317 km/h. Agregát pritom spolupracuje s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou AMG Speedshift DCT.

mercedes benz sls amg brabus

Brabus vždy presne vie, čo s daným autom pri konkrétnom projekte vyvedie. SLS AMG je superšport a presne týmto smerom sa musí uberať aj jeho úprava. Dôležité ale je, aké postupy a materiály úpravca zvolí. Brabus je v tomto profesionál a nič iné, ako skvelý výsledok nemôžme v jeho prípade očakávať. Exteriér upraveného SLS-ka je teraz doplnený prvkami z karbónu, medzi ktorými je predný spojler pod nárazník, ktorý je navrhnutý tak, aby čo najviac znižoval vztlak prednej nápravy vo vyšších rýchlostiach. Doplnený je otvormi predného nárazníka taktiež z karbónu a karbónovými výduchmi blatníkov. V zadnej časti auta bol scénar podobný – karbónová lišta kufra a karbónový difúzor. Na požiadanie zákazníka môžu byť karbónové doplnky lakované do farby karosérie, ale položme si ruku na srdce, je to naozaj nutné? :-)

Brabus sa decentne pohral aj s technickými prvkami auta. Nainštaloval podvozkový systém s funkciou Ride Control, ktorá umožňuje “hýbať” s podvozkom v rozmedzí 40mm. Všetkým nám je zrejmý zvukový potenciál SLS-ka, najmä v nočných hodinách, kedy sú cesty prázdne. Brabus sa preto rozhodol pre jednu konkrétnu vychytávku. Osadil športový výfukový systém s dvoma pármi okrúhlych koncoviek s priemerom 84mm, ktorý má jednu skvelú vlastnosť menom Coming Home. Pomocou ventilov sú ovládané klapky, vďaka ktorým môže byť zvukový prejav výfukového systému podstatne tichší. To aby susedia nevedeli, že sa v noci vraciate zo služobnej cesty :-). Navyše, systém pridal približne 10 koní naviac a je o 12 kg ľahší, než ten pôvodný. Ľahšie je aj obutie tohto monštra – disky Brabus Monoblock F Platinum Edition s rozmermi 275/30 ZR 20 vpredu a 295/25 ZR 21 vzadu sú ľahšie o 12 percent.

Aj interiér si prešiel svojím príbehom. Očalúnený je Alcanatarou kombinovanou s fajnovou čiernou kožou, to všetko doplnené o nádherné červené prešívanie. Osadený bol aj nový športový volant, ciachovanie rýchlomera do hodnoty 360 km/h, osvietené prahové lišty a matný eloxovaný pedálový set.

mercedes benz sls amg brabus

mercedes benz sls amg brabus

mercedes benz sls amg brabus

mercedes benz sls amg brabus

Mercedes-Benz SLS AMG Brabus:


Čo poviete na výkonové vlastnosti Mercedes-Benz SLS AMG v úprave od nemeckého Brabus?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Vladimír Kobolka

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7519x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt